Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Rowniez avast! jest u mnie na 1 miejscu, jeszce niemialem zadnych problemow z nim no i wykrywal wszystko. Ktos niewiem czy w tym temacie to pisal ale proponowal aby przeskanowac onlinowym skanerem mks_vira i przekonac sie o tym jaki avast! jest dziurawy. Przeskanowalem i nic, zainstalowalem nawet mks_vir no i dalej nic. Widocznie moj aktualny faworyt dobrze dziala. Musze ejszce dodac, ze uzywam Kerio Personal Forewall 4 (ktoras tam enta wersja).

Z Kasperskim maialem przygode dosc krutką, zanim jeszce poznalem avasta!. Zainstalowalem, uaktualnienia byly a on dalej nic niewykrywal chociaz wiedzialem, ze jest cos nie tak. Dopiero Panda pomogla (niezwykle zaskoczenie).

A jak jestem jzu przy pandzie to opowiem hiostorie z cyklu "Strefa 11".
Mialem keidys mniej legalengo Windowsa XP (teraz juz mam takeigo bardziej ;) ), problem z nim byl taki, jak sie Neostrada laczyla to po kilku minutach OS sie sam wylaczal wyskakiwalo takie okienko ktorego sie nawet zamknac neidalo no i po uplywie tam paru minut trach. Problem straszny, w konicu internet a tu nieda sie korzystac dluzej niz pare minut. Powrocilismy do nieco starszej wersji windy, bodajze 2k.
Narrator: Minelo pare miesiecy...
Zainstalowalem windowsa XP ponownie na innym kompie i tak z ciekawosci wlaczylem na nim Pande (nie wiem nawet co mnie do tego sklonilo). Niezwykla rzecz sie stala gdyz Pnada na nowo zainstalowanym Osie wykryla wirusa (to wszystko wina wir-USA), czego zaden inny program niewykrywal, ani avast ani mks_vir. Internet zaczol chodzic bez zarzutu i zylismy dlugo i szczesliwie... do czasu ale to juz w nastepnej bajce. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 01:36, AgayKhan napisał:

, na co? /.../

Na to, żebym patrząc w lustro nie widział pirata ;).
Stara wersja działa, a ogólnie, produktu Symanteka instalują się świetnie na nowym systemie i ewentualnie jeszcze dwa razy. Potem pomaga tylko reinstalacja Windowsa i wgrywanie na swieży system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile antywirow tyle opinii, ile rodzajow urody kobiecej tyle amatorow na nia . Kazdy powinien poeksperymentowac z paroma i wybrac optymalny dla niego. Na jakie forum poswiecone tej tematyce nie wejsc tyle roznych odpowiedzi uzyskamy. Jesi ma sie programik jakis czas i komp sie nie wali z powodu infekcji to poco zmieniac to co sprawdzone!
To jak z pakowaniem na siłce na kazdego dziala cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być darmowy to polecam Avast! Wymaga tylko rejstraci raz na 14 miesięcy, po tym czasie trzeba to zrobić ponownie.
Z płatnych antywirusów to miałem styczność tylko z mks_vir-em i nie polecam go nikomu, ponieważ ma bardzo niewygodny interface (np. brak automatycznej aktualizacji bazy wirusów).
A co do skuteczności mój komputer z awastem i jego z mks_vir-em działa tak samo (czyli są bez wirusów) tylko że jemu firma płaci za program i boryka się z niewygodnym interfacem, a ja mam freewara i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Norton jest jednym z naljepszych antiwirów jakie używałem. Owszem jest płatny,ale za bezpieczeństwo trzeba płacić.
Jedyną jego wadą jest to że trochę pamięci zżera przy pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 07:40, morthi napisał:

w przypadku slabych komputerow norton jest straszny :) ale jesli masz mocnego kompa - moiim
zdaniem norton to najlepszy wybor

Racja albo nie, piszę na przykładzie kolegi, miał nortona internet sec. Nie szlajał się po xxx tylko laptop do pracy a mimo to załapał wirusiki z którymi norton poradzic sobie nie mogł. A do tego zrobil mu taką zwałke ze procek 1,3~ działał jak 500. Ja majac tego czasu nawet darmowego awasta i otwierając stronki różnego rodzaju takich problemow nie miałem. Ale to oczywiscie moja opinia i kazdy musi poeksperymentowac z softem sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2006 o 23:44, kris1977 napisał:

A do tego zrobil mu taką zwałke ze procek 1,3~ działał jak 500.

To chyba już po ataku tych wirusów:) Mi tam trochę pochłania pamięci RAM,ale procesor praktycznie nie jest obciążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 14:56, KrzysztofMarek napisał:

Na to, żebym patrząc w lustro nie widział pirata ;).

Nie sugereowałem piracenia, ino zmianę firmy.

Dnia 29.06.2006 o 14:56, KrzysztofMarek napisał:

/..../Potem pomaga tylko reinstalacja Windowsa i wgrywanie na swieży
system.

Wybacz, ale to świadczy o kiepskości produktu. OS nie powinien być przeinstalowywany. Przynajmniej normalny OS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 04:30, AgayKhan napisał:

>/.../> Wybacz, ale to świadczy o kiepskości produktu. OS nie powinien być przeinstalowywany. Przynajmniej
normalny OS.

Windows98 powinien być reinstalowany co ro, Win2000 co 2-3 lata, WinXP co 3-4 lata, wszystko przy normalnym użytkowaniu. No, chyba, że użytkownikiem jest ktoś pokroju Olamagato, to wtedy da sobie radę bez reinstalacji.
Ja wiem, że wolisz Linuksa, ja pewnie też zainstaluję, ale... Ale zacząłem Baldurs Gate II a 7.07 będę miał Obliviona. Nie będę więc miał czasu na eksperymenty ;)
Aha, pomijając wydarzenia nadzwyczajne (zanik napięcia w czasie gry) czas między reinstalacjami systemu jest odwrotnie proporcjonalny do kwadratu ilości użytkowników danego komputera ;) (prawo KrzysztofaMarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesor 1.3 to wolny procesor niestety...powiedzmy ze od 2 ghz zaczynaja sie jak dla mnie szybkie i wtedy norton nie obciaza systemu jakos strasznie no i ramu tak z 512 przydaje sie :)
mnie jak na razie norton nigdy nie zawiodl - uzywam go juz od ladnych kilku lat, mam preferencyjne znizki przy odnawianiu subskrybcji a program z roku na rok jest coraz lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2006 o 08:06, KrzysztofMarek napisał:

Windows98 powinien być reinstalowany co ro, Win2000/..../


Ja chyba muszę już przeinstalować, bo mi taki jeden plik ginie cały czas i dźwięku nie mam. Ot, cuda, niewidy. Powinienem przeskanować tą windę, czy antywirusa nie mam, ale jak windowsa włącze, to zarazz żona mówi, że uparłem się na te barachło, po co tego Windowsa włączam, bo tu tylko internet cały czas się przerywa, jakoś wolno wszystko chodzi, menu jakieś głupie, itd. Ot, przyzwyczajenia. Jedzie teraz z dzieciakiem na wczasy, to zrobię z windozą porządek. A teraz na pewnym forum debianowiec pyta się, jakiego kompa kupić, bo ma pentium 200, Debian na nim siedzi bez reinstalki od nowości , ma Debiana Sida ( najnowszy, nowszy nie może być). Ot, można latami reinstalki nie robić. A co do Linuksa. Wypróbować jakiegoś live. Bootuje się z parę minut. I mozna ma żywo zobaczyć. Knoppiksa polecam ( nie instalować go tylko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 08:14, morthi napisał:

/.../> mnie jak na razie norton nigdy nie zawiodl - uzywam go juz od ladnych kilku lat, mam preferencyjne
znizki przy odnawianiu subskrybcji a program z roku na rok jest coraz lepszy :)

Tak, a czy instalowałeś produkty Symantec''a trzy albo cztery razy na tym samym, nie reinstalowanym systemie?
Do trzech razy sztuka, czwarty już nie wychodzi. Nawet programy, które podano mi w Pomocy Technicznej Symantec''a nie pomogły.
A na świeżym systemie instalują się bezproblemowo. I zrobiłem próbę: na Win 98 instalowałem i odinstalowywałem Symantec''a 2003, potem 2004, 2005 i 2006. Zainstalować się da, tylko nie chodzi...Czasem już 2005, czasem dopiero 2006. Reinstalacja systemu pomaga.
A na komputerze żony chodzi Norton Internet Security 2004 i Norton SystemWorks, bo 2006 dał się zainstalować i zarejestrować, i nawet wszystko chodziło, z wyjątkiem antywirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba na IDG był test antywirusów, który wykazał, iz NOD32 jest najlepszy. Nie terstowałem, bo windy ostatnio nie uzywam.Zainstalowałem sobie za to ClamAV. Nie wiem czy jest najlepszy, ale jest w 100% darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować