Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

A ja co do tych banów i multikont. Bo mam brata, który zapewne, kiedy popatrzy jak sobie gram, a znając go, na początku nie przyzna się do tego, że w ogóle zaczął(:/), a pytanie brzmi:

- Można się od tego jakoś uchronić?(O banie mowa).

Nie jestem pewien, ale słyszałem kiedyś, jak jeszcze grałem w oGame, to że można napisać do operatora gry w tej sprawie, że brat, czy tam siostra(ojciec itd.) grają na tym samym serwerze i wtedy to jakoś uchroniło przed banem, jest coś takiego możliwe? Albo np. jak znajomy wpadnie i chce się pochwalić kontem, jak to jest, panowie?

Btw. gra ktoś na serwerze Xi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2009 o 03:26, Baal Namib napisał:

Btw. gra ktoś na serwerze Xi?

Nie wiem czy jeszcze aktualne ale jeśli tak - gram.
357 pkt., 29:83, na wyspie mam wino, możemy się wymienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na Ny, miałem 160 000 punktów i mi się znudziło, chyba przez wersje 3.0 , tyle nowego dali że nie chciało mi się od nowa nad wszystkim myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewno pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w Google.
Jak zwiększyć zasięg statków handlowych?
Sytuacja jest taka: Chcę wysłać koledze np.: 90 kryształu, ale gdy wchodzę na jego wyspę i naciskam na jego miasto to nie ukazuje mi się opcja "transportuj surowce". Na bliższych wyspach mam taką możliwość.
Chciałem się poprostu spytać co mam rozbudować by moje statki mogły dopłynąc do kolegi?

EDIT: Baal Namib , ja gram na Xi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja siepam na alfie juz od roku. przez długi czas byłem w top 30 a teraz po zmianie 3.0 od miesiaca się do 1ej setki nie moge wbić. okazało sie masa nobów dostała potężny bonus w rankingu za surowce :D ale cóż to mnie zmotywowało żeby jeszcze troche pograć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 11:50, castlerock napisał:

ja siepam na alfie juz od roku. przez długi czas byłem w top 30 a teraz po zmianie 3.0
od miesiaca się do 1ej setki nie moge wbić. okazało sie masa nobów dostała potężny bonus
w rankingu za surowce :D ale cóż to mnie zmotywowało żeby jeszcze troche pograć ;)


Surowce jak surowce, generałowie się liczą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 15:50, SeluS93 napisał:

> ja siepam na alfie juz od roku. przez długi czas byłem w top 30 a teraz po zmianie
3.0
> od miesiaca się do 1ej setki nie moge wbić. okazało sie masa nobów dostała potężny
bonus
> w rankingu za surowce :D ale cóż to mnie zmotywowało żeby jeszcze troche pograć
;)

Surowce jak surowce, generałowie się liczą ;]

e tam.. generałowie... wojo raz sie ma raz sie nie ma, a budynków nikt ci nie wyburzy prawda? tak samo jak nikt ci nie podpierniczy statków handlowych. a mase pkt za to przybywa w rankingu ogólnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 16:50, wojcio102 napisał:

Witam!
Co daje kucharz, bo nie wiem czy warto w niego zainwestować?


Dzięki kucharzom i medykom Twoi wojacy nie tak chetnie daja dyla z pola bitwy. Krótko mówiąc morale. Niezwykle cenna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 18:42, Dux napisał:

Dzięki kucharzom i medykom Twoi wojacy nie tak chetnie daja dyla z pola bitwy. Krótko
mówiąc morale. Niezwykle cenna rzecz.

Ok. Dzięki!
Mam jeszcze jedno pytanko - wchodząc do ratusza widać takie coś jak korupcja. co to jest? jak to zdobyć/pozbyć się itp.
EDIT: I co to punkty akcji? Nie wkurzajcie się, ale dopiero od dwóch dni gram w Ikariam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 18:52, wojcio102 napisał:

Ok. Dzięki!
Mam jeszcze jedno pytanko - wchodząc do ratusza widać takie coś jak korupcja. co to jest?
jak to zdobyć/pozbyć się itp.
EDIT: I co to punkty akcji? Nie wkurzajcie się, ale dopiero od dwóch dni gram w Ikariam
:)


Korupcji musisz sie pozbyć BEZWZGLĘDNIE.
W stolicy nie bedziesz jej miał, ale w koloniach już sie pojawia. Skutkuje zmniejszonym wydobyciem surowców, mniejszymi przychodami złota i mniejszym zadowoleniem obywateli. Do jej pozbycia sie służy rezydencja gubernatora. Tak więc jak postawisz kolonie to zaraz w nia inwestuj. Aby pozbyć sie korupcji w kolonii to rezydencja gubernatora musi być na takim samym levelu jaką masz ilość kolonii (1 kolonia, 1 level, 2 kolonie - 2 level itd). Jak bedziesz dalej powiekszał ilość kolonii to oprócz pałacu najpierw podnieś we wszystkich koloniach co juz masz rezydencje gubernatora. inaczej po założeniu kolonii nowej w starych od razu walnie Ci niezadowoleniem i mniejszymi przychodami.
Punkty akcji to jakby ilość armii/flot, które mozesz wysłać z danego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 19:02, Dux napisał:

Korupcji musisz sie pozbyć BEZWZGLĘDNIE.
W stolicy nie bedziesz jej miał, ale w koloniach już sie pojawia. Skutkuje zmniejszonym
wydobyciem surowców, mniejszymi przychodami złota i mniejszym zadowoleniem obywateli.
Do jej pozbycia sie służy rezydencja gubernatora. Tak więc jak postawisz kolonie to zaraz
w nia inwestuj. Aby pozbyć sie korupcji w kolonii to rezydencja gubernatora musi być
na takim samym levelu jaką masz ilość kolonii (1 kolonia, 1 level, 2 kolonie - 2 level
itd). Jak bedziesz dalej powiekszał ilość kolonii to oprócz pałacu najpierw podnieś we
wszystkich koloniach co juz masz rezydencje gubernatora. inaczej po założeniu kolonii
nowej w starych od razu walnie Ci niezadowoleniem i mniejszymi przychodami.
Punkty akcji to jakby ilość armii/flot, które mozesz wysłać z danego miasta.

Wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: czy statki handlowe mają jakieś koszty utrzymania na godzinę?
Chcę to wiedzieć, ponieważ posiadam dużo złota i chciałbym je jakoś wydać, a na bazarze nie ma nic interesującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 18:04, wojcio102 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko: czy statki handlowe mają jakieś koszty utrzymania na godzinę?

Chcę to wiedzieć, ponieważ posiadam dużo złota i chciałbym je jakoś wydać, a na bazarze
nie ma nic interesującego.


Zdaje sie, ze nie. Złoto jednak trzymaj. Potrzebne do utrzymania wojska. Do tego wojsko jak jest w "akcji" (poza miastem Twoim) jego utrzymanie kosztuje 2x więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 21:18, Dux napisał:

> Mam jeszcze jedno pytanko: czy statki handlowe mają jakieś koszty utrzymania na
godzinę?
>
> Chcę to wiedzieć, ponieważ posiadam dużo złota i chciałbym je jakoś wydać, a na
bazarze
> nie ma nic interesującego.

Zdaje sie, ze nie. Złoto jednak trzymaj. Potrzebne do utrzymania wojska. Do tego wojsko
jak jest w "akcji" (poza miastem Twoim) jego utrzymanie kosztuje 2x więcej.

Wiem o tym, że wojsko w akcji kosztuje 2x więcej, ale mam bilans 150 złota na godzinę, więc nawet jak będzie wojsko 2x więcej kosztować to i tak będę mieć bilans na plus :)
Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanko: kiedyś podobno ilość zrabowanych surowców zależała od wielkości portu handlowego broniącego się. Czy teraz też ta reguła obowiązuje? Chciałbym wiedzieć, ponieważ nie wiem czy rozbudować swój port handlowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować