Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy - recenzja - "Władca Pierścionka"

20 postów w tym temacie

Lucas the Great

Uwaga! Jeśli jesteście fanatycznymi wielbicielami Tolkiena lub ekranizacji jego sztandarowej trylogii, może lepiej nie zaglądajcie do tej recenzji. Opisujemy bowiem szwajcarski, amatorski (lecz profesjonalnie wydany), niskobudżetowy pastisz Władcy Pierścieni.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: filmy - recenzja - "Władca Pierścionka"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film widziałem, ale żałuję że go oglądałem. Większość żartów była żałosna i w moim odczuciu, próbująca naśladować stylem Monty Pythona. Postaci i miejsca są przesycone groteską jednak nie wychodzi to filmowi na zdrowie
Szczerze mówiąc, wypożyczając ten film spodziewałem się profesjonalnej parodii w stylu Strasznego Filmu, Nagiej Broni czy też Ściąganego, dostałem jednak przykład totalnej amatorszczyzny, próbującej naśladować porządne parodie.

Film mi się nie podobał i nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

władca pierścieni jest super ! cała trylogia mnie pociągneła, a nawet zmusiła do kupienia gadżetów :] filmik oglądnę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jestem fanem Tolkiena i jakoś nie jestem przeciwnikiem nabijania się z tego co wymyślił :P. Jak będę miał okazję to wypożyczę ten film, żeby móc ocenić. Szkoda, że to tylko parodia samego "Władcy pierścieni", a nie na przykład całej mitologi :D.

PS: Meziros, przez trylogie to rozumiem filmy, bowiem wersja książkowa nie jest trylogią, o czym ciągle powtarzał sam Tolkien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 20:42, Azreix napisał:

Jakby to... Władca Pierścieni to dla mnie coś, czego nie da się opisać. Dzieło absolutne.
A mimo to, mam zamiar obejrzeć tą parodię.


Mimo to? Chyba raczej: właśnie dla tego! ;)
Ja też to chętnie zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parodię widziałem i jednoznacznie stwierdzam że jest to kompletny kicz ;|
Szkoda czasu marnować na oglądanie, że o wyjściu do wypożyczalni nie wspomnę (bo raczej nikt tego nie kupi - strata kasy)

lepsze parodie LotR''a można na youtube sobie obejrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 21:43, undef napisał:

Parodię widziałem i jednoznacznie stwierdzam że jest to kompletny kicz ;|
Szkoda czasu marnować na oglądanie, że o wyjściu do wypożyczalni nie wspomnę (bo raczej
nikt tego nie kupi - strata kasy)

lepsze parodie LotR''a można na youtube sobie obejrzeć...


Dobrze wiedzieć. No to się chyba jednak zastanowię nad tym filmem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm nie wiem czy oglądać czy nie oglądać .... Kolejna przeróbka na humor kosztem porządnego nornlamnego filmu... Zaraz zaraz ileż my tego już mamy , Strasznych Filmów az 4 części są i tam też są parodie , Naga Broń , Hot Shots albo Austin Powers - komedia o bondzie :d ... Nie wiem już sam ... Zalezy kto ma jakie gusta :D
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieżle pusta parodia, a zarazem niezła odskocznia od realiów filmu Petera Jacksona. Ale tak naprawde to strasznie się ogląda ten film....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każfy ogląda co woli, ja z miłą chęcią obejrzę - zobaczę z czego śmieją bądź nie śmieją się inni, cóż z niektórych postów wyczytać można ciętą krytykę, czasami tak bywa.... niemniej jednak ja Władcy Pierścieni nie traktuję jako filmu kultowego gdyż nie trzyma on takiego samego klimatu jak książka, a raczej jak książki, tak czy siak co się tyczy Władcy Pierścieni uważam iż film hmmmm jest dobry, zobaczymy jak został on sparodiowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 09:16, MateoKiszlo napisał:

Gdyby nie film, wielu drapałoby się po głowach słysząc "Władca Pierścieni" - czy młodzież,
aż tak brzydzi się książek ? X/


Ja tam przeczytałem Władcę w wieku ok. 11 lat :P

Sir Braveheart --> Nagiej broni się nie tykaj, film genialny! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladnelem ten film, bo slyszalem ze to dosc fajna parodia....(chyba ze uslyszalem albo ta osoba byla glucha i slepa)film jest tragiczny.Nie wiem jak to wogole moglo wyjsc na DVD.!Ogolnie ta parodia to totalne DNO i nie polecam go nikomu!!!Nie ma w nim nic co mogo by sie rownaz z parodiami ktore wychodzily we wczesniejszych latach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować