Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

100 razy szybszy Internet

74 postów w tym temacie

lol...
choć brzmi to nieco absurdalnie i dość skąpe informację podali o tym projekcie, jakoś w to wierzę, że rzeczywiście wejdzie takie coś w życie...
wtedy było by miło ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zewnętrzne urządzenie, więc dostawcom chyba nic do tego, popyt na pewno będzie ogromny, więc jeżeli projekt się uda, twórcy nieźle zarobią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:39, tomas92 napisał:

To zewnętrzne urządzenie, więc dostawcom chyba nic do tego, popyt na pewno będzie ogromny,
więc jeżeli projekt się uda, twórcy nieźle zarobią :)

neostrada też jest urządzeniem zewnętrznym. maksymalny transfer ustawia się nie u ciebie na urządzeniu, tylko na routerach dostawcy (inaczej już dawno były by na necie "ulepszenia" zmieniające każde łącze DSL w bezlimitowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O limicie szybkości wiem, teraz mam Netię, kiedyś używałem neostrady, więc trochę modemów w rękach miałem ;) Tylko zastanawiam się, czy operatorzy ew. będą pobierali opłaty za szybsze łącze, które teoretycznie nic ich nie będzie kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem że podobno za około 20 lat internet ma zostać wyparty technologią 200 razy szybszą... ciekawe jak to będzie się nazywać...multinet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:57, tomas92 napisał:

O limicie szybkości wiem, teraz mam Netię, kiedyś używałem neostrady, więc trochę modemów
w rękach miałem ;) Tylko zastanawiam się, czy operatorzy ew. będą pobierali opłaty za
szybsze łącze, które teoretycznie nic ich nie będzie kosztowało?

Oczywiście że będą, i to wysokie. Bo dla nich dsl najszybszy czy najwolniejszy to nie kwestia kosztów, tylko obciążenia sieci szkieletowej (co z tego że do operatora masz nawet i 10gb/s skoro dalej już kilkaset kb/s bo inaczej nie starczyło by "miejsca w światłowodzie" dla innych klientów tego operatora). Właśnie tutaj ( w łączach operatorów a nie kablach userów) tkwi przyczyna wysokich cen najszybszych opcji netu (zwłaszcza u nas gdzie infrastruktura jest w stanie beznadziejnym, a takiej np tpsa nie opłaca się budować nowej bo by tam musiała za śmieszne pieniądze konkurencje wpuścić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100razy szybszy - 100 razy drozszy PROSTE! nawet jak nie bedzie to wymagalo wiele prazy czy materialy do urzadzanka beda niedrowie to i tak to bedzie kosztowalo fortune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 00:02, Uspatente napisał:

A dzięki naszym operatorom - zwłaszcza TP będzie drożej i niekoniecznie szybciej :)


Nie narzekaj, jak znam stałocieplnych to w pewnym momencie TP może ogłosić, że dostęp do Internetu jest rzeczą zbędną i nieopłacalną, w związku z czym całkowicie zawieszą dostęp do Sieci w całym kraju. xD

Stu krotkie szybszy dostęp do Internetu? Nie wiem który już raz z kolei słyszę o czymś takim, raczej bym nie wierzył tego typu zapowiedziom. Uwierzę jak zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować