Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 w sądzie. Zanim jeszcze trafił do sklepów

61 postów w tym temacie

"Prawdopodobnie zostanie on wypuszczony w roku 2010, czyli już po wygaśnięciu nadzoru sądowego nad Microsoftem." A potem hulaj dusza, piekła nie ma:)
Ciekawe skąd te podejrzenia skoro mało kto wie coś o tym systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 11:57, Spector 109948 napisał:

"Prawdopodobnie zostanie on wypuszczony w roku 2010, czyli już po wygaśnięciu nadzoru
sądowego nad Microsoftem." A potem hulaj dusza, piekła nie ma:)
Ciekawe skąd te podejrzenia skoro mało kto wie coś o tym systemie?

To, że na przykład taki Winamp, od firm trzecich, może nie działać poprawnie na nowym Windowsie, a taki WMPlayer będzie bez problemu. Chodzi o to, żeby wszystko działało dobrze z nowym Windowsem, a nie tylko ich oprogramowanie, które byłyby płatne, np. M$ Office. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko kolejny windows, z nową szatą graficzną, z nowym interfejsem, z pseudo nowymi możliwościami i kolejny windows, którego da się spiracić szybciej, niż trafi do sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 12:16, Gol Galad napisał:

To, że na przykład taki Winamp, od firm trzecich, może nie działać poprawnie na nowym Windowsie, a taki WMPlayer będzie bez problemu. Chodzi o to, żeby wszystko działało dobrze z nowym Windowsem, a nie tylko ich oprogramowanie, które byłyby płatne, np. M$ Office. ;P

---> No i coz by sie wtedy stalo ? Ich produkt, jak beda chcieli niech uczynia go takim, ze programy bedzie mozna uruchamiac tylko w od piatku po godzinie 22, do poniedzialku 6 rano. Absurdalny przyklad, ale maja do tego pelne prawo, w koncu nie ma przymusu kupienia Windowsa Seven. Bedzie Ci przeszkadzalo, ze (nawiazujac do Twojego przykladu) nie uruchomisz tam Open Office''a czy Winampa, to nie kupisz, pozostaniesz na Viscie, XP, czy jakimkolwiek innym systemie operacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 12:33, LifaR napisał:

---> No i coz by sie wtedy stalo ? Ich produkt


No nie do końca "ich". MS korzysta z cudzych patentów, tak samo jak inni korzystają z pracy MS (np. z DX). Chyba nie myślisz, że np. mysz jako urządzenie wskazujące spadła z nieba. A może myślisz, że wszystkie kodeki z których korzysta WMP są autorstwa MS ?
Wojna patentowa zaszkodzi tylko nam, użytkownikom, więc nie masz co jej bronić. Wyobraź sobie np. że wszyscy twórcy gier muszą pisać swoje biblioteki graficzne i koszt tego wliczać w cenę produktu. Fajna sprawa, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 12:26, Blober napisał:

To tylko kolejny windows, z nową szatą graficzną, z nowym interfejsem, z pseudo nowymi
możliwościami


No nie do końca. Ten jest pisany od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże... tytuł niemal jak z onetu :/ przeciez Blackcomb w zadnym sadzie nie bedzie (przynajmniej na razie), MS musial udostepnic kod w zwiazku z wczesniej nalozonym wyrokiem OIDP

BTW irytuje mnie to strasznie, bo "MS faworyzuje swoje programy" - rotfl, a co ma robic? moze niech podadza nam samego czystego windowsa, zeby nawet kalkulatora nie bylo, bo jeszcze ktos by na tym ucierpial...
najlepszym rozwiazaniem byloby wrocenie do wybierania elemntow instalowanych tak jak to bylo w W95 i W98... ale nie, bo po co, lepiej ulatwic uzytkownikowi zycie :/

inna sprawa sa jeszcze patenty, ktore sa kompletnie chore... szkoda, ze wieczystego patentu na dwuklik nie ma... czy może jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na screen-a czuję się trochę urażony, czuję się tak jakby MS nie wierzył w mój potencjał intelektualny :) Nie wiem jak wy, ale dla mnie idealnym systemem był DOS z nakładką Norton Commander... To były czasy... zero "plastiku" na ekranie, wszystko surowe i wymagające pewnego zasobu wiedzy od użytkownika, żadnych "zawieszek" czy innych problemów. Już pewnie mało kto pamięta historię słynnego ARJ i komendy, którą się wpisywało aby podzielić dane na mniejsze częśći, hehe => jeśli dobrze pamiętam: "arj x -r -v1440 nazwa.arj" lub grzebanie w autoexec.bat w celu zwolnienia pamięci np. ze zbędnej myszki :P To oczywiście skrajny przypadek i powrót do ery kamienia mija się ze zdrowym myśleniem, natomiast zamienianie systemu operacyjnego w interface rodem z konsol typu XBOX czy PS to jakaś pomyłka... żeby jeszcze gry i programy działały sprawniej i szybciej z każdym nowym systemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 13:21, gugli napisał:

Patrząc na screen-a czuję się trochę urażony, czuję się tak jakby MS nie wierzył w mój
potencjał intelektualny :) Nie wiem jak wy, ale dla mnie idealnym systemem był DOS z
nakładką Norton Commander... To były czasy... zero "plastiku" na ekranie, wszystko surowe
i wymagające pewnego zasobu wiedzy od użytkownika, żadnych "zawieszek" czy innych problemów.
Już pewnie mało kto pamięta historię słynnego ARJ i komendy, którą się wpisywało aby
podzielić dane na mniejsze częśći, hehe => jeśli dobrze pamiętam: "arj x -r -v1440
nazwa.arj" lub grzebanie w autoexec.bat w celu zwolnienia pamięci np. ze zbędnej myszki
:P


oj, to byly czasy, ale zanim sie nauczylem co i jak tam robic...
teraz czlowiek juz niewiele pamieta, a to w koncu nie tak odlegle czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w Ameryce ;)

No cóż, ciekaw jestem czy ten sąd zrobi cokolwiek. Moim zdaniem faworyzowanie swojego produktu przez Micro$oft jest trochę niepoważne, powinni raczej wspierać firmy "trzecie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sędzia weźmie i skopiujcie sobie Windowsa na płytę.:P

Takie rzeczy to tylko w USA można obejrzeć;). Agencje antymonopolowe ostro wzięły się za M$, ale my i tak mamy tylko jeden wybór: Windowsa. Mówiąc ,,my" mam na myśli graczy, żeby nikt mi z Linuxem nie wyskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować