Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Firma G DATA Software w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Komputera oraz Miesiąca Bezpieczeństwa w Unii Europejskiej w dniu 1 lutego 2006 roku umieściła na swej stronie internetowej kody umożliwiające bezpłatną aktualizację sygnatur wirusów przez okres jednego miesiąca (do końca lutego).

Osoby, które pobiorą i zainstalują aplikację AntiVirenKit 2006 będą mogły przez miesiąc czasu korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez program.

Gorąco polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie proszę abyście pomogli rozwiązać mój problem z programem Avast! Antivirus.

Otóż problemem jest jego błąd podczas próby aktualizacji (czerwona ramka).
Gdy na nią klikam,aby zobaczyć szczególy problemu,wyskakuje mi takie coś:

Informacje o bieżącej aktualizacji:
Ostatni wykryty błąd: Nie można wybrać serwera do ściągnięcia plików (z 0).

Czy ktoś wie co z tym należy zrobić?.
Jeśli tak proszę o jak najszybszą odpowiedż!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra mam następujące pytanie- którego antivirka wybrać- zastanawiam sie nad Avastem, lub AVG, albo Antivirem (z parasolką) w kombinacji z jakimś firewallem. Ktoś jednak narzekał na Avasta i polecał sprawdzić po miesiącu jego użytkownikom kompy mks-em online. Pewnie nikt nie sprawdził, ale co tam, więc co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o różnice między Pandą Titanium a Platinum.. rozumeim, że na poziomie ochrony antywirusowej i firewalla nie ma międzu nimi różnicy.. ale nurtyhe mnie kwestia wszelakiego spyware''u. Po krótce.. czy warto dopłacać do droższej Pandy i czy jest to uzasadnione jej funkcjami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 10:30, Budo napisał:


Dobra mam następujące pytanie- którego antivirka wybrać- zastanawiam sie nad Avastem, lub AVG,
albo Antivirem (z parasolką) w kombinacji z jakimś firewallem. Ktoś jednak narzekał na Avasta
i polecał sprawdzić po miesiącu jego użytkownikom kompy mks-em online. Pewnie nikt nie sprawdził,
ale co tam, więc co polecacie?



Ja korzystam osobiście z Avasta w połączeniu z Zoen Alarmem (firewall ) i do tego Microsoft AntiSpyware - moim zdaniem jedna z niewielu rzeczy , która Microsoftowi wyszła dobrze;p Bardzo dobrze siesprawdzająw akcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, o rozwiązanie którego chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników. Od lat używam, na komputerze swoim i żony, produktów Symantec''a Norton System Works i Norton Internet Security. Wczoraj, na komputerze żony, odinstalowałem Norton Internet Security 2005 i zainstalowałem Norton Internet Security 2006. W czasie instalacji pojawiał się kilkakrotnie komunikat, że "msixec.exe wygenerował błąd i program zostanie zamknięty. Musisz uruchomić program ponownie". Po zakończeniu instalacji działało chyba wszystko, z wyjątkiem Nortona Antywirusa, który w żaden sposób nie dał się uruchomić. Nie skanował niczego, ani dysków, ani poczty, pokazywał tylko że nastąpił błąd 3019,6, i niebieskimi literkami adres strony, gdzie można poszukać rozwiązania. Było tam, że błąd taki się pojawia, ale rozwiązania, nie znalazłem. Od razu informuję, że wprawdzie nie znam angielskiego, ale żona jest tłumaczem przysięgłym języka angielskiego i jeśli ona nie nie doczytała się jak rozwiązać problem, to znaczy, że rozwiązania nie było.
Przy uruchamianiu systemu pojawiał się komunikat:
AccMgr.exe
Nie znaleziono punktu wejścia procedury
GetRawInputDeviceList a bibliotece USER32.dll
Powtórna instalacja NIS 2006, po odinstalowaniu wszystkich produktów Symanteca, z wyszukaniem wszystkich plików i folderów z Symantec''iem i Nortonem i ręcznym usunięciem wszystkich takich plików i folderów nic nie zmieniła,nadal przy instalacji pojawiały się błędy (msiecxec.exe wygenerował błąd) a po instalacji Norton Internet Security 2006 był, ale Norton Antywirus nie dawał się uruchomić.
Po ponownym odinstalowaniu wszystkiego, przy restarcie systemu znowu komunikat, że nie znaleziono punktu wejścia procedury GetRawInputDeviceList w bibliotece USER32.dll.
Próba zainstalowania NIS 2005 (tego, który był zainstalowany, a który odinstalowałem, żeby zainstalować NIS 2006) też się nie powiodła.
Natomiast udało się zainstalować stare Norton SystemWorks 2004 i Norton Internet Security 2004. Po ściągnięciu poprawek Norton Antywirus i inne składniki Norton System Works i Norton Internet Security działają, chociaż przy każdym starcie, czy restarcie systemu pojawia się ten dziwny komunikat, że nie znaleziono punktu wejścia procedury GetRawInputDeViceList w bibliotece USER32.dll. Stan prawny takiej instalacji raczej nie budzi wątpliwości (w końcu kupiłem je legalnie) i poprawki udało się wgrać a ważność automatyczny system Symantec''a określił do 4.05.2007
Będę oczywiście komunikował się z przedstawicielstwem Symanteca, ale dopiero jutro - pracują od poniedziałku do piątku w godzinacj 9-17, w końcu nie po to kupuję podwójnie (na dwa komputery) nowe produkty poważnej firmy, żeby mieć tyle kłopotów i skończyć na używaniu starszych od tych, które miałem jeszcze wczoraj.
Na moim komputerze, Norton Firewal 2004 świetnie działał z Norton System Works 2005; nie chciał współdziałać z Norton System Works 2006 a problem skończył się w chwili, gdy zainstalowałem Norton Internet Security 2006.
U żony wcale nie potrzebuję zmieniać Norton System Works na nowsze, skoro stare działają (były instalowane bez antywirusa) i zastanawiam się, czy problemy, na które napotkałem, są efektem mojego braku umiejętności (chaciaż jakoś sobie dotąd radziłem) czy też jest to wynik polityki Symantec''a, że nowe produkty nie są kompatybilne ze starymi, żeby wszystko kupować nowe co roku.
Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... ale z tego co piszesz to wniskuję, że z Twojej strony wszystko przebiegło prawidłowo, a podłoża błedu nie znajduje. Pewnie ponowana instalacja Windowsa by pomogła, albo coś jest nie tak z płytą którą zakupiłeś. Może ktoś mądrzejszy Ci powie lepiej o co może chodzić. Ja mam oryginalne NortonInternetSecurity2005 i nowszego nie kupuje narazie:) Jak zadzwonisz do nich jutro do Symtec''a to napewno się wyjaśni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pytanie, czy program SpyBot jest legalny do sciagniecia? jesli tak to skad? a jesli nie to musze kupic bo mam avasta ale chce doszczetnie skasowac virusa, a avast tego nie potrafi:( A własnie słyszałem ze SpyBot jest niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam nortona - przede wszystkim dlatego ze to najtanszy i najlepszy program antywirusowy (wg mnie rzecz jasna) dlaczego najtanszy ? jesli masz wiecej niz jeden komputer (co sie bardzo czesto zdarza) wystarczy ze kupisz nortona z wieloma licencjami na jednym nosniku - wtedy cena za jedno stanowisko oscyluje ponizej 100 zl za roczna subskrypcje :)

czego chciec wiecej :) i do tego znizki jesi przedluzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 14:31, pimpor napisał:

Dziwna sprawa... /.../. Pewnie ponowana instalacja Windowsa by pomogła, albo
coś jest nie tak z płytą którą zakupiłeś. /.../

Płyta z pewnością jest w porządku. Zresztą instalowałem na zmianę (mam dwie licencje i dwie płyty na NIS 2006), płyty nie porysowane, nie zmatowiałe, otwierają się błyskawicznie... Reinstalacja Windowsa z pewnością by pomogła, bo, jak czytałem w pismach komputerowych i jak sam stwierdziłem przy innych okazjach, na "czysty" system wszystko się instaluje ładnie, ale ten żony to już ma chyba trzy lata od instalacji, do tego synkowie mieli dostęp i namieszali nie wiadomo co. A wolałbym uniknąć reinstalacji, bo dla niej i lista kontaktów i korespondencja jest ważna, a ma to też w różnych miejscach, zanim dojdę gdzie, to sporo czasu minie a jak coś zginie, to będzie na mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij programik:

ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/linked_files/nis/RnisUPG.exe

Odpal go, kliknij na Yes i poczekaj. Następnie zrestartuj Pc i ponownie zainstaluj NIS. Jak nie pomoże to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 15:00, Tomi_323 napisał:

Ściągnij programik: /.../

Już ściągnąłem, dziękuję. Ale mam pytanie - najpierw odinstalować i uruchomić programik, czy od razu programik?

Dnia 03.05.2006 o 15:00, Tomi_323 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 15:59, Tomi_323 napisał:

Od razu programik.

Na razie żona pracuje na komputerze. Jak tylko bedzie pół dnia wolnego (bo to ściąganie uzupełnień po instalacji trwa tak długo) to zastosuję. Oczywiście poinformuję, co i jak zrobiłem i z jakim rezultatem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam virusy od 2 tyg, avast nie umie usunac za nic w swiecie, spybot niby usunol, wszystko ok uruchamiam ponownie i...avast wykryl virusa, juz niewiem co robic a sie boje bo chodze po koncie moim w banku na necie a to niebezpieczne, i teraz mi po tych skasowaniu 54(niby) virusow choc chyba nie skasowala wszystkich to mi taki sie cos wyskuje: "Files required SurfAcurucy have been removed. would you like to re-install the mising files?" I mam dac tak czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować