Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

American McGee uprzedza - w Grimm będą krzywdzone dzieci

26 postów w tym temacie

Zaitsev

Już można się spodziewać kolejnej niepotrzebnej wrzawy w mediach - American McGee zapowiedział, że w jego najnowszej produkcji pojawią się krzywdzone dzieci. Pozostaje mieć nadzieję, że prasa przynajmniej zerknie na komentarz twórcy Grimm.

Przeczytaj cały tekst "American McGee uprzedza - w Grimm będą krzywdzone dzieci" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci wszyscy pseudo-moraliści to chyba nie wiedzą (albo nie chcą wiedzieć), ale w oryginale te wszystki bajki braci Grimm są mroczne i krawe... Dopiero kultura popularna spłyciła je do formy bajek na dobranoc. Więc McGee robi bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Looney Tunes.. dobry przykład makabreski ;) oraz wszystkie bajki z morałem, które na przykładze złych uczynków mówią co dobre a co złe.. McGee róbta swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 14:58, Shini napisał:

> Więc McGee robi bardzo dobrze.
Dlaczego tak sądzisz?

Jak tak wyrwales jedno zdanie to brzmi to teraz troche dwuznacznie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:00, flavee napisał:

No, takie elementy lubię! Będzie z czego się pośmiać.


Sorry, ale chyba masz jakieś dziwne poczucie humoru. Osobiście nie mam nic przeciwko umieszczaniu dzieci w grach, ale celem takiego działania raczej nie jest wywołanie czyjegoś uśmiechu (szczególnie, jeśli są one torturowane). Chodzi raczej o pokazanie prawdziwych wersji bajek, zmuszenie do refleksji - jak sam McGee wspomniał chce wprowadzić do gry element przestrogi.

Nie ulega też wątpliwością, że może to też pomóc w osiągnięciu dobrych wyników sprzedaży (w końcu kontrowersyjne gry rozchodzą się najlepiej) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:06, Abomek napisał:

> > Więc McGee robi bardzo dobrze.
> Dlaczego tak sądzisz?
Jak tak wyrwales jedno zdanie to brzmi to teraz troche dwuznacznie. :P

Ale akurat o dwuznaczność mi nie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:17, Gol Galad napisał:

Heh.... Może wkrótce pojawi się tytuł newsa w TV, zapewne w USA: "Grimm of Childrens"
A grimm to bodajże żniwiarz... :D

Grimm to ponury
Grim reaper to ponury żniwiarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to stwierdził mój doktor od poetyki i wersyfikacji "wszelkie dzisiejsze "Piły" czy inne "Noce żywych trupów" to jest pikuś. Bajki braci Grimm - to jest dopiero HARDCORE" Zgadzam się z tym w 100%, naprawdę warto poczytać pierwsze wydania bajek tych braci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzywdzone dzieci? Nareszcie! W filmach/TV jest to zjawisko codziennie, to czemu nie w grach?
Nie żeby mi to sprawiało przymemność (:P), ale po prostu uważam, że nie powinno się nakładać takiej pseudo-cenzury. Jeśli jest w filmach/radiu/książce/czymkolwiek, to czemu w grach nie może być sexu/zabijania/krzywdzenia dzieci/tępej sieczki/robienia sekcji zwłok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zniszcza ta gre w prasie ;-P

BTW A propos tego tlumaczenia slowa "grimm" przez Zaitsev''a, to takiego slowa nie ma... bo jest grim, a nie grimm, ale to szczegol ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, obecnie chyba wszystkie "bajki dla dzieci" w swoim pochodzeniu mają dosc... dantejskie sceny. Wspomniany czerwony kapturek czy chociażby Kopciuszek (terror psychiczny, ucinanie kończyn), Jaś i Małgosia (bądź co bądź tych dwoje dokonało brutalnego mordu na wiedźmie).

Ciekawe czy media będą o tym pamiętac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować