Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2006 o 21:06, SD4HJ napisał:

a sie boje bo chodze po koncie moim w banku na necie a to niebezpieczne

Najbezpieczniejszym spsobem jest pobranie jakiegoś Linuxa instant-CD, czyli takiego, który się uruchamia prosto z płyty bez instalacji. Wirusy nie zadziałają, bo primo - są pisane pod Windows, secundo - nie mjaą się gdzie zainstalować. Takimi Linuxami są m. in. Knorfix, Snorfix, albo nasz polski CDLinux.
Przepraszam, jeśli pomieszałem jakąs nazwę.
Wiem, trochę to kłopotliwe. I niszczy pół wygody internetowego banku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>sie cos wyskuje: "Files required SurfAcurucy have

Dnia 04.05.2006 o 21:06, SD4HJ napisał:

been removed. would you like to re-install the mising files?" I mam dac tak czy nie??


chyba pokreciles nazwe - czy to nie jest "Surf Accuracy"? jesli tak to to jest jakiej spyware sproboij ja jakos usunac - najlepiej skorzystaj z ad-aware albo recznie usun pliki z rejestru. Jesli to nie pomoze sproboj zinstalowac 30-dniowa wersje jakiegos komercujengo antivira - moze on cos pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym programem jest kaspersky
Z tego co wiem jest to program bardzo chwalony przez użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie z przyczyn niezaleznych straciłem ArcaVira 2005, proszę doradzcie mi co najlepiej wziąc? tylko zeby nie zamulało mi systemu :/ Kiedys mialem Noda 32 i nie byl taki zly... Co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 15:59, Tomi_323 napisał:

Od razu programik.

Nie pomogło. Zresztą najpierw skontaktowałem się z pomocą techniczną Symantec''a, dostałem mailem instrukcję łopatologiczną, co ma zrobić. Zresztą sam o taką łopatologiczną prosiłem. A w instrukcji linki do ściągnięcia trzech programików Symantwc''a, klucze, które trzeba usunąć, ręcznie usunąć pozostałości (jedną pozostałość w trybie awaryjnym, jeśli nie zeszła sama)...
Zrobiłem wszystko według instrukcji i Nortom Internet Security zainstalowała się "w zasadzie poprawnie" bo dał się aktywować, ale antywirus za nic nie chciał działać. Cztery razy tak robiłem, w międzyczasie defragmentowałem dysk, znowu wgrywałem. Twojego programiku też użyłem.
Ostatecznie z powrotem zainstalowałem Nortom Internet Security 2004, Norton SystemWorks 2004 i wszystko działa. Na reinstalację systemu zabrakło mi cierpliwości. Pewnie zrobię to żonie w przyszłym roku, przy okazji nowej instalacji...
Swoją drogą to dziwne, że stary produkt dał się wgrać bez większych problemów a nowszy nie. Tak mnie to wnerwiło, że zadzwoniłem do przedstawicielstwa Symantec''a i tam wyłuszczyłem swoje pretensje. Nic nie pomogło, ale przynajmniej się poskarżyłem, niech wiedzą co za produkty robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten ArcaVir? Co on nim myślicie? Był razu pewnego w CDA. Myślałem że jest darmowy a tu nagle wyskakuje komunikat że za ileś dni skończy się licencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze antivir jest darmowy a za dalsza mozliwosc uaktualniania baz wirosow trzeba bedzie zaplacic

swoja droga nigdy bym nie zainstalowal jakiegos nie znanego antivirusa - jego skutecznosc jest watpliwa a napewno spowalnia system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 13:54, Michael1v5 napisał:

A ten ArcaVir? Co on nim myślicie? Był razu pewnego w CDA. Myślałem że jest darmowy a tu nagle
wyskakuje komunikat że za ileś dni skończy się licencja...


Pewnie masz wersję 2005, taka była w CDA. Ten program jest płatny, można go kupić w pakiecie z Firewall (ArcaFirewall), antyspamem (ArcaAntiSpam) i paroma innymi dodatkami. Nie jest tani.

W pracy używam NOD32 i chwalę sobie, natomiast w domu mam Avasta i też nie narzekam, aczkolwiek w domu nie mam stałego łącza i sporadycznie korzystam z internetu więc ciężko go ocenić w boju. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a znacie jakis darmowy antyvir (z darmowymi aktualizacjami) z ktorego mozna korzystac w instytucjach non-profit?

najlepiej jakis PL, bo jedyny w pelni darmowy jaki udalo mi sie znalezc to:
http://www.clamwin.com/

z kolei AVAST i AVG sa darmowe do uzytku domowego, ale czy takze w przypadku instytucji non-profit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antywiurusy i ich możliwości są przeróżne.

Taki Avast niby jest dobry, wszyscy go pochwalają, jednak tak jak to tutaj już ktoś napisał, albo nie wykrywa wirusów, albo gdy już wykryje to nie może go usunąć. Wiem co piszę. Dziś się o tym przekonałem i nie tylko dziś.

Panda Antywirus jest dobrym antywiusem, jednak ja się zraziłem do niego. Podobna sytuacja co w Avast.

Norton jest jednym z lepszych rozwiązań. Jeden z najlepszych antywirusów na rynku :)
Ale najbardziej polecam Kasperskiego - obecnie używam to oprogramowanie i jestem zadowolony z jego działania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 19:13, Markus89 napisał:

Kończy mi się licencja na Norton Internet Security i myślałem o przejściu na NOD 32 - czy to
dobre rozwiązanie??


Świetne. Kiedyś go używałem i nie byłem zadowolony. A jak masz pieniądze to zainwestój w Kaspersky.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem różne antywiry i jestem zdania, że najlepiej stosować osobno antywir, osobno firewall. Obecnie używam Avasta i mimo iż nie jest on najlepszy to to, ze w wersji home jest bezpłatny i to, że nie zajmuje tyle ramu co inne powoduje , ze jest dla mnie niezwykle odpowiedni. A jak na razie nie zaliczył "Wpadki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2006 o 13:13, KrzysztofMarek napisał:

Nie pomogło/...../

W banbuko zostałeś zrobiony i jeszcze za to płacisz. Krzysztofie, Krzysztofie. Po co Ci to , na co? Nie szkoda Twoich pieniędzy. I tak nie da rady tego wszystkiego załatać. Płacisz duże pieniądze, a to nawet po ludzku błędów nie potrafi wypluwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci doradził:

-Mks Vir,

-Arca Vir.

Niestety oba z tych programów antywirusowych są płatne. Chciaż Arcavir 2005 z licencją na ileśtam czasu był w różnych gazetach komputerowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować