Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prawie połowa rynku current-genów w rękach MS

26 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Microsoft ogłosił, że sprzedał już 17,7 miliona Xboksów 360 na całym świecie. Według giganta, przekłada się to na 42% rynku obecnej generacji gier wideo. Obliczył on swój udział, porównując nie tylko sprzedaż sprzętu, ale i gier i akcesoriów do niego.

Przeczytaj cały tekst "Prawie połowa rynku current-genów w rękach MS" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 42% to prawie 40% a nie prawie 50% ;] A więc do połowy brak jeszcze "parę" milionów sprzedanych produktów...

Sam mam X360, kocham tą konsolę, ale to takie trąbienie o niczym... Bo do tej połowy jeszcze zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale jestem z tego obrotu sprawy zadowolony. Naturalnie to wynik szybkiego wypuszczenia tejże konsoli na rynek, ale miło mieć świadomość, iż nieformalny monopol Sony się skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym żeby sprzedarz X spadała , wręcz wzrastała i do tego ta obniżka , konkurencje wgniecie ostro :P, normalnie X tanszy od Wii , hehe ale obrót sprawy.

Dziwi mnie że jeszcze nie wpełzło tu pełno fanboyów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i klocek tańszy od Wii prawdą jest iż tylko Wii tak naprawde zarabia na siebie :) Do klocka jak i do PS3 ms i sony dopłacają :) Z resztą gdybym sam miał wybierać pomiędzy XO a PS3 wybrałbym to drugie pomimo, że mam pierwsze pudło od MS i Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu piszą "Microsoft ogłosił, że sprzedał już 17,7 miliona Xboksów 360 na całym świecie" sprzedał czyli to nie znaczy że tyle osób kupiło tą konsole tylko że trafiło do marketów-sklepów a na pewno wszystkiego nie sprzedano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:17, Kezuj12345 napisał:

Tu piszą "Microsoft ogłosił, że sprzedał już 17,7 miliona Xboksów 360 na całym świecie"
sprzedał czyli to nie znaczy że tyle osób kupiło tą konsole tylko że trafiło do marketów-sklepów
a na pewno wszystkiego nie sprzedano.


No właśnie chodzi o to, że tyle właśnie konsol zostało sprzedanym konsumentom. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu kezuj :P tak samo ps3 i wii , ale jak sprzedali marketom , to i tak taki n.p tesco zamówi 2-3 konsole i je postawi , i znajdzie sie naiwniak i kupi , wiec nie wiem po co twój komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale ile takich tesco albo mediamarktów jest i niech tak stoją po 2-3 xboxe 360na sklepie to ile już jest milionów niesprzedanych. a ja tylko podałem 2 takie markety a są jeszcze inne i jeszcze sklepy w których xbox 360 sie nie sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:35, Kezuj12345 napisał:

no dobra ale ile takich tesco albo mediamarktów jest i niech tak stoją po 2-3 xboxe 360na
sklepie to ile już jest milionów niesprzedanych. a ja tylko podałem 2 takie markety a
są jeszcze inne i jeszcze sklepy w których xbox 360 sie nie sprzedał.


Ale te dane nie dotyczą konsol, które trafiły do sklepów, tylko właśnie do rąk konsumentów. W sklepach jest pewnie z 20 milionów ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:16, Kris_bla napisał:

A Sony i tak wyjdzie na swoje i jeszcze bedzie na szczycie :-) Zreszta sprzedaz Xboxow360
spada, a nie rosnie, takze... ;-P


Fanboyu, nie bądź taki pewien... Skręca mnie jak widzę takie posty. Pomyśl o nasyceniu rynku, większość co miała kupić, już kupiła... Dlatego sprzedaż spada. A MS próbuje sprzedać jeszcze więcej udostępniając konsole za tańszą cenę, czyniąc ją bardziej przystępną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jaka różnica kto sprzedał więcej ?? Rocznie sprzedaje się np.xx miliardów ziemniaków ! No i co podskoczycie ? Przecież trzeba pamiętać że nie liczy się ilość a jakość. A z konkurencji na rynku powinniśmy się cieszyć wszyscy bo to wymusza obniżenie cen oraz poprawę jakości usług, świadczonych przez dane firmy. Dzieki konkurencji to Microsoft wprowadził lepszy system wymiany uszkodzonych konsol, zaś Sonny radykalnie zredukowało cenę konsoli. Wszyscy na tym skorzystali zarówno fani X-boxa jak i PS 3. A wy zaś kłucicie się jak dzieci ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:08, Domaku napisał:

Fanboyu, nie bądź taki pewien... /ciach


Czego mam nie byc pewnien? Sprzedaz konsoli Sony rosnie, a M$ spada i to juz jest fakt, wiec nie wiem czego mam byc pewnien. A "Fanboyem" nie jestem, bo nie mam niestety PS3, jak sobie kupie to wtedy mozesz mnie tak nazywac ;-) A predzej czy pozniej sobie kupie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś mam dziwne wrażenie, że ten spadek cen Xbox''a 360 nie pomoże zbytnio w sprzedaży. Większość graczy będzie kupowała PS3 ze względu na jego żywotność i możliwości.
Chociaż kto to wie... jak na razie Sony może zazdrościć Microsoftowi tej liczby sprzedanych konsol i gier, a jak będzie dalej? Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować