Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia GT200 - kolejne informacje

33 postów w tym temacie

zorza

Chipy graficzne Nvidii z serii G8x panowały na rynku przez niespotykanie długi czas. Ku ogólnej uciesze konsumentów G9x nie podzielą tego samego losu, gdyż Nvidia kończy już pracę nad kolejną generacją układów, zwaną G100. Pierwszą kartą wykonaną w tej architekturze będzie GT200.

Przeczytaj cały tekst "Nvidia GT200 - kolejne informacje" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy będzie tak jak z serią G9. Początkowo zapowiedzi, hiper mego odlot karty znacząco lepsze od kart Ati,a zrobili i karty ''łamiące'' płyty główne, które są strasznie drogie. Osobiście życzę im, aby rzeczywiście stworzyli coś dobrego i żeby ich przepowiednie o wykorzystywaniu dwa razy więcej operacji się sprawdziły, chodź i tak na razie wybieram Ati. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zapowiedzi zawsze wszystko pięknie wygląda, a jak przychodzi co do czego to lipa ...
Cóż zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z Ageią? Kupili firmę i nic nie słychać żeby robili coś w sprawie fizyki.
Jak dla mnie obecnie ATI ma lepsze zapowiedzi niż nVidia, która po ostatniej próbie łatwego wyzysku poleciała w moim osobistym rankingu na samo dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, serią 9 się trochę zawiodłem co do różnicą wydajności w stosunku do 8800gtx/ultra ale jest to bardzo dobra alternatywa dla osób które jeszcze nie zakupiły swoich egzemplarzy 8800gtx bo w tej samej cenie mogą mieć już lepszą, wydajniejszą i nieco nowocześniejszą kartę. Mała różnica w wydajności ma również swoje plusy a chodzi mi tu dokładnie o osoby które rok temu albo wcześniej zakupiły karty z serio 8800gtx/ultra ponieważ wymieniać się za bardzo nie opłaca a do wymiany mogą poczekać spokojnie do nowych kart g200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam zawsze byłem pozytywnie nastawiony do nVidi, zawsze to tych kart używałem i używać bede :P I myśle ze jeszcze sporo wody upłynie..jeżeli upłynie...że przezuce się na ATi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów tajemniczy mega-chip GT200 straszy ATI z zaświatów... I oby nVidia się nie przejechała na tym żeglowaniu na pokładzie serii 9, bo może się okazać, że wodowanie RV700 zrobi taką falę, że ten kuterek się nie utrzyma na powierzchni... ;) Oczywiście - ton fanboyowski zamierzony i wiem, że przejaskrawiam, ale fakt faktem - nVidia ostatnio więcej mówi, niż de facto robi, w przeciwieństwie do ATI, które w ciszy i spokoju serwuje nam coraz lepsze GPU.

Co do Agei - cóż, póki co na zapowiedziach integracji PPU w GPU się skończyło, a poza tym - ATI ma na tym polu wsparcie od AMD (którego jest częścią przecież) więc nie obawiałbym się, że w razie czego nie będzie zdolne do odpowiedzi. Poza tym nadal - PPU w chipach tylko jednej firmy nie przekona producentów gier do pisania gier wyłącznie pod to... A bez dedykowanego modelu rozgrywki nie ma co liczyć na coś więcej, niż mieliśmy w wypadku kart PhysX... A z kolei same w sobie efekty graficzne karty ATI powinny być w stanie przetwarzać same, bez potrzeby PPU (podobnie i chipy nVidii)... Jak dla mnie - kwadratura koła z tym PPU... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie wrzuty lecą od niektórych na Nvidię, jakby oczekiwali rewolucji z każdą nową serią ><
Wyniki w 3DMarku nie będą rosły jakoś tak 14000 - 19000 - 25000 - .....
A i rewolucje nie zdarzają się co 2 lata. Wg mnie wszytko płynie normalnym tempem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro NVIDIA tak szybko przyspiesza i chce tak szybko uśmiercić nową serię GF 9 to znaczy że ma ku temu powody - czyli zaczynają się znowu bać o to co może zwojować AMD-ATI. Seria GF 8 długo grzała rynek, bo nie miała długo dobrej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:48, Kifa napisał:

Znów tajemniczy mega-chip GT200 straszy ATI z zaświatów... I oby nVidia się nie przejechała
na tym żeglowaniu na pokładzie serii 9, bo może się okazać, że wodowanie RV700 zrobi
taką falę, że ten kuterek się nie utrzyma na powierzchni... ;) Oczywiście - ton fanboyowski
zamierzony i wiem, że przejaskrawiam, ale fakt faktem - nVidia ostatnio więcej mówi,
niż de facto robi, w przeciwieństwie do ATI, które w ciszy i spokoju serwuje nam coraz
lepsze GPU.

Co do Agei - cóż, póki co na zapowiedziach integracji PPU w GPU się skończyło, a poza
tym - ATI ma na tym polu wsparcie od AMD (którego jest częścią przecież) więc nie obawiałbym
się, że w razie czego nie będzie zdolne do odpowiedzi. Poza tym nadal - PPU w chipach
tylko jednej firmy nie przekona producentów gier do pisania gier wyłącznie pod to...
A bez dedykowanego modelu rozgrywki nie ma co liczyć na coś więcej, niż mieliśmy w wypadku
kart PhysX... A z kolei same w sobie efekty graficzne karty ATI powinny być w stanie
przetwarzać same, bez potrzeby PPU (podobnie i chipy nVidii)... Jak dla mnie - kwadratura
koła z tym PPU... ;)


to ja może się nie będę produkował, bo myślę bardzo podobnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować