Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: Gry bez prądu - RPG

30 postów w tym temacie

Hakken

Baldurs Gate jest niewątpliwie klasycznym cRPG. Jednakże zanim jeszcze powstały komputery osobiste, drogę z Candlekeep do Wrót Baldura przemierzyło już tysiące postaci. Jak to możliwe? Sekret tkwi w kawałku papieru, kilku kostkach i odrobinie wyobraźni. Przeczytajcie zatem, czym są papierowe RPG.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: Gry bez prądu - RPG" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł, ale najlepsze zdjęcie RPG ^_^
Swjoą drogą, RPG w "naszym" świecie znaczy Role Playing Game, a takie RPG to od czego skrót? Rifle Pushing Gigabombs? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rocket propelled grenade;

Swoją drogą krainy 100 lat później (147*) to już zupełnie co innego.
Ale Year of blue fire, jak i kolejne 10 lat może być ciekawym okresem dla kampanii low/non magic w krainach :)


~=== dla G. Gygaxa, współtwórcy systemu i pierwszego świata dedekowego - Greyhawk''a, pierwszego poruszyciela bez którego obraz rpg mógłby kreować się dziś zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry bez prądu to fajna zabawa jest np: Sesje w warhammer''a i ta przyjemność z rozmawiania .. śmiechy i hihi .. uczymy się przy okazji poprawnie wypowiadać :D budować zdania i takie tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki ksiązkowy RPG bardziej wciąga niż gra komputerowa czy dobra książka. Zgrana paczka ludzi, gm z dobrą wyobraźnią i wspaniała sesja gotowa :D Ostatnio gramy w MERPA(Śródziemie) i gra się wyśmienicie. Szkoda tyko, że "Mag" zaprzestał drukowania MERPA-a i dalszych dodatków do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mistrzowalo sie swego czasu w warhammera, ale to bylo dawno i nieprawda. mimo to, spedzilem pare fajnych nocy przy sesjach papierowych rpg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Kiedyś nocami grałem w D&D... Piękne wspomnienia, bo i czasy to były piękne. Beztroskie. W ogóle RPG to jest piękna sprawa. Takie oderwanie od rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zna eRPeGów ten, który nie grał nigdy w papierowe pierwowzory! Rewelacyjna zabawa i doświadczenie. Polecam absolutnie każdemu. Sam grywam w Dungeons & Dragons z kumplami i zawsze jest świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dodam tylko, jak będziecie jeszcze pisać o rpgach, wspomnijcie o indie. Tylko tak jakoś neutralnie :P bo różne nurty panują w światku rpgowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wszyscy wiemy", ze najlepszy na swiecie jest WarHammer FantasyRP :-)

Bosh... ile ja bym dal zeby moja ekipa od WH byla ze mna w UK ;-( Nie mieszka ktos w Londynie i nie chce zagrac moze? ;-)

Hail to the Sigmar!


P.S. DnD to crap niestety, bo wiecej rzucania kostkami niz to warte... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kris_bla - DnD to crap tylko wtedy, kiedy ktoś myśli, że wszystkie te zasady i rzuty są naprawdę potrzebne do gry. To wytyczna, a nie Biblia. Z dobrym mistrzem można ograniczyć rzuty do minimum, a jak ktoś lubi jeden cios wykonywać dwadzieścia minut. Jak kto lubi.

Ale twoje zdanie, ja tam lubię DnD i d20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabrakło okladek bardzo fajnych i jednych z najmłodszych RPGów : VAMPIRE(ktos pamieta? ) i bardzo podobny w zasadach klimatyczny CALL OF CUTHULU. Aha i autor mógl dać oprawkę "Oka Yrhadesa" hehe ile to juz lat bylo jak sie w to gralo 12? 13? ale fajnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papierowe RPG rulez! :) Nic nie zastąpi tych kilku chwil spędzonych na nerwowym rzucaniu kostką gdy zostały ci już tylko 2 punkty wytrzymałości a przed tobą stoi nietknięty demon (lub coś w tym stylu)...

Ja grałem (bo niestety teraz na to czasu ni ma :( ) głównie w warhammera, jakoś wygodniejszy mi się wydawał od D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło bardzo wielu okładek świetnych systemów, ale na coś trzeba się było zdecydować :( Może kiedyś zrobimy galerię okładek najlepszych erpegów ;)

A skrót RPG to zarówno "Role Playing Games" jak i właśnie "Rocket Propelled Granade" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord of the Rings Roleplaying Game nie wyszedł po polsku. Jest za to M.E.R.P. czyli Middle Earth Role playing Game - to system w świecie Tolkiena, jeden z najstarszych z RPG, w Polsce wydany jakoś tak z 10 lat temu. Różnica pomiędzy oboma systemami jest taka, że Lord... powstał po filmach Jacksona, na tej samej fali co także nowa karcianka w świece Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować