Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

ja proponuje AntiVir http://www.free-av.com/ prog jest darmowy, lekki dla systemu i dobry, nie wiem jak ze spamem bo poczte przeglądam przez www ale wirusy jakie chcą ładować się przez www to wyłapuje a co do nortona to nie polecam go jeżeli chcesz grać bo bardzo zasoby zjada - jest dobry ale jeżeli zdecydujesz się na niego to wyłanczaj go jak będziesz chciał pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:10, Yamamoto napisał:

> Zdecydowanie MkS_Vir 2005 - polecam!
>
A ma firewall? I skąd go wziąć??


- monitor antywirusowy
- firewall
- monitor rejestru
- skaner dyskowo-plikowy
- skaner poczty


Używam od dłuuuuugiego czasu i nie mam powodów do narzekań :-)
Codzienne aktualizacje, szybkość działania i nie zżera wiele z zasobów systemu.

A możesz go kupić na http://www.mks.com.pl :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:22, Fantomer napisał:

ja proponuje AntiVir http://www.free-av.com/ prog jest darmowy, lekki dla systemu i dobry, nie wiem jak ze spamem bo poczte
przeglądam przez www ale wirusy jakie chcą ładować się przez www to wyłapuje a co do nortona to nie polecam go jeżeli chcesz
grać bo bardzo zasoby zjada - jest dobry ale jeżeli zdecydujesz się na niego to wyłanczaj go jak będziesz chciał pograć

odradzam
nie skanuje rejestrow i jest ubogi pod wzgledem bazy danych , on nic nie wykrywa a onlinowa panda wykrywa 30 a symantec dodatkowo znajduje 8. tak mialem na komputerze biurowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ArcaVir 2005. Jest to ulepszona wersja msk_vira. Nie wiem czy jest darmowy bo mam go z "PC World Komputer". Dobryt jest tez Kasperski AntiVir (wygrał test antywirusów w "Komputer Świat").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:21, BaRt3k. napisał:

a jakiego firewalla mozecie polecic??jakiegos najlepiej po polsku z z diabelnie łatwą obsługą..tyli zeby mozna była w jak
nałatwiejszy sposób sobie ustawic np zeby w jakiejs girce pozwalał na połaczenia wchodzace i wychodzace...

prosty i darmowy - Outpost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:34, Yasiu89 napisał:

Ja polecam ArcaVir 2005. Jest to ulepszona wersja msk_vira. Nie wiem czy jest darmowy bo mam go z "PC World Komputer". Dobryt
jest tez Kasperski AntiVir (wygrał test antywirusów w "Komputer Świat").


ArcaVira2005 dali w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:32, MatteoDA napisał:

> > Zdecydowanie MkS_Vir 2005 - polecam!
> >
> A ma firewall? I skąd go wziąć??

- monitor antywirusowy
-
firewall
- monitor rejestru
- skaner dyskowo-plikowy
- skaner poczty


Używam od dłuuuuugiego czasu i nie mam powodów do
narzekań :-)
Codzienne aktualizacje, szybkość działania i nie zżera wiele z zasobów systemu.

A możesz go kupić na http://www.mks.com.pl
:)))


Nie mam kasy. Szukam czegoś darmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 14:40, Azazell2 napisał:

Który polecacie wybrać program antywirusowy? darmowy i najlepiej po polsku ?


Sam korzystam z AVG i nie narzekam. Moze wazniejszy od antywirusa bedzie firewall i aktualizacje systemu. Jaki masz system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam kasy. Szukam
> czegoś darmowego.

Darmowy, skuteczny i w pełni zadowalający program antywirusowy za darmo? Nie ma.
Jakiś czas temu próbowałem znaleźć jako alternatywe MkS_Vir / Arca_Vir ... i niestety nie znalazłem.
Roczny abo dla MkS to 175.00zł, a dla Arca to 113.00zł - także nie jest to kwota duża :)


Zresztą, z MkS / Arca jest śmieszna sytuacja, bo zarówno jeden jak i drugi sprzedawany
jest przez jedną firme i opracowywany jest przez to samo labolatorium techniczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Kaspersky Anty Virus. Program bardzo skuteczny, bardzo dobry firewall, skan mocniejszy niz w przypadku MKS. I dodatkowo broni przed próbą włamania do systemu z zewnątrz. W połączeniu z firewallem z SP2 stanowi bardzo dobrą ochronę systemu. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky - zdecydowanie. W bazie blisko 144000 wirusów. Nie obciąża bardzo kompa, a wykrywalność ma prawie 100%. W połączeniu z firewallem kładzie każdego robala na łopatki, a hackerom niezwykle utrudnia hobby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 19:17, Yamamoto napisał:

A jaki antyspy mogli byście polecić? Mam problem z spaywarem. Pojawiają się reklamy.


Bardzo dobry jest Microsoft Antispyware Beta. Ewentualnie Spybot S&D. Dla bezpieczenstwa pamietaj, zeby miec zarowno program dzialajacy w tle (rezydenta), jak i cos do skanowania komputera raz na jakis czas. Darmowy Ad-Aware ma tylko te druga opcje, dlatego moze nie wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2005 o 23:32, Yarr napisał:


AdAware może by coś zaradził.


>Kaspersky - zdecydowanie. W bazie blisko 144000 wirusów. Nie obciąża bardzo kompa, a wykrywalność ma prawie 100%. W połączeniu z firewallem kładzie każdego robala na łopatki, a hackerom niezwykle utrudnia hobby ;)


Mam Adware. Tylko nic nie daje. Skąd można wziąć Kaspersky??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować