Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Mam problem z avastem. Parę dni temu zainstalowałem nową wersję programu (5.0) i od tamtego czasu, gdy chcę pobrać aktualizację bazy wirusów wyświetla się błąd: Nie można połączyć się z internetem. Reinstalowałem program. Nie pomogło. Zaznaczyłem też w ustawieniach, że mam stałe połączenie z internetem jak radzili na innym forum. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany (dzięki za pomoc przy okazji...). Problemem okazał się być Ashampoo Firewall, który blokował aktualizacje avasta nawet po wyłączeniu. Teraz mam prośbę do was, żebyście mi poradzili, którą zaporę ogniową wybrać. Najlepiej, żeby program był łatwy w obsłudze (tak jak produkt Ashampoo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam obecnie avira antivir personal. Kupiłem wrześniowy numer Cd-action był tam darmowy antywirus zainstalowałem go noi co dziwne po przeskanowaniu samego systemu znalazł mi 90 różnych rodzajów trojanów i je usunął (czego avira oczywiście nie znalazł) więc puściłem sobie skan całego kompa rano wieczorem otrzymałem rezultat około 200 wirusów na całym kompie wywalił je oczywiście. Nadal korzystam z aviry i teraz mam problem co jakiś czas mi się aktywuje jakiś plik w system volume information i nie chce mi go usunąć:

''I:\System Volume Information\_restore{3581CBA7-C969-41F4-8DB7-4FB117889992}\RP157\A0047696.exe''
I:\System Volume Information\_restore{3581CBA7-C969-41F4-8DB7-4FB117889992}\RP157\A0047696.exe
[DETECTION] Is the TR/Spy.Gampass.A Trojan
[NOTE] The file was moved to the quarantine directory under the name ''4e3db2ea.qua''.

Nie wiem jak skasować ten plik bo w explorerze nawet jak mam zaznaczone pokazuj ukryte pliki i katalogi to go nie widać. Ten plik aktywuje się codziennie tak z 10-20 razy najczęściej właśnie wtedy jak nie ma mnie przed ekranem (słychać wtedy dźwięk: beep! z głośnika komputerowego). Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś polecić darmowego antywirusa dla Windows 7 64-bit? Dostałem wprawdzie z lapem mcafee, ale tylko na 60 dni i dodatkowo wydaje mu się że jest mądrzejszy od usera (uczepił się lauczera wormsów, i ciągle przenosi go do kwarantanny bez pytania mnie o zdanie (a nie dostał by jej, bo gra oryginał (dodany swojego czasu do "Wyborczej" więc plik pewny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 08:26, S1G napisał:

Witam. Może mi ktoś polecić darmowego antywirusa dla Windows 7 64-bit?

Darmowy? Może Microsoft Security Essentials? Sympatyczny program, ma wersję 64-bitową, bardzo prosty w obsłudze, najważniejsze opcje, bez przepchania tonami pierdółek, działa szybko i sprawnie, lekki, właściwie nie wpływa na wydajność systemu. W połączeniu z rozsądkiem będzie stanowił bardzo dobre zabezpieczenie. Kiedy zainstalowałem Win 7 i miałem jeszcze dwa systemy, 7 i XP, na siódemkę kupiłem Kaspera, a na XP zainstalowałem właśnie MSE i był to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze w tym temacie - co mam wybrać? Któregokolwiek antywira nie wezmę albo kosmicznie zamula kompa przy wielogodzinnym skanowaniu albo średnio się nadaje przepuszczając to czy owo. Jest coś godnego polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić ESET NOD-a 32. Lekki i skuteczny, mam już od trzech lat i nie miałem żadnych problemów. Natomiast z bezpłatnych rozwiązań, to z tego co czytałem dalej najskuteczniejszy jest Avast, choć ja do bezpłatnych antywirów podchodzę z rezerwą. Niedawno wyszła nowa wersja Microsoft Security Essencials, podobnie znacznie lepiej chodząca od wersji pierwszej, która szczerze mówiąc nie powalała.
@ Lara_Dorren
Przeciw włamaniom czy przyda się dobry firewall. Ja mogę polecić Outpost Firewall. Program z szerokim spectrum konfiguracji i świetnymi systemami monitoringu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam darmowego avasta, jako ochronę i emisoft anti-malware freeware scan do skanu.
I tu moje pytanie, czy gdym ściągnął jeszcze Outpost Firewall do ochrony przed atakiem z zewnątrz, to czy nie miałbym z nimi wszystkimi jakiś problemów?
Aha i czy ten program jest darmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sciaglem program antywirusowy od Microsoftu i czy każdy windows 7 ma zainstalowany "Windows Live OneCare"?
Bo żeby dobrze szedł wyżej wymieniony program ta aplikacja OneCare musi być usunięta.A ja nie wiem czy posiadam ten program xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś pomysł aby BitDefender nie grzebał mi w ustawieniach sieciowych?
Mam Outpost Firewall 2009 ale BitDefender chce usilnie być firewallem i administratorem czy innym "cieciem od internetu" na moim komputerze.

Mam pełną wersję dla użytkowników dobreprogramy.pl, instalacja była kłopotliwa (dziesiątki okienek do przeklikania) i po restarcie okazuje się, że internet w ogóle nie chodzi. Grzebałem w BD, zezwalałem aplikacjom na swobodny dostęp, wyłączałem antywira i jego opcje i pomogla dopiero jego deinstalacja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi sie niedługo licencja an Kaspersky internet security, szcerze nie ejstem zbytnio zadowolony, muli mompa i chyba raczej nie wykrywa wszystkich wirusów.

Zastanawiałem sie nad Eset Smart Security, Symantec Norton Internet Security oraz Eset NOD32 Antyvirus
który wybrac ? I jak licencie na rok czy dwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam mam pytanie, od razu mówię że w ogóle się nie znam na tym. A więc ostatnio pobrałem jakaś darmową wersję Avasta ale cały komp mi tak muli że szkoda mówić, google chrom co chwilę mi się zawieszały i musiałem używac alt+ctrl+delete albo restartować kompa. Chciałbym abyście mi polecili jakiegoś dobrego i łatwego w obsłudze antywirusa i jak by był darmowy to bym się nie obraził :) Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 14:13, Mroczny_Joga napisał:

WItam mam pytanie, od razu mówię że w ogóle się nie znam na tym. A więc ostatnio pobrałem
jakaś darmową wersję Avasta ale cały komp mi tak muli że szkoda mówić, google chrom co
chwilę mi się zawieszały i musiałem używac alt+ctrl+delete albo restartować kompa. Chciałbym
abyście mi polecili jakiegoś dobrego i łatwego w obsłudze antywirusa i jak by był darmowy
to bym się nie obraził :) Z góry dziękuje za pomoc.

Hm no dobra na wstępie mówię że avast to wielkie gówno za przeproszeniem sam miałem to i kicha .. polecam ci Kaspersky Anti-Virus 2011 ;) jest bardzo dobry ale tylko to jest licencja na 30 dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 15:00, Serkuter napisał:

Wśród darmowych nie masz zbyt wielkiego wyboru. Nie chcesz czegoś lepszego?

Witam.
Tak na przyszłość :).Jak już chcesz komuś odpowiadać, to lepiej jest użyć opcji "odpowiedz" w prawym górnym rogu posta na który chcesz odpowiedzieć. Ta osoba prędzej zauważy to niż takie goły "Dodaj post" ;) mimo iż kierowany jest do tej osoby. Co do antywirusów. Może chce jakiś prosty darmowy, bo może nie stać go na wydatek na płatne antywiry, bądź nie potrzebne mu to aż tak jest. Ja to używam antywira tylko ze względów przed obawą o key-loggery, przed startą np Acc w Diablo ][ czy też innych gier MMO. A że to proste trojany to nawet i pierwszy lepszy antywir powinien wykryć taki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z aktywowaniem Avasta Home kluczem, który otrzymałem mailem.
Jest on w postaci XYYYYYYYYXYYYYXYYYY-XXYXXXYX, gdzie X to litera, a Y to cyfra.
Mogę co prawda skonwertować otrzymany klucz w wersji 4.x na 6.x ale dotyczy to wersji Proffesional.
Czy Avast nie jest już darmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować