Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Laptopowy dysk o pojemności 500 GB już w sprzedaży

14 postów w tym temacie

zorza

Samsung jest pierwszym producentem, który rozpoczął sprzedaż 2,5-calowych dysków o pojemności 500 GB. Firmy Hitachi i Fujitsu zapowiedziały dyski o takiej pojemności już dawno, ale wciąż próżno szukać ich na sklepowych półkach.

Przeczytaj cały tekst "Laptopowy dysk o pojemności 500 GB już w sprzedaży" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no.... teraz czekać tylko dysków 1 TB. Pewnie się zejdzie nieco,a le myślę, że to tylko kwestia czasu. Za kilka lub kilkanaście lat powinny też pojawić się pierwsze kwantowe komputery oparte o technikę inżynierii chemicznej i fizyki kwantowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi mój ćwierć terabajta wystarcza :P. Jednak za kilka lat, taki dysk będzie absolutnym minimum. Z łezką w oku wspominam, użytkowanie 20GB dysku, a tu przychodzą takie monstra :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, taka pojemność to już dość dużo :)

Moim zdaniem przeciętnemu posiadaczowi laptopa swobodnie wystarczy 160GB. Mimo to dobrze, że w końcu stworzono wersje 500GB na laptopy, bo wcześniej osoby, które chciały mieć dużo rzeczy na swoim notebooku nie mogły tego zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym wy sie podniecacie... To nie jest jakis duzy wzrost, a do normalnych komputerow dyski jedno terabajtowe istnieja od dawna... Sam mam zamiar kupic 2 takie ;). Jesli by za tydzien wyszedl dysk 10TB to by bylo cos, a nie tam jakies pierdoly :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy, kiedy dyski o pojemności 80 GB były już "najlepsiejsze". Jak te technologie się szybko rozwijają... za niedługo pewnie taki dysk 500 GB w laptopie będzie standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że bezawaryjność dysków o takiej pojemności jest duża... aż strach pomyśleć ile można stracić danych... jak dla mnie to zbyt dużo jak na laptopa... może i pojemność jest duża, ale raczej szybkość jest lekko w tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować