Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2005 o 17:08, ŁukiPluta napisał:

według mnie najlepszy jest panda antivirus titanium 2005

Miałem Pandę przez rok. Rzeczywiscie nie narzekałem ale kiedy skończyła się licencja to okazało się, że za przedłużenie muszę zapłacić drożej niż za nowy. Więc zrezygnowałem.
Teraz testuję Nortona. I wkurza mnie maksymalnie. Kilka razy na dzień łączy się z bazą a nie współpracuje z firewallem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam NOD32. Bardzo szybki antywirus, przez pande komp właczał się mi 1 min dłużej, teraz tylko kilka sekund dłużej!!! Jeśli chodzi o skanowanie to również bardzo szybko. Troszeczkę gorsza wykrywalność błędów od innych, ale IMO najważniejsza jest szybkość działania. Naprawdę polecam.

Wersję testową można ściągnąć z www.nod32.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 19:58, Therror napisał:

Polecam NOD32. Bardzo szybki antywirus, przez pande komp właczał się mi 1 min dłużej, teraz tylko kilka sekund dłużej!!!
Jeśli chodzi o skanowanie to również bardzo szybko. Troszeczkę gorsza wykrywalność błędów od innych, ale IMO najważniejsza
jest szybkość działania. Naprawdę polecam.

Wersję testową można ściągnąć z www.nod32.pl


Też tak myślałem. Do czasu kiedy niewszedł mi jakiś wirus. Wykrywał go tylko usunąć nie mógł. Męcze się z badziewem i nic NOD32 nie daje. Poza tym to naprawde dobry antywirus. Tylko firewalla nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kaspersky Antivirus. Jeden z najlepszych i najskuteczniejszych antywirusów.

Na chwile obecna wykrywa mi 137582 wirusów. Naprawde jest to najlepszy Antiwirus jaki mozna sobie sciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mialem przez rok pande platinum. Bylo prima. Zero problemow, dobry firewall (oparty na sygate). Niestety roczek minal, a funduszy nowych nie bylo. I zaczely sie eksperymenty.
Pierwszy byl AntyVir (ten z parasolka) nie bylo zle, ale szybkosc skanowania mnie rozwalala. I niewiem czemu nie ruszal mi poczty... Dlatego wylecial.
Nastepny byl eTrust (dodawany do win xp) Maxymalna porazka. To bylo w sumie jak reklamowka. Nic nie chronil, malo co wykrywal i jeszcze mniej usuwal. Mialem cale dwa dni i won!
Kolejny byl Avast! Dal rade. Denerwuje mnie jego anemicznosci i kiepska optymalizacja. Po za tym perfekcyjny nie jest, ale jak ktos juz wspomnial jest to najbardziej godny zaufania i najlepszy darmowy antywirus. Przynajmniej wg mnie.
Nie lubie naszego rodzimego MKS Vir. Sparzylem sie troche na nim. Niektore pliki office 2000 traktowal jako zainfekowane i walil do kwarantanny, z czego office nie byl zadowolony, wszczynal mnostwo alarmow o infekcjach ktorych nie bylo. A szybkosc pobierania aktualizacji miazdzyla. Mam nadzieje ze Arca bedzie lepszy, bo mam troche sentymentu do firmy przez wzglad na dober dosowe czasy kiedy MKS rzadzil.
Uzywalem tez PCCillin w wersjach 2000 i 2002. Nie byly zle. 2002 miala calkowicie zwalonego firewalla, kiepski jak nic, malo mozliwosci konfiguracji i edycji regul. Obie absolutnie nie kumaly sie z outlook expresem, rozwalajac od czasu do czasu konfiguracje poczty. Ale sprawiedliwosc trzeba im oddac. Przez prawie dwa latka nie zlapalem na nich praktycznie zadnego paskudnego vira.

Obecnie mam Avast! w wersji home. Sam nic w dzisiejszych czasach nie zdziala wiec wspomagam go SpyBot-em (jako ochrona IE - tylko i wylacznie TeaTimer. To + updaty z M$ i firefoxy mi nie potrzebne) i AdAware SE jako czysciciel.
Jako firewall mam nVidia firewall z mojego epoxa. Jest normalnie nie do zagiecia jesli chodzi o mozliwosci konfiguracyjne i skutecznosc.

Mialem tez okazje testowac bete Panda Internet Security. Powala na lopadki Nortonowskiego odpowiednika. Pozodny firewall (znowu oparty na sygate), moduly antyspamowe, anty popupowe, antypishingowe ... jest tego tam troszke. Z minusow wymienie to ze dla systemu najlzejszy nie jest, za kompleksowa ochrone placi sie niestety zasobami. Ale i tu jest o niebo lepszy od nortonowskiego IS, tamten zachowuje sie w systemie jak slon w skladzie porcelany... kiepski firewall - pomimo niezlej konfiguracji nie robi ochrony jak powinien, i ciagle nie poprawione bledy z realtime skanerem, latwo go wylaczyc za pomoca zlosliwego kodu. chociaz czasem nie trzeba, bo nieraz sam nie wstaje :D No i strasznie latwy do zabicia... praktycznie nie potrafi sie sam wyleczyc... Tylko reinstal pozostaje. Ogolnie notrona nie polecam.

Bawilem sie tez nieco Kaspersky-m. Jest naprawde fajny. W miare lekki, skuteczny, ale jakos mi jego obsluga nie siadla za bardzo. Mimo to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 14:05, WorldWar3PL napisał:

Polecam AVAST ANTIVIRUS ! Według mnie jeden z lepszych antivirusow jakie można dostać.


Zgadzam sie wpełni. Też z niego korzystam i jestem zadowolony. Program darmowy w użyciu domowym i codzienne, nawet kilkukrotne aktualizacje bazy danych. Świetny program. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avast nie jest dobrym antivirem pewnie dlugo go nie posiadacie .. zobaczycie po czasie że macie na dysku wirusy mimo iż posiadacie juz avasta ;/ ... po jakims miesiacu lub mniej sprawdzcie np mks online i zobaczycie ze bedą wirusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam Avast! i AdAware, jesli ktos ma kase to moze sobie kupic Norton Internet Security 2005. Ja go dostalem w prezencie(nie ma to jak wujcio w USA ;)) i nie narzekam na zadne wirusy :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avasta mam już 2 lata sprawuje ise dobrze, nawet formata nie robiłem ;) co do MKS... gdy sprawdzałem nim pliki systemowe ( zanim mialem avasta ) i powykrywalo mi wirusy to mi POKASOWAŁ TE PLIKI, a avast usuwa same wirusy a nie pliki...... to inteligentny antivirus któremu można zaufać

P.S. : Nie zapłacili mi za reklamę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony reklamą właśnie przed chwilą odinstalowałem testowanego Nortona (miałem wersję 2 tygodniową) i zainstalowałem Avasta :)
Zobaczymy jak się będzie sprawował. A ponadto, po Noronie, bardzo mnie interesuje jak będzie współpracował z moim firewallem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac po przesiadce z Nortona na Avasta nie liczylbym na rewelacje, ale naprawde mysle, ze sie nie zawiedziesz :). Sam korzystalem z Avasta dopoki nie otrzymalem NISA 2k5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 14:40, BajteK_ napisał:

Szczerze mowiac po przesiadce z Nortona na Avasta nie liczylbym na rewelacje, ale naprawde mysle, ze sie nie zawiedziesz

Zrezygnować z Nortona musiałem, bo miałem wersję dwutygodniową (na próbę) i dziś mi właśnie upłynął termin.
Jednak jak na razie z Avastem mam to samo co z Nortonem. Przy każdej próbie wysłania lub odebrania maila firewall pyta o zgodę :/
Zobaczę czy to samo będzie przy uaktualnianiu bazy wirusów.

Panda pod tym względem działała bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja korzystajac z Nortona nie mam zadnych problemow, odbieram i wysylam maile bez zadnych alertow. Poszperaj w opcjach, moze cos znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 21:23, Yamamoto napisał:

Dziś zaistalowałem Avast. Na początek usuną dziesięć trojanów. Ale reklamy jak były, tak są dalej.


W trybie awaryjnym przeskanuj komputer Ad - Aware i MS AntiSpyware Beta (pelny skan). Byc moze bedzie trzeba wylaczyc przywracanie systemu na czas usuwania. Jak sie nie uda, pomyslimy nad HijackThis! i Spybotem.

Jest jeszcze jedna mozliwosc - mozesz miec jakis program, ktory swoje dzialanie uzaleznia od wyswietlania reklam. Wtedy musisz wybrac - albo ten program albo brak reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 14:40, Azazell2 napisał:

Który polecacie wybrać program antywirusowy? darmowy i najlepiej po polsku ? (...)


Jeżeli chodzi o darmowy program, to moim zdaniem najlepsze są skanery on-line, ewentualnie możemy zainstalować avast! ( http://www.avast.com/ ).

Ja bym jednak radził zaopatrzyć się w płatny program antywirusowy o nazwie: Kaspersky™ Anti-Virus Personal Pro ( http://www.kaspersky.pl/ ), który w wielu testach otrzymał nagrodę za skuteczność i szybkość działania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 20:58, Vicotti napisał:

Ja polecam Kaspersky Antivirus. Jeden z najlepszych i najskuteczniejszych antywirusów.

Na chwile obecna wykrywa mi 137582
wirusów. Naprawde jest to najlepszy Antiwirus jaki mozna sobie sciagnac.


z kad mozna go sciagnac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie ze najlepszym sposobem na wirusy jest wyciagniecie kabelka od internetu z gniazdka ? :>
a tak na powaznie, to osobiscie uzywam AntiVir-a i wszytko ladnie wykrywa.
jeszcze ani razu nie zdarzylo mi sie reinstalowac system z powodu wirusa lub innego robala.
oczywiscie update bazy srednio raz na tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować