Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel kontra Nvidia - nadchodzi otwarta wojna gigantów?

49 postów w tym temacie

Przynajmniej coś się dzieje :D A rysunek to ten pierwszy mi bardziej odpowiada, bo na tym drugim to nie wiem kto byłby tym "chłopczykiem" xD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:54, ckamil666 napisał:

Przynajmniej coś się dzieje :D A rysunek to ten pierwszy mi bardziej odpowiada, bo na
tym drugim to nie wiem kto byłby tym "chłopczykiem" xD ;)


Ja wolę ten drugi rysunek - a chłopczyk to jak dla mnie Intel! x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel według spekulacji giełdowych jest firmą 12 razy droższą niż Nvidia (120 mld w porównaniu do 10 mld). Intel dysponuje więc znacznie większymi środkami finansowymi, co sprawia, że Nvidia nie ma dużych szans wykupić AMD, gdyż Intel zawsze będzie mógł przebić ofertę Nvidii. Dlaczego więc Intel nie kupuje AMD? Bo prawdopodobnie transakcję zablokowałby amerykański urząd antymonopolowy. Ale analogicznie jest z Nvidią, bo o ile wchłonięcie AMD przez Intela oznaczałoby monopol na rynku CPU, tak kupienie AMD przez Nvidię równoznaczne byłoby z monopolem na rynku GPU (AMD posiada ATI). Innymi słowy - jeśli "amerykańscy regulatorzy wolnego rynku" daliby zielone światło na fuzję Nvidia-AMD to musieliby także zgodzić się na fuzję Intel-AMD. A intel dysponuje 12-krotnie większymi funduszami niż Nvidia - ergo jest po ptokach. Uff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:03, Drejko55 napisał:

Czuje że Nvidia ma jakiegoś asa :] Obstawiam że walkę tytanów wygra Nvidia :]

Ma Ageię. Pojawia się więc pytanie: fotorealizm czy zmienna geometria? I tak będzie przynajmniej na początku wyglądał front wojenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia AMD i nVidi to chyba przesadzone, już prędzej nVidia stworzy własne procesory. Tak jak powiedział wcześniej PoNgO_ to amerykański urząd antymonopolowy zablokował by obie operacje więc szansa jest nikła.
Według mnie tą wojnę wygra Intel- dysponuje znacznie większymi środkami finansowymi i za dwa lata ma wprowadzić Larrabee- a to duży krok na przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się coś dzieje ! Mogli by jeszcze tak trochę sobie dociąć :D
Jak coś...jestem za..........konsolami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ciężko mi to pojąć...
Przeważnie łączyło się Intela (Płyty główne, Procesory) z kartami Graficznymi od Nvidi...
Jak dla mnie dziwna sytułacja, ale czekajmy... zobatrzymy jak się sprawy potoczą ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej byłoby żeby NVDIA przeszła do AMD a ATI do Intela i święty spokój.

Najważniejsze dla nas jest to żeby było tanio i solidnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hans olo
Co powiesz na to?
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39930
"Firma nVidia zdecydowała się na ogłoszenie dosyć zaskakującego oświadczenia. Mianowicie, system PhysX, jeden z najpopularniejszych silników fizycznych pozyskany przez nVidię przed miesiącem, stanie się najpewniej standardem dostępnym dla wszystkich zainteresowanych podmiotów, w tym koncernu AMD/ATI.
O sporym prawdopodobieństwie wprowadzenia tejże idei w życie poinformował Luciano Alibrandi, jeden z dyrektorów nVidii. Według niego podjęcie takowej decyzji może wpłynąć bardzo pozytywnie na rozwój całego rynku gier. Co więcej, Huang zapewnił producentów tych ostatnich, że będą oni mogli w dalszym ciągu korzystać z darmowych programów oraz stacji umożliwiających implementację systemu PhysX. „Nasz plan zakłada systematyczne wsparcie dla wszystkich kluczowych platform do gier, w tym konsol najnowszej generacji oraz pecetów”, powiedział prezes nVidii. Dodał także, że firma pracuje aktualnie nad usprawnieniem oraz aktualizacją najważniejszych narzędzi.
Przypominamy, że nVidia zajmuje się obecnie przeportowaniem PhysX i wdrożeniem go do systemu CUDA (Computer Unified Device Architecture), co ma ułatwić integracje owego silnika fizycznego z kartami graficznymi nVidia. Z pełnej charakterystyki CUDA korzystają już karty GeForce serii 8 i obecnie nic już nie stoi na przeszkodzie, by ich najnowsze wersje były w stanie obsługiwać funkcje silnika PhysX. "

kindziukxxx poczytaj to:
http://www.gram.pl/news_6w3gJ,4_Rewolucja_w_grafice_komputerowej_Intel_zmiecie_ ATI_i_Nvidie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:18, Marco Polo napisał:


PhysX jest dużo mniej popularny niż należący do Intela Havok. Jeśli Nvidia chce nawiązać walkę z Intelem na rynku technologii fizycznych to musi za wszelką cenę spopularyzować PhysX. Stąd niniejsze oświadczenie pracownika Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:16, Paweł Age napisał:

Najważniejsze dla nas jest to żeby było tanio i solidnie :).


Nieosiągalne marzenia... Ktoś zawsze musi stracić. A tamci producenci postarają się, żeby to byli konsumenci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie zauważyli podstawowego faktu.
Nvidia ma zamiar wykupić AMD tylko pod warunkiem, że Intel stworzy im silną konkurencję na polu grafiki komputerowej (np. Larrabee).
Więc nie ma mowy o żadnych praktykach monopolowych. W tej sytuacji byłoby dwóch potężnych konkurentów wśród producentów kart graficznych - Intel i Nvidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak gdyby nvidia wykupiła amd mielibyśmy pewnie dwie platformy całkowicie niekompatybilne ze sobą, a jak!
Karta graficznofizyczna nvidii i procek byłego amd kontra platforma Intela. Może to spowoduje lepszą integrację sprzętu, a może to, że developerzy zaczną wspierać bardziej jedno z rozwiązań.
To tylko moje gdybania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować