Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCety nie nadają się do gier

267 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2008 o 19:31, Szperacz Robson napisał:

Mogą sie tu wypowiadać osoby mające styczność z obydwiema platformami? Dziękuję.
A teraz do rzeczy. Nic nie da mi takiej frajdy, jak usadowienie się przed TV na kanapie
z padem w ręku i radosne oddanie się rozgrywce bez zbędnych instalacji, konfiguracji,
czy czegoś tam jeszcze.


Ja tam uwielbiam wszystkie te konfiguracje i instalacje (te drugie dlatego, że czasami mają w sobie "coś" epickiego). A jeśli chodzi o argument z kanapą i telewizorem, to już go dawno skontrowałem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:12, Tomek1120 napisał:

Nowoczesny PC kosztuje gdzieś 2500zł

tak dokladnie 3200-3500 nie licząc że ma DDR III
>a Xbox 1000zł. A dla przykładu w dniu premiery gierka

Dnia 11.03.2008 o 18:12, Tomek1120 napisał:

na PC w MM 100zł a na konsoli 200-250zł.

A jak sie wie gdzie szukać to nawet za 170 sie dostanie jak nie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ileż to razy uśmiercano rynek gier na PC ;] Po co robić grę i na low-end i na high-end? Lepiej zrobić na medium oraz high a jak ktoś ma do bani sprzęt to i szansa, zę zakupi oryginalny NOWY produkt jest właściwie zerowa. No ale od czasów Unreal Tournamenta nic nie zdziałali t trzeba sie jakoś pokazać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po prostu bzdura... Czego "PieCowi" brakuje do takiego Xkloca czy PS3? W każdej chwili przecież użytkownik komputera może sobie "przypiąć" pada do kompa i będziemy mieć maszynę lepszą od konsoli nowej generacji a rozgrywka będzie wyglądać tak samo :P. Nie mogę zresztą uwierzyć, że pisał to prezes Epic Games - przecież to firma, która stworzyła legendę FPS tzn. serię Unreal. Wg. mnie właśnie konsole nie nadają się do najciekawszych gatunków gier - RPG , RTS i FPS. Rozgrywka w tych grach na kompie jest o wiele bardziej przyjemna niż na konsolkach. Jedyne gry, które na znienawidzonych przeze mnie konsolach (te kiczowe, japońskie gry na PS ;/) są grywalne to platformówki i gry zręcznościowe. Gry na najnowsze konsole to i tak zabawki na parę godzin - jedyne wyjątki to te, które mają znośny tryb multiplayer. Więc podsumowując - PeCety są jednak lepszymi maszynami do grania niż konsole - grafika to nie wszystko drodzy państwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się zgadzam z Sob-stylem. Wogóle jak tak kosola jest spaniała to dlaczego niema dla niej takiego hitu jak GOTHIC I!!! PC RULEZ!!!
Tylko szkoda, że nie ma na PC gry Project Gotham Racing 4 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:35, Bifur napisał:

- grafika to nie wszystko drodzy państwo...

I te słowa mówi PeCetowiec...Wiesz, co to Nintendo Wii? To właśnie Wy ciągle zwracacie uwagę "Crysis och, Crysis ach, [orgazm mode on]". A poczekaj, niech tu wpadną fani serii MGS, Gran Turismo, Devil My Cry, Final Fantasy :) A poza tym: grałeś w FPS-y na konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:29, SlimPole napisał:

Pewnie, że koleś ma rację. Zacietrzewiają się teraz właściciele komputerów za 3,5 tysiąca,
którzy zastanawiając się właśnie nad wyborem nowej karty graficznej (bo Crysis się tnie
na średnich)

O Rly? Ja kupywałem jeszcze PC rok temu za niecałe 3000zł i jakoś mi się jeszcze nie marzy wymiana sprzętu więc co tu za banialuki wyssane z palca opowiadasz. A Crysis śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:40, Szperacz Robson napisał:

Wiesz, co to Nintendo Wii? I te słowa mówi PeCetowiec... To właśnie Wy ciągle zwracacie
uwagę "Crysis och, Crysis ach, [orgazm mode on]".


Tak wiem co to za konsola. Niestety jak zauważyłeś nie gram w gry zręcznościowe jakie oferuje ta właśnie konsola, a gry RPG, RTS i FPS. A Crysis to tylko rozwinięcie graficzne Far Cry''a, który zresztą był wg. mnie lepszy :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po żadnej stronie opoowiadał się nie będę, ale jak ktoś podaje ceny konsol to proszę o doliczenie cen tv :), bo gra na starym kioneskopowym 28" zdechlaku mija się z celem...


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HERETYK!!! Masz PS2, a mówisz takie słowa:

Dnia 11.03.2008 o 19:44, Bifur napisał:

(te kiczowe, japońskie gry na PS ;/)

?
Chyba naprawdę nie lubisz konsol :D Co do Crysisa, napisałeś, że konsolowcy jarają się grafiką. A gdy mówisz to do PeCetowca, to on od razu odpowiada "Konsola to chłam, bo nie ma Crysisa". Za dużo takich opinii się nasłuchałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem spokojny o rynek gier na PC. Nie ma szans by zginął, dopóki na konsole nie zaczną wychodzić wszystkie możliwe gatunki gier. Brak na nie np. dobrych strategii i to zarówno turowych, jak i RTSów. Nie samymi grami akcji człowiek żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PtaQ15
Co do samego tematu to niestety taki już los graczy w Polsce w których dominują PC-towcy patrząc na zachód to tam na PC gra się tylko w World of Warcraft i jeżeli ktoś ma "uratować" PC to tylko Blizzard....
Pozdrawiam!

Czyli co na PC gra się tylko w Polsce? Ciekawe co na to Wiedźmin najwidoczniej grają w niego tylko Polacy, to samo dotyczy innych gier dobrze sprzedających się na blaszaki. Nawet jeśli grać będą tylko Polacy, a firmom dalej będzie się to opłacał, to co to obchodzi konsolowców. Jakiś syndrom niedowartościowania? To samo w drugą stronę.

Mehim PC wcale nie wymaga corocznego upgradu żeby grać w najnowsze gry ale kupowania z głową (ileż razy można to powtarzać).

Szperacz Robson zacznij się przyzwyczajać do instalacji gier na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:35, Bifur napisał:

To po prostu bzdura... Czego "PieCowi" brakuje do takiego Xkloca czy PS3? W każdej chwili
przecież użytkownik komputera może sobie "przypiąć" pada do kompa i będziemy mieć maszynę
lepszą od konsoli nowej generacji a rozgrywka będzie wyglądać tak samo :P. Nie mogę zresztą
uwierzyć, że pisał to prezes Epic Games - przecież to firma, która stworzyła legendę
FPS tzn. serię Unreal.

Właśnie ty jesteś jesteś przykładem ograniczonego do jednej platformy PCtowca plującego na wszystkie inne platformy. Jeżeli jest prezesem takiej firmy i siedzi w tym od lat to chyba wie lepiej od ciebie, do czego najlepiej nadają się komputery osobiste. Komputery pod względem technologicznym nie dorównają konsolom nowszej generacji, i cóż z tego? Legendą FPS jest Doom
No nic, PC jeszcze przez jakiś czas będą się nadawać do gier, ale to raczej ostatnie tchnienia, niczym ognia rozbłyskującego na chwile przed zgaśnięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem jeszcze tak. Tylu fanboy''ów w życiu nie widziałem :P
Ja mam konsole i PC. Dla mnie są równe. Kocham grać na PC w RPG, RTS i FPS a nie wyobrażam sonbie tego na konsoli (tak grałem w te "gatunki" na mojej konsoli, ale nie ma to jak CS :).
Jak mam ochotę pograć w bijatyki i jRPG (które wielbie) to tylko konsola, wiadomo dlaczego :D
Chciałbym mieć Wii. Wydaje się być naprawdę warte zakupu a ja jakoś ostatnio polubiłem casuale xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"PeCety nie nadają się do gier"?? A może gry nie nadają się do PeCetów?? To "kondycja" PeCetów graczy powinna ustanawiać granicę dla producentów gier. Narzekają na sprzedaż?? Nic dziwnego, skoro tworzą gry pod high-endowe komputery, które stanowią (i w wyniku dynamicznego rozwoju podzespołów będą stanowiły) mniejszość. Powinni więc celować w rynek, który przyniesie im największe zyski czyli w posiadaczy komputerów średniej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:02, Balu1916 napisał:

"PeCety nie nadają się do gier"?? A może gry nie nadają się do PeCetów?? To "kondycja"
PeCetów graczy powinna ustanawiać granicę dla producentów gier. Narzekają na sprzedaż??
Nic dziwnego, skoro tworzą gry pod high-endowe komputery, które stanowią (i w wyniku
dynamicznego rozwoju podzespołów będą stanowiły) mniejszość. Powinni więc celować w rynek,
który przyniesie im największe zyski czyli w posiadaczy komputerów średniej klasy.

Bo tu chodzi o dostarczanie dzieciom nowych fajerwerków graficznych, żeby zaczęły psioczyć rodzicom na prawo i lewo. Patrz: Fallout 3 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MaikeruPL w tym problem, że ludzie wolą wzajemnie obrzucać się błotem i wmawiać innym, że źle robią zamiast czerpać przyjemność z grania. Nigdy tego nie dam rady pojąc co przeszkadza jednym, że ci drudzy grają na czymś innym niż ci pierwsi. Co komu przeszkadza, że X gra na klawiaturze, a Y na padzie lub, że Z siedzi przed monitorem 15", a M przed TV 42" skoro wszyscy oni czerpią tą samą przyjemność z grania. Taka ludzka natura chyba żeby gnoić innych aby samemu poczuć się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:44, MaikeruPL napisał:

O Rly? Ja kupywałem jeszcze PC rok temu za niecałe 3000zł i jakoś mi się jeszcze nie
marzy wymiana sprzętu więc co tu za banialuki wyssane z palca opowiadasz. A Crysis śmiga
aż miło.


A czy ja napisałem że komp dopiero kupiony? Może mieć dwa, trzy lata, co nie zmienia faktu, że konsola starcza na dłużej, przy niższej cenie i braku potrzeby jakichkolwiek upgradeów hardware''u (i mam gdzieś ceny gier, wystarczy kupować tylko te najlepsze, najbardziej wyczekiwane tytuły, które starczają na długo, a nie nudzą się po tygodniu, a najlepiej jeszcze kupować je na Allegro)
Zresztą napisałem tylko jak sytuacja wygląda z mojego punktu widzenia, jak ktoś woli pieca to niech się dalej męczy ;p
BTW: Żeby nie było, że jakiś fanboy konsolowy ze mnie- jedyna konsola jaką posiadam to konsolka PSP, więc bardziej ze mnie pecetowiec, ale odkąd kupiłem handhelda doceniłem wygodę użytkowania konsol i imho nawet na PSP gra mi się wygodniej niż na PC (a na PS2 i dużym TV u kumpla to już w ogóle cud, miód i orzeszki). Piec ma zastosowanie tylko w RPGach, bo na konsole wychodzą głównie porypane japanRPG, na które mam alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:07, SlimPole napisał:

> O Rly? Ja kupywałem jeszcze PC rok temu za niecałe 3000zł i jakoś mi się jeszcze
nie
> marzy wymiana sprzętu więc co tu za banialuki wyssane z palca opowiadasz. A Crysis
śmiga
> aż miło.

A czy ja napisałem że komp dopiero kupiony? Może mieć dwa, trzy lata, co nie zmienia
faktu, że konsola starcza na dłużej, przy niższej cenie i braku potrzeby jakichkolwiek
upgradeów hardware''u (i mam gdzieś ceny gier, wystarczy kupować tylko te najlepsze,
najbardziej wyczekiwane tytuły, które starczają na długo, a nie nudzą się po tygodniu,
a najlepiej jeszcze kupować je na Allegro)
Zresztą napisałem tylko jak sytuacja wygląda z mojego punktu widzenia, jak ktoś woli
pieca to niech się dalej męczy ;p
BTW: Żeby nie było, że jakiś fanboy konsolowy ze mnie- jedyna konsola jaką posiadam to
konsolka PSP, więc bardziej ze mnie pecetowiec, ale odkąd kupiłem handhelda doceniłem
wygodę użytkowania konsol i imho nawet na PSP gra mi się wygodniej niż na PC (a na PS2
i dużym TV u kumpla to już w ogóle cud, miód i orzeszki). Piec ma zastosowanie tylko
w RPGach, bo na konsole wychodzą głównie porypane japanRPG, na które mam alergię.

Nie mów tak. JapanRPG fajne są. Takie uczuciowe :P Mogę policzyć na palcach gry na PC które wprowadziły mnie w taki stan jak jrpg xD
A co do męczenia. To jedyna rzecz z którą się siłuje to ten ch*lerny Windows. Czasem mam wrażenie, że to wszystko jego wina :P
A co do cen konsole/PC do konsoli trzeba doliczyć jeszcze jakiś TV :D (chyba że już ktoś posiadał)
*gdzie mój biedny portfel :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta i co jeszcze, jak słysze takie wypowiedzi to mi się chce śmiać, 3 proste rzeczy:

1. Na konsole gry kosztują o wiele więcej ( jakieś 300 % w porównaniu do pc)
2. Ciekawe jak grać w RTS na konsolach.
3. No i wbrew pozorom kupienie konsoli i utzymanie jej ( nowe pady, telewizor jakiś dobry itp.) często wychodzi cenowo podobnie jak zrobienie nowego PC.

Także to kwestia wyboru i lenistwa programistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować