Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCety nie nadają się do gier

267 postów w tym temacie

W sumie nie sposób się nie zgodzić...

Już choćby ten rok pokazuje na czym polega "neverlast" w kontekście sezonu ogórkowego - porównanie potencjalnych hitów na PCty i konsole to ogromna różnica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam szczerze mówiąc mam podobnie zdanie.

Obecna generacja konsol pokazuje nam, że są jednak one lepszym sprzętem do grania. Posiadając którąś z konsol nie musimy się o to martwić, czy dana gra nam odpali. Wrzucamy płytkę i gramy - no i wszystko w dodatku na najwyższych detalach. Na PeCetach takie coś jest wręcz niemożliwe, wszystko idzie tak do przodu, że dzisiaj kupie kartę graficzną, a za pół roku już nie będzie nadawała się do niczego. Ja sam postanowiłem już zakup konsoli (Playstation 3), bo nie chcę dalej męczyć się graniem na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC jak najbardziej nadaje się do grania, tylko komuś zależy na lobbowaniu opcji przeciwnej :). A to windowanie cen, a to zaniżanie wydajności, słaba optymalizacja gier itd. Wina leży nie w PC tylko w korporacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj. To może sie odnosić tylko do niektórych gier. Zwłaszcza że to na Pecety ukazują sie gry niszowe. Myślę tu o Silent Hunterze, jakichś przygodówkach, jakichś managerach. Na konsole lepiej wypadają gry sportowe, gry akcji, platformówki, wyścigi, bijatyki. Cała reszta na piecach rządzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gostkowi po prostu zabrakło wyobraźni. Grę można przeskalować nawet 100-ukrotnie, jak powyłącza się wszystkie niepotrzebne/nieobsługiwane bajerki. Fakt faktem, gra może wtedy wyglądać jak "idź stąd i nie wracaj", ale będzie chodziła na low-endowym PC.
Poza tym jeżeli nie PC, to co? Konsole? Tylko? Przykro mi to mówić, ale nie! Konsole, pomimo ostatnich rewolucji cenowych nadal nie są takie super tanie, a i gry na nie kosztują do 3 razy więcej niż na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mówi co chce. Ja wracam grać w Crysisa.

P.S Uwielbiam te obiektywne opinie ludzi z branży, którym BARDZO szło by na rękę gdyby komputery faktycznie nie nadawały się do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odpalilem na moim pc ut3 i... grafika zalosna ale da sie grac i co, pop pierwsze liczy sie grywalnosc, po drugie wiele takich gatunkow jak np. fpsy nadaje sie tylko praktycznie na pc bo dopiero wtedy mozna naprawde sie dynamicznie bawic, nastepnie gry sa tansze, a po trzecie i tak dalej beda gry na pc-ty bo zarowno jak za konsole jak i za nasz rynek odpowiada ati i nvidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest nieco prawdy w tym co mowi,choc nie wyciagalbym az tak daleko idacych wnioskow.Fakt faktem,ze dzisiaj wyscig zbrojen jesli chodzi o nowe grafiki czy procki idzie jednak sporo szybciej niz kiedys.Nie oznacza to ze na grafie kupionej powiedzmy rok temu nie da sie juz w nic grac,nie o to chodzi.Chodzi jedynie o to ze to ten nowszy sprzet staje sie wyznacznikiem wydajnosci i nowe tytuly optymalizowane sa pod niego,lub bazujac na nim jako "maximum",co czasem sprawia ze nieco starszy sprzet nie daje zadawalajacych rezultatow pomimo tego ze nie nalezy jeszcze do zabytkow.

Mimo wszystko jednak,mozna w dalszym ciagu optymalizowac gry naprawde dobrze,tak by dzialaly na wiekszosci przyzwoitych konfiguracji przynajmniej zadowalajaco.Czego zreszta epic daje przyklad raz za razem,bo ich UE3 to naprawde wydajna bestia i w wiekszosci gier ktore na nim pracuja z wydajnoscia problemow nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oni ciagle o grafice. :/
Sa gry ktore nie maja grafiki, a sa oryginalne (phun) i/lub grywalne (OGame, Tibia [z gory mowie ze w tym przypadku chodzi mi o grre])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować