Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel kontra Nvidia - nadchodzi otwarta wojna gigantów?

49 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2008 o 21:15, agata.klapyta napisał:

Z treści newsa wynika coś takiego:

Intel vs. nVidia/ATI/AMD

Jak dla mnie to absurd.


Z tym się zgadzam, bo przecież ATI należy do AMD :P
Wystarczyło spojrzeć na poprzednią stronę komentarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... GPU są takie cool, że na radiatorach nowego GeForce-a można jajka smażyć :). Jak dla mnie to razie nie ma co się podniecać - póki Intel nie wydał produktu, to będzie jedynie cisza przed burzą. Raczej Nvidia + Intel nie dojdzie do skutku, bo mimo wszystko byłby to zbyt duży monopol. Jeśli Intel/Nvidia wydadzą coś co pogrąży AMD, to zastanawiam się kto ich wykupi... Nvidia, Intel, a może IBM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 07:13, WIELKus napisał:

kurde pojedynek tytanów chciałbym żeby to AMD/ATI wygrał choć zanikają mnie nadzieje


zeby mogli wygrac musza miec jakiegos asa w rekawie. a jak narazie to nie maja nic. karty z niedopracpwanymi steerownikami, procesory z bledami poprostu rewelacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:28, zorza napisał:

Niektórzy nie zauważyli podstawowego faktu.
Nvidia ma zamiar wykupić AMD tylko pod warunkiem, że Intel stworzy im silną konkurencję
na polu grafiki komputerowej (np. Larrabee).


Nie rozumiem, co technologicznie zyskuje Nvidia kupująć ATI. Rynek - owszem. Tylko, co po rynku, jak Intel będzie mieć ciekawszy produkt?

Nie rozumiem też tego hype''u z SLI - Radeony 3870 X2 działąją na czipsetach nVidii, więc czemu miałoby być inaczej z grafami Intela?

No chyba, że nVidia chce podbić swoją cenę albo cenę dostępu do jakichś swoich technologii, które interesują Intela (jakich?). Bo jak inaczej rozumieć zdanie, cytuję "Intel nie umie robić nic prócz chipsetów i procesorów."?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojj Nvidia tak pojechala po Intelu, ale tak naprawde to... prawda co mowi bo przeicez karta graficzna bez dobrego procesora bedzie niczym. Wiem to na sobie kiedy podlaczylem mojego GF8800GTS pod procek c2d 1.8 to gry zle chodzili, zato gdy juz karta byla na procku c2d 2.66 juz bylo dobrze... chyba Nvidia nie zna sie na kompach hahaha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować