Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

2 GB pamięci w karcie GeForce 9600 GT

79 postów w tym temacie

żebyście widzieli moją minę po przeczytaniu tego newsa... porażka... i to jeszcze do takich... przeciętnych kart tyle mem wkładać! ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co komu tyle pamięci? Jak teraz spokojnie wystarczy 512 mgb, to jest zwykłe wyłudzanie pieniędzy, myślą że ktoś kupi ze względu na ilość (ktoś taki na pewno się znajdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2GB RAM na karcie graficznej !? Po co? Czyli na Windowsie XP i Viście 32-bit komp widziałby max. 2GB RAM''u (a w praktyce nawet nieco mniej...). Coś czuję, że takie karty są "zachętą" do przesiadki na systemy 64-bitowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie to już paranoja 2GB do GF9600 :/ przecież ta karta połowy( może i tego nie tej pamięci) nie wykorzysta,
gdyby to zamontowali w gf9800 x2 lub w radku x3870 x2 chociaż też nie sądzę aby to wykorzystały

PS.: najgorsze jest to że wielu ludzi nabierze się na te 2gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:31, Rumcajs52 napisał:

Szczerze mówiąc.. je*ie mnie to :D
Ostatnio gram sobie w stare gierki i freewary z kuzynem na jednym kompie, i znacznie
mnie to bardziej bawi niż gra w crysisa u kumple :D


A ja raczej wolę Crysisa :)
Co do karty - jedno słowo: przegięcie. Na co komu TYLE pamięci? Pewnie za taką cenę kupi się lepszą kartę(oczywiście mniej pamięci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą ją sprzedawać ze słowami: "Bo wiecie, póki co nic nie wykorzysta 2GB pamięci, ale jak wejdzie Crysis 2, to zobaczycie! To inwestycja w przyszłość!" Tak samo, jak GF3 Ti za 2000 zł, który miał pociągnąć Doom''a 3 na full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 2GB to tylko chwyt marketingowy, wiadomo że karta ani żadna gra tego nie wykorzysta, a potem w gazetkach reklamowych różnych marketów będą zestawy komputerowe i wielkimi literami napisane "GeForce 9600 2GB RAMU!!" i będą tacy ludzie co się akurat nie znają na sprzęcie i kupią to, bo będą się patrzeć na to jaka karta ma wyższe cyfry i myśleć że im większy ram tym lepsza karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:09, GollumZ napisał:

Re:Yaevinn

Wpisz w google "wireless charger" a potem wypisuj takei stare teksty ;) Bezprzewodowe
ładowarki są już od dłuższego czasu na rynku. Ot chociażby WildCharger ;)



Sorry. Napisałem ładowarkę. Ona chciała kupić zasilarkę, znaczy coś co po podłączeniu do gniazdka będzie zdalnie zasilało jej komputer. Nie ładowało tylko zasilało na bieżąco komputer i wieżę stereo. Po prostu się pomyliłem i napisałem ładowarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yaevinn

Ona chciała kupić zasilacz do laptopa ty nędzny plagiatorze.
Dobre "Już widziałem w sklepie kobietę". Raczej przeczytałeś tą opowieść z CDA, albo Basha. (bo gdzieś tam to czytałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff... i po co komu tyle pamięci? Klienci bardziej rozeznani w rynku karty tej na pewno nie kupią, ale sprzedawcy będą czarować tych mniej rozeznanych, że znacznie lepiej kupić taką niż tańszą z 512, bo w końcu ta ma 4x więcej pamięci, więc jest o wile lepsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysł niezły ale czy wypali. Na pewno znajdą sie tacy którzy to kupią, ale według mnie będzie ich nie wielu bo coraz więcej osób zaczyna się interesować czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet był taki news tylko "bohaterem" była karta GF 8500 z 1GB pamięci. I tutaj większa pamięć jest bezużyteczna. I także podniosła cenę. I też pewnie znaleźli się ludzie którzy to kupili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I na co to komu. Ja wiem na pewno, że żadna GF 9 w moim nowym kompie się nie znajdzie, a już na pewno nie ten wybryk. Teraz tylko czekać na wyniki tej karty w porównaniu z modelami z mniejszą ilością pamięci, zobaczymy jak (nie)wzrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Lamerzy chętni na kupno takiej karty z pewnością się znajdą i pomogą firmie w wyczyszczeniu magazynów z nadmiaru kości pamięci."

I to jest sens wciskania 2 GB do karty, która ledwo zużywa 1... zarobic na tych, którzy myślą, że "więcej znaczy lepiej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I na co to komu? Trzeba być głupim, żeby to kupować. Obecne podzespoły nie wykorzystają takiej ilości pamięci. Przyszłość - jak najbardziej, na razie to tylko strata kasy. Niestety, ludzie i tak to kupią, szkoda mi ich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować