Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rewolucja w grafice komputerowej? Intel zmiecie ATI i Nvidię?

128 postów w tym temacie

Dobra, dobra - i tak programy służące pod benchmark kart graficznych i procesorów przedstawiają co innego niż spotykamy w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! Wszystko wygląda super, tylko się modlić żeby to się udało...
Chociaż z drugiej strony - granie w horrory itp. będzie wymagało niezłych nerwów... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co? Za 3-4 lata już przeniesiemy się w świat gry? ;] Masa by była ;d Bardzo mi się podobają te obrazki. Tylko cena będzie taka co 2-3 dobre komputery ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie popieram tego pomysłu. Próbują zepsuć w grach to co najlepsze, czyli wielką grywalnosc z ciekawą nieprawdziwą grafiką. Idziemy ulicą i widzimy np. samochód, odpalamy grę i widzimy dokładnie to samo... jak tak dalej pójdzie znudzą nam się albo fotorealistyczne gry albo życie. Ja osobiście wolę taką grafikę jaka jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ShadoWi, bo najlepiej jest pozwolić technologii się zatrzymać w miejscu, co ty w ogóle gadasz...bardzo dobrze że wszystko idzie do przodu, oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złote jaja, gruszki na wierzbie, Tusk prezydentem i nie wiadomo co jeszcze. Grafika pewnie będzie niesamowita, i portfel do tego też będzie musiał być niesamowicie wielki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 22:38, Artoven napisał:

No tak ShadoWi, bo najlepiej jest pozwolić technologii się zatrzymać w miejscu, co ty
w ogóle gadasz...bardzo dobrze że wszystko idzie do przodu, oby tak dalej!

No tak, ale kiedyś grafa dojdzie do całkowitej fotorealistyki i wtedy mam nadzieje że rozwój grafiki stanie i twórcy zaczną w końcu myśleć o grze, a nie o grafice. Gorzej jak zaczną upiększać fotorealistyczną grafę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shadowi czy idąc ulicą zobaczysz Onyxie? (WoW) Czy samego Diablo? Nie sądze, ja bym chciał w tej fotografice zobaczyć rpgi, chciałbym na kierownicy G25 przejechać się na widoku z wnętrza na 40 iluścalowym ekranie Ferrari 430 Scuderia po Nurburgringu. Ale moim zdanie to są po prostu bajki, już przy X360 i PS3 mieliśmy mieć teraflopy i fotografikę... Te spekulacje są oparte o materiały intela... Pozatym możliwości to jedno, a umiejętność stworzenia projektu na miarę oczekiwań to drugie, w co osobiście wątpie ile by zajęło stworzenie takiej gry? Gdzie zysk? Przypomnę że Wii ma procek 900MHz z tego co wiem i rdzeń GPU ATI taktowany 250MHz a jest najlepiej sprzedającym się sprzętem do grania. Takie rozwiązanie załóżmy za dwa lata wprowadzone, ale dopiero za 3-5 będzie realnie osiągalne, a za 6 i więcej lat popularne. Do roku 2014 ATI i Nvidia nie będą spać... To jest tylko ciekawostka, tak samo jak ten 32 rdzeniowy z tego co pamiętam gotowy do produkcji procek Intela, którego nie ma rozrysowanego w mapie na 2 lata, bo chciałem wam napomnieć że jest takie coś jak Ekonomia, opłacalność a to rozwiązanie będzie nieopłacalne przez bardzo długi czas dla Intela, który nie ma gwarancji że rywale nie opracują czegoś zdolnego do konkurencji i to udanej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:17, gpodoba napisał:

za dwa lata to ati i nvidia beda lepsze od intela :D


Zapewne...


Intel wkraczając na rynek kart graficznych może zrobić dobry ruch i jeszcze bardziej zwiększyć swoje dochody bo ma technologię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Tylko dlaczego drugi obrazek jest z zrobiony w HDR. Takie efekty na zdjęciach to ja swoja cyfrówką robię :) Zdaje sie, że HDR to dużo z raytracingiem nie ma wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moga se i byc drogie, ale chyba nie przegna z cena, bo po co by tworzyli technologie, skoro by to garstka kupila, moze jak dzis zaczne oszczedzac to za dwa lata bedize mie stac na taka karte :) tyle ze pewnie trzeba bedzie tez reszte kompa zmienic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować