Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

2 GB pamięci w karcie GeForce 9600 GT

79 postów w tym temacie

To co się dzieje na rynku kart graficznych od ostatnich kilku miesięcy to jest zwykła kpina z konsumenta. Jestem ciekaw jak długo taka polityka się utrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz poproszę kogoś kto się zna :D
Bo z tego co wiem, to np. pod windowsa będzie się średnio nadawać ;)
Adresowanie w xp czy vista 32 bit to 4G, sporo osób ładuje już do desktopa 2x2G a system wykrywa 4G-pamięć grafiki, czyli średnio 3,5 G. Przy włożeniu tej karty, adresowana będzie tylko połowa pamięci RAM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak inni, ale gdybym zobaczył, że chcą mi coś takiego wcisnąć, to odrazu zacząłbym węszyć ;). No bo rzeczywiście, jeśli patrzy się na numerki modeli kart, czy ilość pamięć (czyli informacje, na które najczęściej zważają lamerzy), to wydaję się to nieprawdopodobnym wynalazkiem. Ale jak jest w praktyce, nie wszyscy wiedzą... I wykorzystując ten fakt, wciska się ludziom kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Różnica w wydajności w porównaniu z wersją wyposażoną w 512 MB jest znikoma, a cena dużo wyższa."

Tak dopłaciłem 70 zł i mam 1024 zamiast 512 mega na 8800gt ... "dużo" to pojęcie bardzo względne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez sensu, cena będzie pewnie dołować, ale znajdzie się ktoś, kto uważa, że "im więcej pamięci tym lepiej", nie zwracając uwagi na pozostałe parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ SwenG

Jedno slowo : exactly. I oklaski dla kupujacych (w koncu takiej karty nie wypuszcza sie bez zbadania rynku, wiec wyszlo ze ludzie tego chca)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie za dużo. Po co taka karta. Po co komu 2 GB. Oni robią kartę 2 GB z myślą o sprzedaży, czy dowaleniu ATI Radeonkom. Sam już nie wiem... Rok temu to 512 MB było bardzo dużą pamięcią... Ach ten postęp... Już widziałem w sklepie kobietę, która prosiła o bezprzewodową ładowarkę. Sprzedawca rzecz jasna powiedział jej "proszę wrócić za 30 lat, jak zdobędziemy tajne pozytronowe osłony defleksyjne i bezprzewodowe zasilacze staną się rzeczywistością”. Ona powiedziała mu, że chce rozmawiać z kierownikiem, a sprzedawca odpowiedział jej, że kierownik teleportował się na zebranie firmowe w Tokio... Ale racja, za 30 lat bezprzewodowe zasilacze staną się rzeczywistością, łącznie z kartami graficznymi o pamięci 200GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Re:Yaevinn

Wpisz w google "wireless charger" a potem wypisuj takei stare teksty ;) Bezprzewodowe ładowarki są już od dłuższego czasu na rynku. Ot chociażby WildCharger ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle mieć na kompie ooo panie potęga że tak powiem ... Skołować kilka porządnych kompów i można zrobić undergroundową firmę która bedzie robić gdzieś w tajemnicy przed światem super gierke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc.. je*ie mnie to :D
Ostatnio gram sobie w stare gierki i freewary z kuzynem na jednym kompie, i znacznie mnie to bardziej bawi niż gra w crysisa u kumple :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować