Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: Gry bez prądu - Doom

24 postów w tym temacie

Hakken

Któż z nas nie słyszał o serii gier komputerowych Doom. Powstały jej trzy odsłony, a każda z nich zrobiła furorę. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że tytuł ten został przeniesiony nie tylko na srebrne ekrany, ale również na kartonową planszę. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: Gry bez prądu - Doom" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli jesteś osobą, która za wszelką cenę musi wygrać, to albo umów się z kumplami, że zawsze będziesz GM-em, albo nawet się do DOOM''a nie zbliżaj. Jeśli jednak nią nie jesteś, ta gra zapewni Ci mnóstwo radości z niczym nieskażonej rzezi demonów lub marines. ;] W każdym razie- polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że Doom doczekał się także edycji planszowej :)

Cóż, z chęcią bym sobie w to zagrał. Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam, że musi być to fajna gierka, bez prądu oczywiście ;) Co prawda ma trochę wad jak wspomniał autor, ale mimo to fajnie byłoby w to zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze... ach zagrałbym sobie (najlepiej jako GM bo nie lubie przegrywać w planszówkach)!
Jednak kasy na tą gierkę nie wyrzucę żeby tylko spróbować (może jakiś Qmpel da się namówić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę takie RPG, tylko że na planszy i w realiach DOOMa...
A zdjęcia na tekście za jasne, powinny być ciemne, oświetlone najwyżej jakąś migającą lampką... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, gra jest bardzo fajna, cieszy mnie że mógłbym sobie pomalować modele. Szkoda tylko że po zakupieniu gry nie miałbym z kim pograć. No cóż taka jest cena mieszkania na zapomnianym odludziu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiła ta gra na mnie większego wrażenia :/, ot idziesz przed siebie i wycinasz to co się pojawi, zupełnie jak w grze komputerowej :)

To teraz w grach bez prądu czas na Starcrafta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o "growym" pierwowzorze? O ile dwie pierwsze części mają status kultowy, to trójeczka (moim zdaniem świetna i godna miana kontynuacji gier z lat 90.) została przyjęta z mieszanymi uczuciami. Natomiast film to moim zdaniem zmarnowanie potencjału w stylu Uwe Bolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 22:42, Spector 109948 napisał:

Ech, gra jest bardzo fajna, cieszy mnie że mógłbym sobie pomalować modele. Szkoda tylko
że po zakupieniu gry nie miałbym z kim pograć. No cóż taka jest cena mieszkania na zapomnianym
odludziu:/


Mieszkasz blisko mnie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, cóż - problem jedyny to, jak u wielu, brak chętnych do gry... :( Bo już nawet cenę da się jakoś przeboleć...

Co do gry samej - mi się Doom 3 podobał, chociaż bez euforii. Myślę że przez lata przekładania premiery i szumne zapowiedzi ID samo nieco podkopało autorytet swojego dzieła. Niemniej - gra i dodatek grzechu warte (choć Resurrection of Evil w Polsce jest wybitnie trudno dostępne)... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten Doom wcale nie kręci.
Kiedyś grałem w jedynkę, a nie tak dawno w ostatnią część. Czegoś mi tam brakowało... A jeśli gra komputerowa mnie nie wciągnęła, to co dopiero karciana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 07:48, Erunn0 napisał:

A jeśli gra komputerowa mnie nie wciągnęła, to co dopiero karciana.


Karciana? To jest planszówka, to takie coś z planszą na stole (najczęściej) z ewentualnymi kartami :) Coś zupełnie innego niż taki MtG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować