Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 w sądzie. Zanim jeszcze trafił do sklepów

61 postów w tym temacie

Widzę że sporo tu komentarzy od ludzi, którzy nie bardzo mają pojęcie o czym piszą, lub piszą na podstawie CONCEPT-ARTU, a nie realnego screena. Takiego "screena" też mogę wysmażyć w PS''ie w niecałe pół godziny. Nie jestem zwolennikiem Microsoftu i pewnie nigdy nim nie zostanę, aczkolwiek dotychczasowe informacje o jądrze NT 7.0 wyglądają ciekawie - samo jąderko już było nawet prezentowane i zaskoczyło ludzi tym, że zostało odchudzone i ładuje się naprawdę szybko. Jak będzie w dalszych fazach rozwoju? Pewnie tak jak zawsze... ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za MicroS, ale narzucanie komukolwiek sposobu tworzenia oprogramowanie jest poronione. Być może faktycznie chodzi tu o wspomniane wyżej prawo patentowe, co jest chorym wymysłem. Nie rozumiem dlaczego nie miałbym stworzyć sobie systemu, który będzie działał tylko z jednym jedynym moim programem. Wiem że to nie wygodne i sam nie raz się wkurzam że coś mi pod winda nie działa, co nie oznacza ze komuś tak nie wolno. Dla mnie to poprostu ograniczanie swobód. Zamiast spraw sądowych wystarczyła by po prostu zwykła reklama o tym że nowy wind działa tylko że swoimi programami ( zwykła uczciwość i wszystko będzie OK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jak to mozliwe by inteligenki internauci mogli wypisywac posty o podownej do waszych tresci (nie wszystkierzecz jasna posty sa absurdalne ale niektore z nich owszem)

po pierwsze - sugeruje sie zapoznac z faktami a nie opierac swoich wypowiedzi na zaslyszanych informacjach z niepewnych zrodel - jesli nie rozumiecie zdania "system faworyzuje aplikacje Microsoftu nad produktami firm trzecich." to czas najwyzszy rozszerzyc swoja wiedze o niezbedne informacje do prowadzenia rzeczowej dyskusji -

N osoby inteligentne wiedza o co chodzi - pozostali niech sie doucza i daruja internautom dostep do swoich kosmatych mysli

windows 7 w wersji alfa (a moze wczesna beta) w sadzie? widac plotki o jak najszybszym wprowadzeniu nastepny visty sa coraz bardziej wiarygodne - mimo ich dementowania przez pracownikow ms :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezle jaja, ale to najwyrazniej dobry znak, bo oznacza, ze gdzies tam w siedzibach M$ robi sie ten Windowsik i to pelna para. Oby zrobili go jak najszybciej, to wiecej do nauki bedzie, a potem wiecej bede zbieral kasy za naprawy i wdrazanie tego systemu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wy myślicie, że to będzie tak wyglądać !? To pogratulować.
A odnośnie "news''a" to zmieniłbym tema, bo wskazuje on na to, jakby Vista 7 był gotowy, a przecież oficjalne informacje są tylko takie, że powstał "PROTOTYP" właściwego jądra systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu oni nigdy nie dadzą Microsoftowi spokoju... najlepiej zeby MS przestal istniec i zebysmy cofneli sie do epoki kamienia lupanego?! przeciez ta firma skomputeryzowala caly swiat! przestancie ciagac ich po sadach dla tego ze faworyzują swoje produkty... przeciez to normalne ze skoro stworzyli swoj system operacyjny to bd tez chcieli zeby ludzie kupowali dodatki pochoadzace rowniez od nich, jak komus sie to nie podoba to zanim stworzy jakis program niech pierw stworzy swoj system operacyjny :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które oburzają się na coraz bardziej upraszczany interfejs, pytanie zasadnicze. Do czego służy program nazywany systemem operacyjnym?
Odpowiedź: Do uruchamiania programów firm trzecich.
Stąd system operacyjny w ogóle nie musi mieć żadnego interfejsu. Jego zadaniem jest utworzyć dla innych programów jak najbardziej uproszczony model środowiska działania, dzięki czemu programy użytkowe mają rozwiązywać problemy użytkownika, a nie rozwiązywać problemy ze swoim uruchamianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Linux faworyzuje programy Linuksowe :( I dlaczego nikt nie przyjrzy się obrzydliwym praktykom monopolistycznym takiego red hata, że Winampa nie można normalnie u nich uruchomić..skandal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 13:01, Seldon napisał:

No nie do końca "ich". MS korzysta z cudzych patentów,

---> Placac za nie, albo przed ich uzyciem zgodnie z prawem, albo po, jak bylo np. z mp3.

Dnia 12.03.2008 o 13:01, Seldon napisał:

Wojna patentowa zaszkodzi tylko nam, użytkownikom, więc nie masz co jej bronić.

---> Nie pisalem nic o zadnej wojnie patentowej, wiec w zasadzie nie wiem, dlaczego do mnie o tym piszesz :)

Dnia 12.03.2008 o 13:01, Seldon napisał:

Wyobraź sobie np. że wszyscy twórcy gier muszą pisać swoje biblioteki graficzne i koszt tego wliczać w cenę produktu. Fajna sprawa, nie ?

---> Taka sytuacja juz byla, jakos to funkcjonowalo, pozniej przyszedl OpenGL i DirectX (w duzym uproszczeniu) i dalej jakos to jest ;) Tylko to co piszesz nie ma zadnego zwiazku z tym co ja pisalem.
Nie bronie zadnej wojny patentowej, tylko tego, by tworca mial prawo dowolnie ksztaltowac swoj produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować