Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCety nie nadają się do gier

267 postów w tym temacie

nie wyobrażam sobie grania w klasyczne cRPG na konsolce :D albo w CSa bądź inne FPSy używając PADziora. Mój komp jest średni, nawet zaryzykuję użyć stwierdzenia "słabiutki" w porównaniu do teraźniejszych maszyn lecz nadal gram na nim i czerpię z tego maksymalną satysfakcję. Gry z wybajerzoną grafiką jakoś mnie odrzucają, wodotryski czasami sprawiają że gra staje się całkowicie niegrywalna więc ja wolę pozostać by mojej "sierotce-marysi" i po raz N-ty przechodzić fallouty, BG`ty, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:29, agata.klapyta napisał:

Dwa, że skończyłby się ten bezsensowny wyścig zbrojeń w branży hardwarowej (wiadomo o
co chodzi).


No właśnie. Koniec konkurencji - ceny konsol w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja Domek, nie ma argumentu na zakup sprzętu. No i na konsoli nie zobaczysz "dzieł" dzieci Neo:)
Nie rozumiem o co chodzi Timowi, to w takim razie dlaczego nadal robią gry?
Co do screenów: Screen1 - widać wszystko przejrzyście, postacie troszkę kanciaste ale i tak grafa piękna (nie szczegółowa, nie wybajerowana, nie odpicowana jak psie piłeczki). Screen2: bajerki, bajerki, i jeszcze raz bajerki graficzne. Mocowałem się z konfiguracją żeby wyłączyć to dziadostwo o móc cokolwiek widzieć. Duża wada gry:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

komputery nie nadają sie do grania ? Ten facet co to mówił to chyba jakiś niemądry ( trzeba te posty jakoś ocenzurować). Wkółko mówił tylko o tym że ciężko się na nie projektuje gry a o przyjemności grania to już cicho sza.
Więc do grania się nadają do tworzenia na nich nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samej przyjemności grania na padzie, to widzę, że komentarze pisały

Dnia 11.03.2008 o 15:29, agata.klapyta napisał:

osoby które nie grały na konsoli. Używanie pada w FPS`ie jest naprawdę przyjemne, jeżeli
nie przyjemniejsze niż klawiatura + mysz. Głównie ze względu na odrzut przy wystrzale
i spust. Że o klawiszologii nie wspomnę.


No, na pewno trafisz gościa strzelając ze snajperki :/ Gdzie tu masz precyzję??? Hę???

Dnia 11.03.2008 o 15:29, agata.klapyta napisał:

Czy ulepszanie grafiki na PC`tach jest naprawdę konieczne? Czy nikomu nie wystarczy to
co oferuje Crysis czy GoW?


To akurat kwestia, w której muszę się z tobą zgodzić. Po co robić lepszą grafę? Wystarczy dobra optymalka
i np. Crysis 2, ma być lepsza grafa, a tu wystarczy spokojnie optymalizacja do, powiedzmy, 2 GHz, 256 MB karty grafy, 1,5 GB RAM i już. Czyż nie mam racji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet przestałem krytykować takie zdania. Faktycznie, twórcom wygodniej tworzyć tylko na konsole, bo nie ma kilku tysięcy różnych sprzętowo konsol: tylko jeden X360, jeden PS3 itp.

Ja wolę grać na PC, bo mi wygodniej używać myszki i klawiatury niż pada (niezbyt ergonomiczne, IMO - co widać np. w KotOR albo Jade Empire). No i na PC mogę bez problemu pograć w jeden z trzech z moich ulubionych gatunków, czyli przygodówki. Jak na razie, na konsolach jest tylko jedna (Dreamfall) - i wsio. A że dzięki temu mam też wiele innych, świetnych gier do wyboru...

Dnia 11.03.2008 o 15:20, Pluton napisał:

> No ja akurat to się niczego nowego nie dowiedziałem. Na PC gra się mniej wygodnie
niż
> na konsoli to jest fakt znany od dawna.

Nie spotkałem jeszcze konsoli, na której wygodnie grałoby się w strategie... :P


O grze EndWar słyszałeś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:30, Pluton napisał:

Jak dla kogo... Nie lubię pada (wiem, jestem wyjątkiem)

Chyba masz rację, jesteś wyjątkiem.
lol joke
Po prostu nie grałeś prawdopodobnie zbyt wiele na konsoli i dlatego. Pomyśl że zamiast garbić się przed swoim kompem możesz się rozłożyć na kanapie i widzisz dlaczego uważam że konsola jest wygodniejsza. Kolejna sprawa nie martwisz się wymaganiami, ukaże się coś w rodzaju Crysisa to pogromy się dzieją w świecie PeCetowców :P.

Fomorian

Dnia 11.03.2008 o 15:30, Pluton napisał:

O grze EndWar słyszałeś? :P

Ta gra się jeszcze nie ukazała więc nie ma co prorokować czy będzie się dobrze w to grało. Ale liczę na to że będzie świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, w klasyczną batalię PC vs. konsole nie chce mi się już bawić, ale to co ten człowiek mówi na temat dysproporcji w konfiguracjach naprawdę *nie jest głupie*. :) Ot, do refleksji...

Natomiast jeżeli chodzi o wyższość jednego schematu sterowania nad drugim to coś takiego nie istnieje. Ot, kwestia przyzwyczajenia. Jak już kiedyś pisałem, ze sprawną obsługą myszy i klawiatury też nikt się nie urodził. Pamiętam jak pierwszy raz w Quake'a grałem, pierwsza jak dla mnie gra z mouse lookiem, też nie było to od razu takie oczywiste i wymagało "nauki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:23, Domek napisał:

Prawda jest taka, że X360 rodzice "do nauki" nie kupią, e? :]


I wszystko na temat.
Wszyscy komputerowi fanboje powinni się zamknąć, gdyż to dla nich jedyna platforma do grania, a rodzice i m nie kupią konsoli, ojejej. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ja to widzę tak: Komputer można polepszy dokupując raz po raz jakaś jego część ( np. kartę graficzną itp. ) a konsola jak wyjdzie nowa to musimy kupić nową bo na starą już żadna nowa gra raczej nie wyjdzie. Wydaje mi się po trochu że koleś powiedział to tylko dlatego że gry na konsole kosztują zazwyczaj 2 razy więcej niż na komputery, a mu się to nie podoba. Ale w końcu ja to ja nie znam się tak dobrze na branży więc mój komentarz nie ma większego znaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym trochę prawdy, jednak mi w zupełności to nie przeszkadza. Nie muszę ustawiać w grach wszystkich suwaków na max. Spokojnie wystarczają mi średnie detale :P. Z drugiej strony zakup konsoli odstrasza mnie wysoką ceną gier i brakiem polskiej wersji językowej... . Wolę zainwestować te 200-300 złotych w kompa rocznie i cieszyć się grafiką na średnich detalach ^^.

Jednak nie wyobrażam sobie gry na konsoli w RTSy i wszelakiej maści RPGi, w które gram najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"PeCety są dobre do wszystkiego, tylko nie do gier." - To jakby opis mojego sprzętu ;)
Według mnie to wina szybkich ewolucji w dziedzinie elektroniki. Przecież jeszcze niedawno procesor z zegarem 1,8 GHz był wystarczający i wszystko śmigało jak na karuzeli. Może to dobrze, że wszystko się tak dobrze rozwija, ale z drugiej strony efekty są takie, o jakich mówi Tim Sweeney.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC nie nadają się do gier... ['']

Gościu jest dobry ;) Ciekawe czy na konsoli pogram w klasyki typu Tormeny, Baldur Gate czy Diablo? Raczej nie... Więc pisanie że PC wyginęło jako maszyna do gier jest żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:39, ShadoWi napisał:

Eh ja to widzę tak: Komputer można polepszy dokupując raz po raz jakaś jego część ( np.
kartę graficzną itp. ) a konsola jak wyjdzie nowa to musimy kupić nową bo na starą już
żadna nowa gra raczej nie wyjdzie. Wydaje mi się po trochu że koleś powiedział to tylko
dlatego że gry na konsole kosztują zazwyczaj 2 razy więcej niż na komputery, a mu się
to nie podoba. Ale w końcu ja to ja nie znam się tak dobrze na branży więc mój komentarz
nie ma większego znaczenia ;)


Chłopcze, patrzysz się tylko na grafikę. Teraz jest inna sytuacja: na konsole większość gier jakie są i exclusivy, a na PC konwersje i praktycznie brak pozycji tylko na komputery.
A do konsoli nie trzeba nic dokupywać, żadnej karty, nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej wole do grania PC od konsol. Myślę, że jak większość z nas zresztą ;]
Ale myślę, żę konsole jednak w końcu staną się niepodzielnymi królami rynku. A wszystko to przez tępych monopolistów typu Intel czy Nvidia, którzy dyktują astronomiczne ceny za podzespoły. Jeżeli wcześniej czy później to się nie zmieni to czarno to widzę.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:37, Fomorian napisał:

O grze EndWar słyszałeś? :P


Tak, ale nie spotkałem się z nią... ;-)

Konował --> Seria ripost na Twojego posta:
1) Tak, jestem wyjątkowo wyjątkaśnym wyjątkiem... ;-)
2) Mam wysokie biurko, więc się nie garbię (w końcu nie mogę) ;-)
3) Fotel mogę sobie podsunąć do kompa.
4) FPSów nie lubię, więc problem Crysisa mnie nie dotyczy ( a do takich gier jest zwykle robiona najbardziej zabójcza grafika)
5) Masz rację, w sumie na konsoli grałem gdzieś koło kilkunastu godzin (u kolegi) w sumie. Ale pada używałem czasami na kompie i nadal mi się on nie podoba. Takiego Prince of Persia wolę przejść używając klawiatury...
6) Jedyne w co miałbym chęć pograć na konsoli to PoP... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:45, Sob-styl napisał:

PC nie nadają się do gier... ['']

Gościu jest dobry ;) Ciekawe czy na konsoli pogram w klasyki typu Tormeny, Baldur Gate
czy Diablo? Raczej nie... Więc pisanie że PC wyginęło jako maszyna do gier jest żałosne...


Naturalnie. Diablo było na Playstation, Baldurs Gate także. Tylko w Tormenta nie, ale przy porównaniu z exclusivami na konsole, to robi się śmiesznie.
Poza tym, nie masz swoich argumentów. Nie wydaje mi się, że grałeś w te gry. Nie udawaj, że aż tak cię to boli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wam z tym całym "fanboystwem"? Obie strony nie lepsze... xD

Mniejsza. Wydaje mi się że koleś ma trochę racji. Tworzenie gier na pc się nie opłaca i trwa znacznie dłużej, stąd wychodzą tytuły niedopracowane i nie dające tyle frajdy niźli ich konsolowe odpowiedniki. Ergo- zabójcą pieca są goniące terminy. Konsole wygrały już tę wojnę- z nawiązką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zgadzam sie z tym w supełności komputery sa drogie i co półroczna modernizacja może doprowadzić gracza do obłędu a na takich konsolach jak x-box 360 lub ps 3 gry beda wychodzic jeszcze przez 2-3 lata bez potrezby jakich-kolwiek zmian to jest wrecz przykre gdy jakas firma w tym wypadku Crytek wydaje takie monstrum jak Crysis a taki developer jak Humanhead studios potrafi wziąść silnik dooma 3 i go zmodyfikowac do tego stopnia,
że gra pójdzie na każdym kompie ;/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować