Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rewolucja w grafice komputerowej? Intel zmiecie ATI i Nvidię?

128 postów w tym temacie

O cholerka, nie wiedziałem, że taki postęp zostanie osiągnięty tak szybko. Bo o tym, że gry nie będą w przyszłości niczym praktycznie odstawać od widoków w świecie rzeczywistym, to chyba każdy wiedział, ale, że czekać na to będziemy tylko 2 lata? Nie powiem, miłe zaskoczenie. Akurat wtedy zacznę zapewne na siebie zarabiać, to kupię sobie takiego potwora :D.

Dnia 07.03.2008 o 20:17, Darkstar181 napisał:

Jeśli Intelowi się uda, to faktycznie szykuje się rewolucja...

jeśli intelowi się to uda to czeka nas monopol na karty graficzne i procesory...

Ze względów ekologicznych nie będzie to układ rekomendowany. Dzisiejsze procesroy graficzne zużywają tak dużą ilość prądu, że przy obecnych zmianach klimatycznych, powszechne użycie może zostać zakazane...
LOL

Dnia 07.03.2008 o 20:18, krl.krl napisał:

> Jeśli Intelowi się uda, to faktycznie szykuje się rewolucja...

jeśli intelowi się to uda to czeka nas monopol na karty graficzne i procesory...

Nie. Monopol czeka nas, jeśli Nvidia, i ATI nie wprowadzą tej technologii w swoich kartach, WTEDY czeka nas monopol.

Myślisz że kiedy Nvidia wprowadzała Shadery, ATI od razu je miała? Nie, sama ja później wprowadziła, dzięki czemu utrzymała się na rynku.

Super, w końcu na rynek wkracza trzeci gracz :) I w dodatku od razu wali z grubej rury. Mam nadzieję, że start będą mieli udany i zarówno nVidia i ATI będą musiały wziąć się ostro do roboty. Co oczywiście odbije się z korzyścią na naszych portfelach :)

Oż w pysio... Wszystkie techniczne nowinki traktuję z reguły z rezerwą, ale jeśli TO ma stać się faktem... Póki co utrzymam mój sceptycyzm (na pewno coś schrzanią/będzie to niesamowicie drogie/coś jeszcze), choć przyznaję - zwątpiłem. Gulp.

Dnia 07.03.2008 o 20:21, Darkstar181 napisał:

Nie. Monopol czeka nas, jeśli Nvidia, i ATI nie wprowadzą tej technologii w swoich kartach,
WTEDY czeka nas monopol.

ale intel nie musi sprzedać tej technologii

dobrze że posta zmodyfikowałeś bo zrozumieć nie mogłem

hehe fotorealizm to ja już widziałem w starych przygodówkach, które wykorzystywały taki trick, że 3d było udawane, a tak an prawdę było obrazkiem i tylko postacie były w 3d i odpowiednio się przemieszczały między warstwami obrazków ;]

o.O jak to się uda to już może być koniec rozwoju technologii graficznej. Czego więcej potrzeba niż fotorealistycznej grafy?? Bo z fizyką już teraz nie jest najgorzej. Czekamy z niecierpliwością^^

Jejku, grafika prawie jak zdjęcia z świata rzeczywistego ;) to będzie coś.

Jednak sama grafa nie wystarczy by gry miały taką grafikę :/

Dnia 07.03.2008 o 20:28, krl.krl napisał:

ale intel nie musi sprzedać tej technologii

A Nvidia i ATI nie muszą jej kupować. Mogą ją same opracować.
Tak było z technologią Shaderów. ATI jej nie kupiła, tylko sama opracowała, a później zastosowała we własnych kartach.

Problem tylko w tym, że tym razem takie opracowanie może tym firmom zająć DUŻO więcej czasu... i nie musi się udać.

Czy na końcu niema literówki? Jest global illuminantion czy nie powinno być global illumination.

i tu się zgadzamy

jestem ciekawy czy w konsole coś takiego wsadzą, bo tego kompa którego se teraz kupiłem nie zamierzam zmieniać, ale kupić np. ps4 :)

Dnia 07.03.2008 o 20:33, Fang napisał:

Czy na końcu niema literówki? Jest global illuminantion czy nie powinno być global illumination.

LOL !
Ludzie patrzą na screeny, zachwycają się grafiką, a jeden z nich dopatruje się literówek :)

Zaloguj się, aby obserwować