Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V w planie wydawniczym CD Projekt!

97 postów w tym temacie

@Temist ja powiem tak jak dla mnie IV to totalna kicha nie ma tego klimatu co sama III i jej dodatki :) Zobaczymy jak bedzie z V, choc tez nie wroze jej zbyt dobrze z mojego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię jakoś sobie wyobrazić, że ktoś kto grał we wszystkie gry serii (albo większość) najlepiej ocenił część czwartą. No, ale jak widać sa takie osoby. Chyba, że ktoś grał tylko w czwórkę. ;-) Jak na razie trójka wymiata. Mam madzieję, że V będzie przynajmniej tak samo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroes I - u kumpla na 286 wycinaliśmy godzinami(a w przerwach w Eye Off Beholders)
Heroes II - już na moim własnym PC (to był sprzęt pentium 120 16 ramu i 2 megowa grafika) długie dni mi mijały, na szczęście zima była i święta to się nacieszyłem:)
Heroes III - ach co to za gra, w 3 klasie liceum pała na semestr z chemii i ruskiego,jedynie korepetycje i dobra wychowawczyni pozwoliły mi skończyń ogóla w 4 letnim terminie:), ale wtedy to już w moim P120 miałem 40 ramu oraz akcelerator voodoo. Ba nawet nie tak dawno jeszcze wycinałem w złota edycję po czym zakupiłem...
Heroes IV - ach, spędziłem nad tą grą piękne......2 godziny i nawet nie wiem w której szawce leży:) Przed V wrócę zapewne do niej, może za krótko grałem, ale najpierw to muszę Morrowinda skończyć.

Po V oczekuje powrotu do korzeni (I,II,III). Mam tylko nadzije że ta wiosna 2006 to termin w miarę sztywny. Wersja językowa, nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Od I do III grałem w ang. wersje i przyznam że ciężko mi było się przeżycić na polską po zakupie HIII w nxk.

W każdym bądź razie czekam cierpliwiem, mam co robić, także szybko minie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 09:59, HumanGhost napisał:

Nie potrafię jakoś sobie wyobrazić, że ktoś kto grał we wszystkie gry serii (albo większość) najlepiej ocenił część czwartą.


walki i róznorodność w nich strategii, zwiększony plac boju, większe zróżnicowanie jednostek, fajniejsza mapa, itd. a przede wszystkim jedostki przyrastają codziennie, mogą same wędrować po mapie, stwory strzegące skarbów tez się poruszają i atakują nieostrożnych (to jest super - bo likwidują część armii wałęsających się bez celu po mapie), lepiej i ciekawiej opracowane czary itp. - krótko mówiąc niemal same plusy, oczywiście poza siłą bahaterów na wyższych poziomach i łatwością kampanii nawet na najwyższym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Dla mnie mapa wyglądała gorzej, grafika byla beznadziejna w porównaniu do III, jednostki rozłożone w miastach zbyt chaotycznie, paskudna animacja. To co wymieniłes moze być zarówno plusem jak i minusem. Wszystko zalezy od gustu. A jak wadomo większość graczy i miłosników serii te zmiany w stosunku do poprzednich częsci się nie sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę, że Ubisoft zapowiadał, iż polska wersja będzie dostępna do wyboru z poziomu menu gry i ma byc tak, iż wszystkie wersje jezykowe HoMM V pojawią się jednocześnie w sprzedaży. Skoro pisze, że gra będzie na wiosnę 2006 to zapewne nastąpiła obsówa i 1.02.2006 nie jest juz aktualną datą premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli HoMM 5 bedzie uzyty najnowszy silnik trojwymiarowy to niestety nawet na dobrej klasy procesorach bedzie sie wieszc:( Taki silnik ma byc tez uzuty do gothicu III ktory ma olbrzymie wymagania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli HoMM 5 bedzie uzyty najnowszy silnik trojwymiarowy to niestety nawet na dobrej klasy procesorach bedzie sie wieszc:( Taki silnik ma byc tez uzuty do gothicu III ktory ma olbrzymie wymagania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroes of Might & Magic 3 to najlepsza część serii i zarazem najlepsza gra wszechczasów a Disciples nie dorasta mu do pięt! Niestety, część piąta, to zupełnie nowy świat a w dodatku w 3D co w przypadku "Hirolsów" jak i innych gier, jeśli wyjdą w 3D (np. Baldurs Gate 3, Diablo3) oznaczać będzie zanik klimatu, a co za tym idzie grywalności. Najlepsza jest stara, dobra szkoła 2D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 15:17, McChickeen napisał:

Jezeli HoMM 5 bedzie uzyty najnowszy silnik trojwymiarowy to niestety nawet na dobrej klasy procesorach bedzie sie wieszc:(
Taki silnik ma byc tez uzuty do gothicu III ktory ma olbrzymie wymagania!!!


Jesli silnik Silent Storm jest najnowszy (chociaz trudno nazwac najnowszym coś, co ma 2 lata) to właśnie taki zostanie użyty w HoMM V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, onegdaj na sieci była pre wersja bety tej gry... udało mi się ją dopaść była tylko jedna mapka, do tego nie było większości opcji ale gwarantuje wam iż gierka warta będzie każdej ceny... grałęm grałęm i grałęm... bitwy to powrót do korzeni, kapitan znów jest tylko kapitanem...
JA czekam z niecierpliwością...
Co do silnika gierka jako beta na kompie athlon 2000 64 b. 512 ramu radeon 9000 i gierka chodzila sobie dobrze wiec nie bedzie zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do silnika gierka jako beta na kompie athlon 2000 64 b. 512 ramu radeon 9000 i gierka chodzila sobie dobrze wiec nie bedzie zle

Tylko radek 9000 nieobsługuje dira 9 i z tego tylko powodu chodziło ci szybko. Na moim A64 3000 z 512mb ramu i FX''em 5200 działało jako tako, jedyny mankament to wczytywanie w pierwszych minutach grania. Potem jak sie "komp rozgrzał :P" to było okey, ale nie zawsze gra działała płynnie jakbym sobie tego zyczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 10:27, temist napisał:

walki i róznorodność w nich strategii, zwiększony plac boju, większe zróżnicowanie jednostek, fajniejsza mapa,
itd. a przede wszystkim jedostki przyrastają codziennie, mogą same wędrować po mapie, stwory strzegące skarbów tez się poruszają
i atakują nieostrożnych (to jest super - bo likwidują część armii wałęsających się bez celu po mapie), lepiej i ciekawiej
opracowane czary itp. - krótko mówiąc niemal same plusy, oczywiście poza siłą bahaterów na wyższych poziomach i łatwością
kampanii nawet na najwyższym poziomie

temist, podzielam Twoja opinię. Może nie wszystkie z wyzej wymininych rzeczy były dla mnie zaletą, ale z pewnością nie były wadami i po wielu dziesiatkach godzin grania moge powiedzieć, że gra całkowicie nie zasługuje na taka złą opinię jaka ma.
A opinia ta IMO, w dużej mierze został ukształtowana bezpośrednio po wypuszczeniu gry rzeczywiście wtedy niedorobionej.
Po kilku patchach jednak stała się inną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroes jest spoko szybko wciąga i nie chce odejść sie od komputera ale niestety też szybko się nudzi.Mam nadzieję że w tej części to poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 09:59, HumanGhost napisał:

Nie potrafię jakoś sobie wyobrazić, że ktoś kto grał we wszystkie gry serii (albo większość) najlepiej ocenił część czwartą.
No, ale jak widać sa takie osoby. Chyba, że ktoś grał tylko w czwórkę. ;-) Jak na razie trójka wymiata. Mam madzieję, że
V będzie przynajmniej tak samo dobra.

Ja grałem we wszystkie( od 1 do 4 ).i IV jest dla mnie najlepszą częścią. Jestem tego żywym przykladem. :P Dla mnie świat HoM&M to świat baśni.Takich prawdziwych a nie. .spłaszczenie do erteesa. :)I IV doskonale swoją oprawą graficzną i muzyka nawiązuje do tego świata. Poza tym kampanie i luźne scenariusze są dobre.. fabuła z krainy baśni... świetna animacja z pola walki.. cóż więcej chceć? :) Aha i w Fog odf War też pykałem.. oprócz tego i w Heros Chronicles cztery części.Mam zbiór herosów do dziś. I nadal powiem zawsze.. czwórka jest dla mnie najlepszą częścią sagi o Herosach. :) Idealne połączenie fantazji z wykonaniem. Basnie muszą być piekne po prostu.. to ich urok. :)
A tak na bardziej "ocenowo" mialem dość dawno tej "sztywnej" animacji pola walki z poprzedniczek czwórki. :)
A jaka będzie V?.. oby sięnie ulękli krytyki IV i już będzie dobrze jeśli choć część klimatu z tamtej zachowa. Dla mnie dobrze... ale i tak.. do IV zawsze powrócę. :)
Więc jak widzisz nie każdy kto grał we wszystkie części "zachwyca " się tylko III.( A propos - ja zupelnie nie pojmuję tego "wychwalania" III. że niby lepsze rozwiazania i fabuła doskonała.. nie wiem czym lepsze i jedno i drugie?) Znam jeszcze parę osób dla których IV to jest wlasnie to o co im chodziło w tej serii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w HoMM IV pierwsze dwie kampanie (Życia i Mocy) naprawdęsie podobaly. Dopiero przy tej Ładu spasowałem. Ale mam Złota Edycję, więc pewnie powróę do grania. Problem z grą jest taki, ze była nierówna. Obok świetnych rozwiązań (karawany, walczący bohaterowie, potwory mogące same chodzić) byly głupie wpadki (jak niemoznosc ukońćzenia którejś kampani, tragiczna animacja wielu jednostek czy fakt, że bohater za szybko stawał sie1 osobową armią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania. Nie twierdze, że IV była fatalna i nie dało się w nią grać. Po prostu nie podobały mi się niektóre rozwiązania, jak zresztą większości sądząc po sprzedarzy porównanej do poprzednich części.
A co będzie z V? Zobaczymy. Jest jeszcze parę miesięcy na rozmyslania. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 09:26, HumanGhost napisał:

Każdy ma prawo do swojego zdania. Nie twierdze, że IV była fatalna i nie dało się w nią grać. Po prostu nie podobały mi
się niektóre rozwiązania, jak zresztą większości sądząc po sprzedarzy porównanej do poprzednich części.
A co będzie z V?
Zobaczymy. Jest jeszcze parę miesięcy na rozmyslania. :-)

Wczoraj już nie chciałem rozpisywać się na temat rozwiązań. :) Napisałem tylko o klimacie jaki mnie naprawdę zachwycił tą "baśniowością" swoją. :) Ale rozwiązania jak najbardziej przypadły mi do gustu. To że bohater mógł walczyć osobiście.. zaklęcia, polepszono ich system. Samodzielne przemieszczanie się jednostek.. wreszcie nie musiałem "produkować" nadmiarowo bohaterów ( by przemieścić jakiś oddział - tzw. "łączników" tylko do tego celu).. tylko tylu ilu naprawdę potrzebuję. Mobilini przeciwnicy - straznicy, karawany - doskonała opcja.System rozbudowy miast, to że dane na mdo wyboru pomiędzy dwoma różnymi budynkami ni ema znaczenia. Przecież miast mamy po kilu walkach więcej... dużo więcej i możemy w jednym rozwinąć produkcję jednostek takich a w drugim .. tych drugich. :)) I wiele innych ale.. nie będę rozwodził się. ;) A jak najbardziej zgadzam się - każdy ma prawo do swojego zdania i dzięki temu jest postęp na świecie.. nie tylko tym wirtualnym ale realnym. ;-) A ten samodzielny dodatek "Heroes Chronicles" jest jak najbardziej w konwencji III - jesli pykałeś w niego. ;) Naprawdę.. baśniowośc IV mnie urzekła i .. mam nadzieję żę w jakiś sposób V ją podtrzyma.. choć w minimalnym stopniu. Teraz wygląda na to że jednak odchodzą ale.. jaki będzie finalny produkt, zobaczymy. W każdym razie jest to pozycja którą zawsze kupię... chyba że całkiem pozmieniają zasady.:-/ Inaczej.. będę ciągle staczał boje w świecie IV. :) Jest non-stop na kompie i ciagle planuję i staczam boje po raz kolejny na różnych stopniach. :) Parę dodatków też jest do niej, polecam. :) A z większą sprzedażą poprzednich części... jak wiesz dobrze 1, 2 i 3 są dłuuuugo dłużej od 4 na rynkach światowych. :) Myslęże za jakiśczas i IV dorówna do ilości sprzedanych egzemplarzy do poprzedniczek swych. :) Kwestia czasu.. a tamte mają już go więcej dużo za sobą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować