Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCety nie nadają się do gier

267 postów w tym temacie

A poza tym gry na konsole są za drogie. Wole kupić komputer z 1500 zł i potem przez pare lat cieszyć sie grami za 20-50 zł (przecież nie musze grać we wszystkie gry nowej generacji) niż 1000 zł na konsole i kupować gry za 150 zł. Obecnie mam semprona 1,8 ghz, karte GF 7600 GT, 1 GB Ramu i przez pare lat nie zamierzam zmieniać kompa. W tej chwili KAŻDA gra z Extra klasyki mi chodzi, z czasopism też, a więc mam zapewnione gry z obecnego okresu na pare lat do przodu. Więc od razu widać że kompy sa bardziej opłacalne, nie wiem co ludzie w konsolach widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"PeCety są dobre do wszystkiego, tylko nie do gier"... a już w szczególności się nie nadają do FPS''ów, prawda? Lepiej sobie porządnie przycelować za pomocą pada ^^ rofl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne. Jak PC nie jest do grania to do czego są konsole? Do ozdoby pokoju? Bo ja nie wiem jak tam można w cokolwiek komfortowo grać na padzie.
P.S. Chciałbym żeby było tak jak na obrazku i skończyła się wojna PC - konsole. :P

20080311150853

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:14, nevercure napisał:

"PeCety są dobre do wszystkiego, tylko nie do gier"... a już w szczególności się nie
nadają do FPS''ów, prawda? Lepiej sobie porządnie przycelować za pomocą pada ^^ rofl


Eh, to trochę Ci się to nie udało ;)
Na konsoli (np. na PS3) można sobie podpiąć normalnie klawiaturę oraz mysz. Już za czasów pierwszego Playstation była dostępna myszka do grania właśnie w FPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:05, Darkstar181 napisał:

P.S Uwielbiam te obiektywne opinie ludzi z branży, którym BARDZO szło by na rękę gdyby
komputery faktycznie nie nadawały się do grania.


Trafiłeś w sedno. Mnie też nie biorą takie bajeczki różnych ludzi, jak im bardzo zależy na graczach i jak bardzo chcieliby im "pomóc"...
A zresztą: nawet gdyby tworzono konsole z myszką i klawiaturą, to i tak byłyby one gorsze od komputerów. Po pierwsze cena, a po drugie brak możliwości podrasowywania swojego sprzętu, co bardzo lubię. Zawsze kiedy zmieniam np. kartę graficzną w komputerze mam przyjemne uczucie dominacji... ;-)

Edit: Mam na myśli konsole z fabryczną myszką i klawiaturą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat to się niczego nowego nie dowiedziałem. Na PC gra się mniej wygodnie niż na konsoli to jest fakt znany od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że konsole nadają się lepiej do grania (chodzi tutaj głównie o to, że twórcy nie muszą się zbytnio przejmować wymaganiami).

Mnie na grach na PC wkurza jedna rzecz. Weźmy takiego ProStreet (przykład pierwszy z brzegu). Gra na minimalnych ustawieniach przerywa niemiłosiernie, a wygląda tak, że aż nie chce się grać. Przejdźmy do Most Wanted (czyli 2 lata wstecz). Wszystkie ustawienia na max, gra wciąż wygląda naprawdę nieźle, a chodzi jak złoto. Różnice pomiędzy grafiką obu gier jest dla mnie naprawdę nieznaczna i nic nie tłumaczy mi tak wielkiego wzrostu wymagań...

W opcjach gry powinny znajdować się opcje wyłączania zbędnych bajerów. Sztuka ta udała się w CoD4. Na moim dość średnim komputerze śmiga aż miło i choć nie wygląda tak obłędnie, to przynajmniej da się dobrze grać.

Ogólnie cały ten pościg za jak najlepszą grafiką jest IMO zbędny. Oczywiście miło pograć w ładną grę, ale dodanie kilku shaderów kosztem wymagań i zaniedbania innych kwestii jest bezsensowne. Według mnie gry miały już w zupełności wystarczającą grafikę w 2003 roku (Splinter Cell).

Uff... Chyba troszkę zboczyłem z tematu ;) Ja wciąż pozostaje przy PC z tego powodu, że choć same konsole są już bardzo tanie, to późniejsze jej dokarmianie (tzn. kupowanie gier) byłoby dla mnie niemiłosiernie trudne ze względów finansowych. Na mój komputer znajdę już sporo świetnych tytułów w przedziale od 20-60 zł, kiedy na takiego X360 ceny zaczynają się tak naprawdę od 100zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to na PieCykach mankamentem jest to, że co jakiś czas trzeba wymienić całego. ; /
A gry coraz nowsze, to i wyższe wymagania, to nowe sprzęty, a gra aby się robiła to trzeba też robić nie tylko pod najnowsze, ale także te starsze. ; o
I tutaj jest im trudno, bo konsole są akurat jedne i te same, więc mniej roboty.... : \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:17, Konował napisał:

No ja akurat to się niczego nowego nie dowiedziałem. Na PC gra się mniej wygodnie niż
na konsoli to jest fakt znany od dawna.


Nie spotkałem jeszcze konsoli, na której wygodnie grałoby się w strategie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale po szopkach jaki mi dzisiaj zafundował komp przy crysis''sie i jeszcze paru innych grach to sie z gościem w pełni zgadzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 14:51, Domek napisał:

Ale to święta prawda, to co on mówi.

/run for cover ;)

można by polemizować na ten temat. Po pierwsze gry są projektowane dla graczy, a PeCety graczy to jakby trochę inne komputery, bo do wszystkiego to są komputery ze zintegrowanymi kartami graficznymi. w sumie też mam gdzieś jeszcze swojego pierwszego Pentiuma 133 :), a gry są projektowane pod komputery ze średniej półki, no może z wyjątkiem crysisa, Więc porównanie że 100 razy lepsze są komputery to racja, ale patrząc na ogół nie ma takich różnic, maxymalnie 10 razy, więc jest tak jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według mnie, komputery są dobre do pracy i zabawy, w przeciwieństwie do konsoli, na których można jedynie pograć w gry :] Za cenę, dajmy na to, Xboxa 360 i kasy, jaką się zaoszczędzi na grach, można moim zdaniem skręcić przyzwoitą maszynę :) A nie każdy przecież musi hulać w Assasin''s Creed na maksymalnych detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby np. goście z Cryteka produkując Crysisa nie musieli dostosowywać tą grę do słabszych sprzętów, tylko do highendowych, to Crysis wyglądałby o wiele inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:23, Domek napisał:

Prawda jest taka, że X360 rodzice "do nauki" nie kupią, e? :]

Wmówić, że potrzebuje się PS3 do badania czarnych dziur , albo analiz zawijania cząsteczek białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:20, Pluton napisał:

Nie spotkałem jeszcze konsoli, na której wygodnie grałoby się w strategie... :P

Wystarczyć podłączyć mychę, klawiaturę i już jest wygodniej grać w np takiego C&C:Tiberium Wars.
Aczkolwiek sam póki co gram w strategie na kompie ale wygodniej jest grać na konsoli ogólnie rzecz biorąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd prawda. Myślę, że podział na konsole - gry, PC - praca byłby naprawdę niezły. Raz, że dzieci neo przestały by narzekac, że na ich Duronie 1 GHz nie działa Crysis. Dwa, że skończyłby się ten bezsensowny wyścig zbrojeń w branży hardwarowej (wiadomo o co chodzi). Co do samej przyjemności grania na padzie, to widzę, że komentarze pisały osoby które nie grały na konsoli. Używanie pada w FPS`ie jest naprawdę przyjemne, jeżeli nie przyjemniejsze niż klawiatura + mysz. Głównie ze względu na odrzut przy wystrzale i spust. Że o klawiszologii nie wspomnę.

@mokra skarpeta
Że tak jeszcze grafike w UT3 skomentuje. Koleś, ty nie potrzebujesz lepszej grafiki, a raczej okulary.

Czy ulepszanie grafiki na PC`tach jest naprawdę konieczne? Czy nikomu nie wystarczy to co oferuje Crysis czy GoW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:25, Konował napisał:

Wystarczyć podłączyć mychę, klawiaturę i już jest wygodniej grać w np takiego C&C:Tiberium
Wars.
Aczkolwiek sam póki co gram w strategie na kompie ale wygodniej jest grać na konsoli
ogólnie rzecz biorąc.


Jak dla kogo... Nie lubię pada (wiem, jestem wyjątkiem) i wydawanie kilkuset złotych na jedną grę sprawiałby mi wieeeele niewygód... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem tytuł to aż mnie ....... że znowu ,,jakiś tam ktoś'''' próbuje nawymyślać. Ale po przeczytaniu artykułu rzeczywiście: różnica pomiędzy starymi, a nowymi komputerami jest ogromna i się coraz bardziej powiększa. Ale to głównie dlatego, że dużo ludzi kupiło sobie kiedyś komputer i w nim nic nie zmieniało do,np. dzisiaj i teraz muszą kupić cały zestaw, bo inaczej się nie da. A patrząc że ma się do wydania jednorazowo MIN. 3000zł na komputer z ekranem, to wolą zostać przy swoim starym sprzęcie i narzekać, że im gry nie chodzą i stale powtarzać: ,,muszę sobie kupić nowy komp'''' -jeśli kupią to bardzo dobrze, jeśli będą grać na nim w gry nie-piraty to jeszcze lepiej, ale najpierw go muszą kupić i często powstaje błędne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować