Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Riposta w sprawie pozycji WoW-a na rynku MMO

33 postów w tym temacie

Na pewno te 10 milionów nie jest liczbą dokładną, bo trudno stwierdzić ile z tych kont jest naprawdę aktywnie używanych. WoW na pewno kiedyś przestanie być pierwszy, pytanie tylko czy będzie to kolejna gra tego typu Blizzarda czy może autorstwa innego zespołu. Według mnie potrzebny jest inny tytuł podobny do WoW, ale inny klimatycznie i wykonany na conajmniej równym poziomie, aby przyciągnąć do tego gatunku także tych, którzy np. nie lubią ani fantasy, ani science-fiction, ani gier symulujących codzienne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW do wora i do Wisły ;p grałem i żałuję, bo gra przereklamowana i jakoś mnie ten klimat nie wciągnął. Wole darmowe mmorpg, bo niektóre są o niebo lepsze :)
Jak chcecie dzieci neo, to sobie komentujcie co powiedziałem i tak was nikt nie słucha ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa panie Buttler. Niech każdy wie, że nie wszyscy zgadzają się z opinią o pozycję WoWa. Na pewno za jakieś kilka lat dzieło Blizzarda po prostu upadnie, bo ludzie przeniosą się na innego MMORPG-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard powinien się szykować na kontratak w dziedzinie MMO. To co powiedział pan Buttler jest prawdą i niedługo powstaną podobne do WoW-a produkcje do masowej rozrywki i gigant upadnie.
Tylko ciekawe co szykuje Blizzard ze swoim tajemniczym projektem nowego MMO - strasznie tajemnicza ta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś takie słowa wypowiedział, ja się z tym zgadzam, dla mnie WoW to nic nadzwyczajnego (grałem w trial mode do 20lvl , ale żałuję :P ), wolę inne produkcje (vide ArenaNet i ich Guild Wars ;p ), a to że WoW tymczasowo rządzi nie jest jakimś pretekstem, żeby twierdzić, że gry Blizza już "for evah" będą wiodły prym w tej dziedzinie.
Ja pokładam nadzieję właśnie w GW2 ;)
Aha.Jeszcze jedno. Chodzi o to ciągłe chwalenie się Blizza tą "domniemaną" ilością graczy, tzn. 10mln .
Otóż cały sęk tkwi w tym, że to nie liczba graczy, a liczba założonych kont ;-) I czar pryska.
Tak więc pozostaje czekać i mieć nadzieję, że WoW zejdzie z "Tronu" ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadacie glupoty o tym domniemanym ''przeklamaniu'' Blizzarda jesli chodzi o aktywne konta. Widac, ze kazdy czyta jakies idiotyczne tlumaczenia informacji firmy, bo w oryginale stoi jak wol taki oto paragraf:

"World of Warcraft subscribers include individuals who have paid a subscription fee or have an active prepaid card to play World of Warcraft, as well as those who have purchased the game and are within their free month of access. Internet Game Room players who have accessed the game over the last thirty days are also counted as subscribers. The above definition excludes all players under free promotional subscriptions, expired or cancelled subscriptions, and expired prepaid cards. Subscribers in licensees'' territories are defined along the same rules. "

Dla niekumatych: ''Aktywne konta'' (Subscribers) oznacza konto oplacone lub majace poczatkowy, darmowy miesiac. Konta zamrozone, zbanowane lub trialowe nie wliczaja sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW ma za sobą kilka lat świetności... weźmy przykład CSa. Wychodziły tak mocne tytuły jak CoD, MoH, ET itd ale czy to zagroziło pozycji CSa ?? W bardzo niewielkim stopniu. Tak samo będzie z WoWem i z całego serca życzę blizzardowi sukcesów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby WoW byl tak bardzo godna pozalowania gra to nie graloby w niego tylu ludzi, nie placiloby ciezkiej kasy zeby chodzic po Azeroth. Racja, WoW nie jest wieczny, ale bedzie na szczycie jeszcze przez minimum pare lat. Nie wierzycie chyba ze 10 milionow graczy siedzi przy WoWie tyle czasu bo Blizzard wczesniej robil swietne gry.
I jestem pewien ze takiej popularnosci nie zdobedzie ani AoC ani GW2. Choc Warhammer moze narobic zamieszania ;)
I na pewno wielu z was od WoWa odstrasza po prostu koniecznosc bulenia 50zl za miesiac. Na pewno czesc z was, przeciwnych tej grze raidowalaby w tej chwili gdyby WoW byl za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 19:08, Mr.M napisał:

Aha.Jeszcze jedno. Chodzi o to ciągłe chwalenie się Blizza tą "domniemaną" ilością graczy,
tzn. 10mln .


Wybacz, ale we wszelkich liczacych sie statystykach podawanych przez Blizza i nie tylko stoi jak wol "subscribed". To oznacza, ze liczone sa konta oplacane. Wiec jedyne co jest tu domniemane to Twoj post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW kiedyś spadnie ze szczytu, ale nie nadejdzie to szybko. Blizzard robi gry w które gra się przed długi czas. Warcraft III nadal jest bardzo wysoko w rankingu RTS (na xfire ma 1 miejsce).

BTW. moge się założyć, że 50% graczy mówiących, że WoW jest do dupy gra na pirackich serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papas:

@ "Gdyby WoW byl tak bardzo godna pozalowania gra to nie graloby w niego tylu ludzi, nie placiloby ciezkiej kasy zeby chodzic po Azeroth".

Nazim w latach 30tych w Niemczech czy Ich Troje całkiem niedawno też byli "nie do zdjęcia" i "tylu ludzi" było za - a czy byli ok? To już inna kwestia. Owczy pęd rlz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować