Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Jak się ma tylko samego NODa, w dodatku nie potrafi ustawić zakresu jego pracy to ja nie mam żądnych pytań dlaczego wpuścił syf. Mam NODa, AVG, Comodo Firewall i naprawdę rzadko się zdarza, by wszystkie alarmowały, blokowały jednocześnie napotkane niebezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:08, Nekromantik napisał:

Jak się ma tylko samego NODa, w dodatku nie potrafi ustawić zakresu jego pracy to ja
nie mam żądnych pytań dlaczego wpuścił syf.


Podsumowując: moe znam się i przez ten brak wiedzy syf łapie... lol

Dnia 07.01.2009 o 21:08, Nekromantik napisał:

Mam NODa, AVG, Comodo Firewall i naprawdę
rzadko się zdarza, by wszystkie alarmowały, blokowały jednocześnie napotkane niebezpieczeństwo.


NOD i AVG na jednym kompie? Zarzucasz mi brak wiedzy a sam nie wiesz, że mając zainstalowane dwa antywiry zachodzi pewne prawdopodobieństwo, że mogą się one "gryźć" nawzajem? A co za tym idzie pracować nieprawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antywirus pokazuje Ci tylko możliwy wybór zabezpieczeń i to od Ciebie zależy, czy działa w tle chroniąc system, albo jedynie go spowalnia nie dając nic w zamian ;)
NOD i AVG pracują razem bez najmniejszych problemów, również z wieloma innymi anivirami, firewallami do spółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:22, jcl99 napisał:

Który z tych antywirusów jest lepszy: Avast czy AVG? Oraz czy Norton bardzo zamula komputer?

Zdecydowanie AVG, Norton zamula okrutnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił wam przetestować wersję 2009 Nortona. Naprawdę sporo ją zmienili (zdaje się, że przepisali od nowa) i widać bardzo istotny wzrost wydajności. Poza tym mniej się sypie i rozwala system niż poprzednie wersje z 2008 włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu - moim zdaniem z płatnych antywirusów najlepszy jest Kaspersky (dla zaawansowanych użytkowników - dziad jest bardzo agresywny) oraz NOD32 (dla tych, co wolą, by rzecz działa się automatycznie). Norton muli i... muli. Jak tak obserwuję, to ogólnie coraz mniej, ale i tak za bardzo.
Jeśli chodzi o darmówki - ludzie polecają AVG. Nie wiem, jak się sprawdza, ale zdecydowanie odradzam (z własnego doświadczenia) Avasta i Avirę - oba są równie dziurawe co durszlak.

Jeśli chodzi o łączenie - niet. Używany przeze mnie Kaspersky w ogóle nie jest łaskaw się zainstalować, jeśli jest coś innego na kompie już jest (z AV-ek). Mam wersję Anti-Virus 8.0.0.506 i trochę gorsze odczucia (czasami się sypnie) niż na wersji 7.0, niemniej razem z windowsowym firewallem oraz od czasu do czasu (raz na dwa, trzy miesiace) skanowaniem AdAware przy przeglądaniu różnorakich, czasem bardzo podejrzanych stron (zazwyczaj Opera, czasem FireFox - obie najnowsze wersje, podobnie jak maksymalnie załatany XP Pro) oraz ze ściąganiu czasem plików o naprawdę podejrzanej zawartości, od kilku lat miałem jednego wirusa, który się przedostał i trochę nabałaganił. Ale i tak ręcznie dorwałem i wykastrowałem gnojka ^^ (Po trzech dniach ręcznego szukania, gdzie się schował, ale kij xD )

Więc w mojej opinii wystarczy poprawnie skonfigurowany, dobry AV + załatany system z dobrą przeglądarką i windowsowym firewallem i można się cieszyć bezpieczeństwem. Jak dotychczas nie zauważyłem problemów z kompem, które świadczyłyby o tym, że jakiś robal jednak się przedarł. Oczywiście sprawny haker i/lub wirus, napisany specjalnie pod mój komputer, pewnie przedarłby się w kwadranas, ale to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:27, Nekromantik napisał:

> Który z tych antywirusów jest lepszy: Avast czy AVG? Oraz czy Norton bardzo zamula
komputer?
Zdecydowanie AVG, Norton zamula okrutnie.


Wszystko tylko nie darmowy AVAST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:23, Mateox86 napisał:

> > Który z tych antywirusów jest lepszy: Avast czy AVG? Oraz czy Norton bardzo
zamula
> komputer?
> Zdecydowanie AVG, Norton zamula okrutnie.

Wszystko tylko nie darmowy AVAST

lepszy Avast niż nic, ale od Avasta lepszy AVG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:09, Nekromantik napisał:

> > > Który z tych antywirusów jest lepszy: Avast czy AVG? Oraz czy Norton bardzo

> zamula
> > komputer?
> > Zdecydowanie AVG, Norton zamula okrutnie.
>
> Wszystko tylko nie darmowy AVAST
lepszy Avast niż nic, ale od Avasta lepszy AVG ;)


Ja mam na laptopie NOD32 i nie narzekam. Wszystko pięknie, ładnie chodzi. Zero wirusów. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Avasta Home, i dobrze jest, pewnie jak by przeskanował NOD 32, miał bym od cholry wirusów ale nie narzekam żal mi hajsu na płatny antywirus wolę kupić jakąś ciekawą gre. Tak żę polecam avast home jeśli żal ci hajsu to jak znalazł nie ma lepszego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 11:38, 6Kris napisał:

Tak żę polecam avast home jeśli żal ci hajsu to jak znalazł nie ma lepszego :P


Z pół roku temu pewnie powiedziałbym to samo, jednak od momentu kiedy Avast wykrywał wirusa na oryginalnej płycie Twierdzy Warchest, co uniemożliwiało instalację/granie w grę, tego syfu nikomu nie polecę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:10, Mateox86 napisał:

Avast jest nawet dobry, o ile się go skonfiguruje poprawnie.

O wiele lepszy jest comodo firewall o ile się go skonfiguruje poprawnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 13:26, Nekromantik napisał:

I ja mam na laptopie NODa, stacjonarnych nie zaśmiecam internetowym syfem, więc mam tam
jedynie szczepionki i delete doctora ;)


NOD jest o tyle fajny, że nawet jak nie jest aktualizowany to działa i wykrywa zagrożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:11, polskavaenk napisał:

> > > > Który z tych antywirusów jest lepszy: Avast czy AVG? Oraz czy Norton
bardzo
>
> > zamula
> > > komputer?
> > > Zdecydowanie AVG, Norton zamula okrutnie.
> >
> > Wszystko tylko nie darmowy AVAST
> lepszy Avast niż nic, ale od Avasta lepszy AVG ;)

Ja mam na laptopie NOD32 i nie narzekam. Wszystko pięknie, ładnie chodzi. Zero wirusów.
;p


Dokładnie... Eset Smart Security u mnie sprawuje się wspaniale (w połączeniu z Sunbelt Kerio Firewall)... Polecam, nawet na te 30 dni dema!

AVG - ładny interfejs, dużo opcji, szybka i częsta aktualizacja, polska wersja językowa, ale zaledwie dostateczna skuteczność i wykrywalność. Często przepuszcza trojany i keyloggery... Mimo to o niebo lepsze od Avasta, ale z darmowych polecam AVIRA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować