Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCety nie nadają się do gier

267 postów w tym temacie

Sam nie wiem co robić, w zeszłym roku kupiłem nowego kompa, ale chyba nie będę w niego dalej inwestować, jeżeli gry nie będą tworzone na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zupełnie na chłodno i bez emocji ;-]
Myślę, że prezesowi chodzi głownie o to, że w marketowych zestawach sprzedaje się złom, a właśnie tam kupuje przeciętny Kowalski, którego "bebechy" PeCeta raczej nie interesują. EPIC zaś, jako twórcy gier takich Kowalskich również muszą (właściwie dlaczego?) lub chcą brać pod uwagę. Pozostaje albo kwestia uświadomienia szarych mas co do tego co kupują (raczej niewykonalne), sprzedawców by nie wciskali złomu kupującym (znowu niewykonalne) albo rezygnacja EPICa z low- na rzecz midle- i high-endowego sprzętu lub całkowite wycofanie się z tworzenia gier na PC (nad silnikiem niech dalej pracują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:14, Wstrętny napisał:

Tak, z pewnoscia zalozyciel i prezes Epica "nie zna sie". Na pewno Tomek1120 znasz sie
lepiej od niego, nie?


Biorąc pod uwagę liczbę głosów przeciw prezesowi to Tomek zna się lepiej od niego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:43, Marco Polo napisał:

Teraz zupełnie na chłodno i bez emocji ;-]
Myślę, że prezesowi chodzi głownie o to, że w marketowych zestawach sprzedaje się złom,
a właśnie tam kupuje przeciętny Kowalski, a oni jako twórcy gier takich Kowalskich również
muszą (właściwie dlaczego?) lub chcą brać pod uwagę. Pozostaje albo kwestia uświadomienia
szarych mas (raczej nie wykonalne), sprzedawców by nie wciskali złomu kupującym (znowu
niewykonalne) albo rezygnacja EPICa z low- na rzecz high-endowego sprzętu lub całkowite
wycofanie się z tworzenia gier na PC (nad silnikiem niech dalej pracują).


To ja też wypowiem się na chłodno:

Prezesowi chodzi o to, żeby PieCyk zdechł, bo wtedy on (i jego firma) lepiej na tym wyjdą, a ceny gier będzie można spokojnie windować w górę (z powodu braku konkurencji ze strony PieCyka).
A całą tą taktykę wymyślił pewnie i tak jeden z jego doradców marketingowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm z tym się zgodzę, jak instalowałem i grałem w Arma armed Assualt, szlag mine trafił, moje życie się skróciło o 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2008 o 15:48, Nadrill napisał:

Naturalnie. Diablo było na Playstation, Baldurs Gate także. Tylko w Tormenta nie, ale
przy porównaniu z exclusivami na konsole, to robi się śmiesznie.


Skoro wyżej wymienione gry były na konsolach, to dlaczego mówiąc/pisząc o nich ma się na myśli PC, hę? ;) Nie, Nie chcę abyś szedł za ciosem i wymieniał mi exclusive "konsolowe"(że tak napiszę :P), po prostu nie grałem np. w takiego MGS.

Wiele userów wcześniej pisało, że teraz konsole lepsze sa pod względem grafiki. Zresztą dzisiejsze gry tak wyglądają... gdzie tutaj fabuła? Dlatego taki Gothic 1 bije na łeb Gothica 3. Pierwsza część miażdżyła, trójka - kto grał, ten wie... To samo seria FIFA. FIFA 98 WC, czy 99 - miód :D Teraz... tylko aby kasa była... i takie rozwijanie gier przeraża... bo kiedyś miałe One na celu przynieść przyjemność z gry, przyjemnośc z odkrywania zakamarków itp. A teraz? Miej Pan dobrego kompa, kup Pan grę, naciesz oczy grafiką, byle tylko daj Pan kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Tomek1120 uważa się za lepszego fachowca od Tima Sweeneya to niech podejdzie do lustra przypomni sobie kim jest a potem dla porównania wpisze w google nazwisko założyciela Epica.......

Co do samego tematu to niestety taki już los graczy w Polsce w których dominują PC-towcy patrząc na zachód to tam na PC gra się tylko w World of Warcraft i jeżeli ktoś ma "uratować" PC to tylko Blizzard....

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z wypowiedzia Pana z Epic Games
Lecz zadziwiaja mnie wypowiedzi o konsolach typu "Nie da sie grac na padzie"
lub porownywanie cen konsoli i gier / PeCetow i gier
Co do gry na padzie gdy kupowalem X360 pierwsza gra jaka odpalilem byl GoW. Sterowalo sie tragicznie pierwszy raz mialem pada w rekach. Wystarczyly 2 godziny zeby sie przyzwyczaic. Mowicie ze nie da sie strzelic headshota ze snajpery? Osobiscie w Halo 3 to nie jest problem strzelic komus heada. Nie zapominajmy ze w przypadku konsol wszyscy korzystaja z pada. Nikt nie ma myszki ani klawiatury. Operowanie padem to kwestia przyzwyczajenia.
Co do cen Konsol i PCtow
Xbox 360 Arcade kosztuje teraz okolo 800~ zl
Sredniej klasy komputer 1500~
Nie zapominajmy ze komputer z roku na rok potrzebuje upgradow aby cieszyc sie wszystkimi funkcjami najlepszych gier.
Co do cen gier. Gry na X360 kosztuja okolo 150-200. To zazwyczaj gry zaraz po premierze. Devil May Cry 4 Pre-Order kosztowal 200+ zl 2 miechy po premierze kosztuje 100-120 ?
Gry na PCta tez do najtanszych nie naleza zaraz po premierze nie kosztuje 20-70.. tylko 120 albo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:39, Nadrill napisał:

> Prawda jest taka, że X360 rodzice "do nauki" nie kupią, e? :]

I wszystko na temat.
Wszyscy komputerowi fanboje powinni się zamknąć, gdyż to dla nich jedyna platforma do
grania, a rodzice i m nie kupią konsoli, ojejej. ;(

Ja ci się dam zamknąć, kurna...
A co z tymi którzy już zarabiają na swoje utrzymanie, i mimo to wybierają komputer, a ?
Sam pewnie siedzisz jeszcze na garnuszku mamusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze sie z tym zgodzic. Różnica w grywalności pomiędzy średniej klasy komputerem a konsola która kosztuje połowę mniej jest bardzo duża.
Zaówarzyłem to kiedy kupiłem X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale koleś ma chyba rację. Chyba, że ktoś wymyśli nową technologię skalowania, że gra się będzie sama dostosowywać do kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:07, Darkstar181 napisał:

> > Prawda jest taka, że X360 rodzice "do nauki" nie kupią, e? :]
>
> I wszystko na temat.
> Wszyscy komputerowi fanboje powinni się zamknąć, gdyż to dla nich jedyna platforma
do
> grania, a rodzice i m nie kupią konsoli, ojejej. ;(
Ja ci się dam zamknąć, kurna...
A co z tymi którzy już zarabiają na swoje utrzymanie, i mimo to wybierają komputer, a
?
Sam pewnie siedzisz jeszcze na garnuszku mamusi.


Mimo iż masz (świętą!!!) rację, to sugeruję zachować spokój i zimną krew i ignorować takie wypowiedzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak że Heroes 3 ma fatalną grafe w porównaniu do dzisiejszych gier ale grywalność wciąż jest wielka .

A ten prezes toi trochę powalony bo gry na blaszaki nie umrą nigdy a konsole to tylko do bijatyk się nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porownam sytuacje grania na PC do sytuacji pasażerów tonacego Titanica: nikt z nie wierzyl ze statek tonie dopoki sam nie poszedl na dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że koleś ma rację. Zacietrzewiają się teraz właściciele komputerów za 3,5 tysiąca, którzy zastanawiając się właśnie nad wyborem nowej karty graficznej (bo Crysis się tnie na średnich) bronią swojego zakupu, twierdząc że klawiaturą i muszką się wygodniej celuje (taa, pod warunkiem, że gra nie śmiga z prędkością 15 FPS) a na padzie to tak nie można (bo przecież FPSów na konsole wcale nie przybywa... ta... A na jakiej platformie najlepiej sprzedaje się UTIII?, CoD4?).
Napiszę jedno- PeCet nie jest pod żadnym względem lepszy od konsol (jeśli chodzi o gry, rzecz jasna), a czy jest gorszy? To już kwestia indywidualnych upodobań. Ja ze swojej strony powiem tak- komputer nadaje się do gier. Ale do grania w te gry to już nie koniecznie (a najlepiej nadaje się do wyciągania kasy od użytkowników)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na konsole nie są drogie. 200 zł w dniu premiery a 2-3 tygodnie pozniej? Przykłady mam 3: DMC4, Assasins Creed, Uncharted. Wszystkie na dzień dobry ponad 200 zł. A 3 tygodnie po? 120 zł na allegro same nówki (na uncharted tak się załapałem). Teraz nowe sztuki chodzą po cenach oscylujących wokół 100 zł. Można da radę jak się wie gdzie szukać. Więc zgodnie z tym co napisał MisiekPL - da se wybrać dobry tani samochód jak się wie gdzie paliwo kupować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:27, Vex10008 napisał:

Ja powiem tak że Heroes 3 ma fatalną grafe w porównaniu do dzisiejszych gier ale grywalność
wciąż jest wielka .

A ten prezes toi trochę powalony bo gry na blaszaki nie umrą nigdy a konsole to tylko
do bijatyk się nadają.


Z przykrością (bo jestem po twojej stronie) muszę stwierdzić, że konsole już nie tylko do bijatyk się nadają. :-(
Ale to (na szczęście) prawda - PieCyki nigdy nie umrą. Szkoda, że konsole pewnie też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą sie tu wypowiadać osoby mające styczność z obydwiema platformami? Dziękuję.
A teraz do rzeczy. Nic nie da mi takiej frajdy, jak usadowienie się przed TV na kanapie z padem w ręku i radosne oddanie się rozgrywce bez zbędnych instalacji, konfiguracji, czy czegoś tam jeszcze. Ale jednocześnie na czymś te gry powstają :) Moje zdanie jest następujące: PC owszem, ale do internetu, pisania prac, programowania itp. A do grania nadają się najlepiej konsole. Na PC jedyne interesujące mnie exclusive'y to Gothic 1,2 i Noc Kruka :) To jest jednak tylko moje zdanie!

Pluton:
> Ale to (na szczęście) prawda - PieCyki nigdy nie umrą. Szkoda, że konsole pewnie też nie.
Co ma oznaczać ten fragment? Czysty fanboy, czy co? A niech sobie PC żyje, nigdy nie umrze przecież :D Im większa konkurencja, tym lepiej dla nas: graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować