Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2006 o 09:50, SwenG napisał:

> Freewary są podatne na ataki.
Bzdura.
www.avast.com - najlepszy antyvir jaki znam, zresztą symantec sobie ostrzy ząbki co by go wykupić
ale na razie licencja home jest darmowa i można za darmo korzystać.


Chyba kpisz. Ja miałem jakiegoś darmowego i codziennie miałem wirusy. Prawda, avast jest najlepszy z darmowych, ale Norton jest lepszy. Po za tym avast jest dla tych co spędzają w necie mało czasu i są tylko na wybranych portalach i stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa z MKS-em była taka, że miałem edycję specjalną dla PC World Komputer... I co? Po upływie miecha, program przestał uaktualniać bazy wirusów! Otrzymywałem komunikaty, że następują problemy z nawiązaniem połączenia z serwerem firmy. W końcu się wnerwiłem i zainstalowałem właśnie Avasta! Na razie mnie nie zawiódł - wirusów brak i codzienne aktualizacje.
Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 11:02, mallard napisał:

Chyba kpisz. Ja miałem jakiegoś darmowego i codziennie miałem wirusy. Prawda, avast jest najlepszy
z darmowych, ale Norton jest lepszy. Po za tym avast jest dla tych co spędzają w necie mało
czasu i są tylko na wybranych portalach i stronach.

Komp włączony 24/dobę. Awast sprawuje się świetnie. Wchodzę na różne strony (łącznie z crackami co rozdają adware bo nie lubię trzymać cd lub dvd w napędzie w trakcie grania) i jakoś już półtora roku bez wirusa. No ale antyvir to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć upgradnięty windows i włączony firewall. Nikogo nie oskarżam ale jeśli ktoś ma windę pirata i do tego używa MSIE to żaden antywir go nie zabezpieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Avasta!, bo jest darmowy i mi w zupełności wystarcza. Jeśli na stronie jest wirus, Avast! szybko o tym alarmuje i każe wyłączyć stronę. Jeśli w mailu jest wirus, Avast! też o tym mówi. Jest całkiem dobry, no ale nie aż tak dobry jak komercyjne programy. Myślałem o zainstalowaniu NOD32, ale on chyba tylko miesiąc działa, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 15:22, SwenG napisał:

Wchodzę na różne strony (łącznie z crackami
co rozdają adware bo nie lubię trzymać cd lub dvd w napędzie w trakcie grania)


a wiesz że to jest nielegalne...? nie powinieneś się takimi rzeczami tu na forum "chwalić"...
tym bardziej forumowicz z twoim statusem powinien dawać przykład a nie propagować piractwo...

a teraz na temat - stawiam na avast. darmowy i profesjonalny. posiada dużo modułów, każdy odpowiedzialny za inny rodzaj ochrony pc. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 16:11, mallard napisał:

Jak już mówiłem, od 5 lat mam Nortona. I nie miałem żadnego wirusa, robaka i trojana. A co
do NOD32, to chyba trzeba go co miesiąc aktualizować.


Ja z kolei gdzieś czytałem, że po miesiącu wystarczy reinstalować i jest znowu przez miesiąc. A aktualizuje się zazwyczaj każdy program, zwłaszcza antywirusowy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 16:17, mallard napisał:

Nie wiem. Ja nie mam zazwyczaj kontaktu z innymi atywirami. W każdym Komputer Swiecie jest
NOD32. Co tydzień chyba.


Widocznie dają nowsze wersje, żeby co miesiąc nie instalować starej. Ale ja i tak nie wiem, jak funkcjonuje system NODa32. Korzystam z Avasta! już spory kawałek czasu i jestem całkiem zadowolony. Wcześniej miałem jakąś trefną wersję Nortona, która nie wykrywała wirusów, ale to już inna bajka... A nawet jak Avast! czegoś nie wyszukał i siedzi jakiś robal, to i tak mam zamiar niedługo format robić, więc poleci wszystko: i robale, i programy, a w szczególności Windows. No cóż, ale trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 16:11, Deejay napisał:

> Wchodzę na różne strony (łącznie z crackami
> co rozdają adware bo nie lubię trzymać cd lub dvd w napędzie w trakcie grania)

a wiesz że to jest nielegalne...? nie powinieneś się takimi rzeczami tu na forum "chwalić"...
tym bardziej forumowicz z twoim statusem powinien dawać przykład a nie propagować piractwo...

a teraz na temat - stawiam na avast. darmowy i profesjonalny. posiada dużo modułów, każdy odpowiedzialny
za inny rodzaj ochrony pc. polecam

Mam prawo ingerować w kod programu jeśli program mi nie działa i/lub nie współpracuje z innymi. Na moim systemie większość zabezpieczeń sie wysypuje uniemożliwiając mi korzystanie z programu więc... zapraszam do tematu o piractwie. Tu mówimy o antywirusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z oim antywirusem Panda Internet Security Platinum, strasznie zwalnia mi komputer (opcje autostartu zaledwie 6 programów wykonuje ww 15 minut) czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak zrobić żeby on mi tak nie "mulił" ?

Jakby nikt niemógł (lub nie umiał) mi pomóc to podradźcie mi jakiś dobry, niezwalniający komputera program antywirusowy w polskiej wersji językowej (jakby można to darmowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 16:23, SwenG napisał:

Mam prawo ingerować w kod programu jeśli program mi nie działa i/lub nie współpracuje z innymi.
Na moim systemie większość zabezpieczeń sie wysypuje uniemożliwiając mi korzystanie z programu


no tak. ale ty ingerujesz w kod programu z czystego lenistwa - nie chce ci sie zmieniać płyt w napędzie. a to różnica...

Dnia 14.10.2006 o 16:23, SwenG napisał:

więc... zapraszam do tematu o piractwie. Tu mówimy o antywirusach.


a to do czego...? :| nie wiem czy zauważyłeś, ale w poście na który odpowiedziałeś wypowiedziałem się na temat antywirusa także off-topu nie było.
w przeciwieństwie do tego posta :P
pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować