Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Firefox 3 dziesięć razy szybszy od IE7

92 postów w tym temacie

FF3 faktycznie szykuję się bardzo dobry, wreszcie bo FF2 jest najwolniejszą z zestawionych przeglądarek. Podobne testy był już dawno i stasznie długi czas w IE7 jest spowodowany bugiem powodującym jakieś zapętlenie (nie pamiętam o co chodziło już) ale wcale się to często nie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

huh... kolejny dowód na to że m$ nie potrafi robić oprogramowania
jak zwykle mierność nad miernościami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to która przeglądarka żre więcej pamięci mam gdzieś :D

co do wyższości jednej z przeglądarek... nie mam zamiar wmawiać nic nikomu po prostu przedstawię swoje zdanie :
IE jest cholernie wolny... szkoda gadać.
Mam Opere w wersji 9.5 i FF 2.0.0.12 ( czy jakoś tak ) i w moim zdaniem FF wczytuje strony szybciej ( szczególnie te ze sporą ilością obrazków ) także jakieś obrazy otwiera nieco szybciej.
Tak to u mnie wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 21:32, master matrox napisał:

Korzystam obecnie z Firefoxa 2, ale tak mi zamula komputer, że szkoda gadać :) Wystarczą
trzy zakładki i już jest kłopot, (...)


Odinstaluj flasha. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem profesjonalnym developerem aplikacji internetowym, i mogę powiedzieć jedynie tyle że ranking szybkości wczytywania stron przez przeglądarki przedstawia sie mniej więcej tak (według subiektywnych odczuć):

1. Opera/Safari(choć do słowa stabilny tej drugie daleko)
2. IE7
3. FF2

Taka jest niestety prawda, FF2 przy mocno wyczesanej stronie po prostu wysiada.
A testowanie szybkości wykonywania JS to niezły lol, szczególnie ze ten JS wykonuje sie na znakomitej większości stron w ułamku sekundy. Wniosek - zapowiadanego boosta nawet sie nie poczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odkad mam neta caly czas kozystam z Opery i jest wpelni zadowolony i mimo to ze 9.5 zajela 3 miejsce to i tak nie zdecyduje sie na Firefox 3;) ja i tak czekam na Opere 10... (chociaz jeszcze pewnie sobie poczekam;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć - cieszy mnie ta informacja. FF już od długiego czasu jest moją ulubioną przeglądarką. Cenię w nim sobie wygodę i dużo większe bezpieczeństwo niż w przypadku IE. Mam nadzieję, że FF3 nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie jak koleś pisze że FF muli jak otworzy 3 zakładki (sic)
chłopie FF nie jest napisany pod WIN 95 i kompa z 126MB RAMu
U mnie FF biega jak błyskawica nawet jak na kilku zakładkach ładują się filmiki z youtuba.....
a IE w każdej wersji muli i przepuszcza virusy i wolno ściąga mimo specjalnych dodatków
LISEK rządzi ale wymaga trochę znajomości angielskiego żeby móc poinstalować wartościowe wtyczki.
Gorąco polecam wtyczke DownThemAll która pozwala wykorzystać max przepustowość stronki do downloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 01:08, huczu81 napisał:

Gorąco polecam wtyczke DownThemAll która pozwala wykorzystać max przepustowość stronki
do downloadu.

Ja również a do tego jeszcze NoScript, Adblock Plus, Customize Google
dodatkowo używam jeszcze Greasemonkey do odpalania własnych i cudzych skryptów java, IE Tab jak jakieś strony są tak beznadziejnie napisane, że tylko na IE chodzą no i chatzilla do irca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 01:08, huczu81 napisał:

Smieszy mnie jak koleś pisze że FF muli jak otworzy 3 zakładki (sic)
chłopie FF nie jest napisany pod WIN 95 i kompa z 126MB RAMu


Mam Windowsa XP, 512 mb ramu i procesor 1,4 ghz....
Tak, Firefox mi muli. Po około trzech godzinach pracy są już duże problemy, strasznie wszystko zamula, a Firefox wykorzystuje procesor w około 300k. Dlatego czekam na nowego Firefoxa, bo będzie szybciej chodził no i mam nadzieję, że będzie poprawionych kilka innych elementów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się że jest dziesięć razy szybsza Mozilla sam zmieniłem z IE bo mi się tak ścinało że się nie dało nic robić........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos uzywam IE7 i jakos zyje bez problemow i na Win Vista jakos nielubie uzywac jakis tam doinstalwoanych wyszukiwarek teraz tylko czekam na IE8 bedzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby była szybsza, mi FF nie za szybko się uruchamia, bo mam bardzo słaby komputer. Ale ogólnie Mozilla sprawuje się świetnie - jak dla mnie najlepsza, chociaż Opery jeszcze nie próbowałem. Czekam na tą nową wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować