Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Samsung przedstawia najszybszą na świecie nagrywarkę DVD

43 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2008 o 15:45, Bartłomiej112 napisał:

co to jest ten Blu-Ray prosze o odpowiedz i ciekawego co z tej nagrywarki będzie

BluRay to "nowy" system zapisywania danych na odpowiednich płytach [BluRay disc] - nazwa wzięła się z tego, że nowe napędy używają niebieskiego [a zwykłe DVD używa czerwonego] lasera. wiązka niebieskiego światła jest krótsza i węższa, co za tym idzie, na płycie idzie upchać więcej danych.... dobra, pewnie coś źle powiedziałem, ale DVD do BluRay ma się mniej więcej tak jak CD do DVD :P łapiesz?

hm... nagrywareczka pierwsza liga :) chociaż mój LG daje radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 15:51, Azreix napisał:

Nagrywara fest, ale cena też pewnie będzie... Fest.^^

Jak cena będzie powyżej 120 zł to będę zdziwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, skoro to samsung!!!Robią najgorsze czytniki na świecie, mam wieżę która już nie czyta nawet oryginalnych cd, nie wspominając już o fakcie takim, jak kupno nagrywarki cd przez mojego kumpla. Nowy sprzęt wypalił jedną płytkę i poszedł w piz....ech szkoda gadać, nie polecam, prędkość prędkością a żywotność żywotnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkość szybkością ale co z korekcją błędów? Na co mi super szybka nagrywarka jak równie szybko padnie mi płyta albo inne odtwarzacze będą miały z nią problemy z powodu błędów . Poza tym Samsung nigdy nie miał dobrych napędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nagrywam tylko low speedem. Odpalcie sobie nagrywanie DL w maksymalnej prędkości a potem próbujcie odpalić to na playerku stacjonarnym - naprawadę życzę powodzenia - zwłaszcza, że wiekszosć nagrywarek przy takich prędkościach na większości płyt traci wątek przy przejściu między warstwami.
So may the low speed be with you

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe ile kosztuje...
A propos! Niedawno wybrałem się do Media Markt i na regale z napędami wyeksponowana była nagrywarka blu-ray, za jedyne 2499 zł. Heh, ja osobiście za taką cenę wolałbym kupić nowy komputer, ale jak kto woli. Cena tego Samsunga pewnie będzie jeszcze większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena pewnie będzie wysoka i póki nie zejdzie na bardziej dostępny pułap przerzucimy się na blue-ray''a pewnie...
choć to tylko moje gdybanie, ale imho i tak nie ma co się interesować zakupem tego, bądź co bądź, najszybszego potwora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 18x i nie narzekam, wszytskie płyty się odczytują, nie mam żadnych problemów,.

szypek26----> DVD nagrywa się fioletowym,a nie czerwonym laserem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:01, maciekujek napisał:

Mam Samsunga 18x i nie narzekam, wszytskie płyty się odczytują, nie mam żadnych problemów,.

szypek26----> DVD nagrywa się fioletowym,a nie czerwonym laserem

no ok, skoro tak mówisz to pewnie masz rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:01, maciekujek napisał:

Mam Samsunga 18x i nie narzekam, wszytskie płyty się odczytują, nie mam żadnych problemów,.

szypek26----> DVD nagrywa się fioletowym,a nie czerwonym laserem

Gdyby tak było to DVD nie wprowadzonoby przed powstaniem niebieskich laserów. DVD nagrywa się w 650nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować