Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Emeryci też grają - wyniki badania czytelników gram.pl

77 postów w tym temacie

Niestety, spore grupy ludzi kieruja sie stereotypami, typu gry sa dla dzieci etc... jakies dwa-trzy lata temu czytalem, ze w USA srednia wieku gracza przekracza 35 lat, takze podobnie moze byc z serwisami o grach, ze nie tylko dla dzieci co? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:10, Modest-Vermin napisał:

Szkoda że nie uwzględniano przedziału 0-14, bo dopiero wtedy by wyszło szydło z worka
^^
Poza tym myślałem, że w "100" się zmieścicie.


Akurat Megapanel uwzględnia przedział 7-14 i jest to grupa niespełna 10% naszych czytelników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W EVE latałem w jednym gangu z prawie 70 letnią kobietą - beat that!!! :D
Przy okazji średnia wieku w tej grze - 27.
Nie jest wiec prawdą to, ze net lub rozrywka elektroniczna to domena facetów, którzy albo są bardzo młodzi, albo bardzo starzy i są tzw. no-life''ami. Przegląd znajomych w EVE to wachlarz kobiet i mężczyzn od techników stacji wiertniczych przez astrofizyków, dziennikarzy, surferów (takich wodnych z Hawajów ;P), muzyków, lekarzy po pilotów F-16 (temu ogłoszono alarm w bazie w czasie corpowego opa - syreny na ventrilo o.O ). Problemem jest to kto w tej grupie jest najgłośniejszy i o kim się najwięcej mówi - a to zwykle są młodzi chłopcy ;)

Aczkolwiek grupa wiekowa o zasięgu 15-24 to raczej pachnie złą metodologią dla takiego badania ;)

@ SwenG
> "TITS OR GTFO !"
Tits & ice-cream?! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh mam takiego starego znajomego na emeryturze i gra codziennie w gry MMO takie jak, Knights Online, Metin 2, Last Chaos, i kiedyś WoW :P. I to jeszcze jak gra :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

274. miejsce? Dobre, w przyszłości gram.pl ma szanse na dalsze podboje ;)
Mi żadna ankieta nie wyskoczyła i całe szczęście ;]
Co do 1/3 kobiet to nie wiem jak jest na prawdę, ale miło, że dużo pań się tym interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A naszym Gramowiczom dział community może obiecać solennie, że w następnym tego typu podsumowaniu znajdzie się i gratka dla Was. Dzięki naszym aktywnym spam..forumowiczom ;) możemy pochwalić się całkiem niezłym wynikiem w pewnej statystyce ;) Oczywiście wynik ten można zawsze polepszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No i nie ma abonamentu.

Dnia 12.03.2008 o 20:07, Jaro7788 napisał:

Jako serwis założony przez ludzi CD Projektu, bardzo mi zaimponowaliście, publikując
artykuły o grach wydawanych nierzadko przez konkurencję (np. "Assassin''s Creed"). No
i ostatnio coraz częściej pojawiające się teksty natury filozoficzno-egzystencjalnej
(pozdrowienia dla Curtissa) - lodzio miodzio! Trzymać tak dalej!


Oj. Teraz będę czuł się zobligowany :). Ale to i tak strasznie miło dowiedzieć się że komuś podoba się to co robisz. Następne felietony już wkrótce. Mam nadzieje, że przypadną do gustu nieco większej grupie użytkowników z taką precyzja przedstawionych w tym materiale ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie martwi tylko jedno.. dopiero 274 miejsce gram.pl w popularności polskich stron, troche to odległe miejsce. ale co by nie mówić, popularność gram.pl wśród starszych osób cieszy i to bardzo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 11:32, Szak00 napisał:

Tak, spamerzy do boju i gram.pl będzie w pierwszej trójce ;)


Ba, i o taką postawę chodzi ;] Grama Ci! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 09:47, Soleila napisał:

A naszym Gramowiczom dział community może obiecać solennie, że w następnym tego typu
podsumowaniu znajdzie się i gratka dla Was. Dzięki naszym aktywnym spam..forumowiczom
;) możemy pochwalić się całkiem niezłym wynikiem w pewnej statystyce ;) Oczywiście wynik
ten można zawsze polepszyć :P


Chmmm... statystyka na najbardziej zaśmiecone forum? ^^ A może na największy spam w Internecie w drugiej połowie października? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 1/3 (dziewczyny) to może społeczność całego neta (pudelki i inne tego typu ... stronki ;/), a nie gramu. Spotkać tu dziewczynę to naprawdę cud, a takie naliczanie może być spowodowane tym, że niektórzy po prostu nie rozróżniają znaczka mars i wenus (czyli płeć), nie żeby kolor powinien troche podpowiedzieć, ale no cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. Psychologia internetu to dosyć młoda gałąź psychologii klasycznej. Jak widać po wynikach ankiety preferencje internautów są typowe da wyników które badałem rok temu na grupie około 250 użytkowników kafejek internetowych w Łomży. Jest coraz więcej osób starszych, które interesują się internetem, i choć jest to grupa mała (zaledwie 30 osób), to jednak jej istnienie skłania do pewnych zastanowień i jest pewnym, jak dla mnie miłym, zaskoczeniem. Ogólenie to struktura wiekowa uzytkowników internetu robi się coraz bardziej zbliżona do struktury wiekowej społeczeństwa. Oczywiście w zachowaniu skali. :] Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małolaty nie powinni się dziwić temu że zaglądają tu i grają ludzie po pięćdziesiątce. Rozrywka komputerowa jest już bardzo stara. Jeden z najwspanialszych komputerów , czyli AMIGA rządził na rynku gier komputerowych jakieś 15 lat temu, a jego użytkownikami też nie byli tylko młodzi ludzie. Dorosło już całe pokolenie dla których komputery i gry to tylko jedna z wielu form rozrywki. A przecież Amiga to wcale nie był początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 10:34, Curtiss napisał:

Oj. Teraz będę czuł się zobligowany :). Ale to i tak strasznie miło dowiedzieć się że
komuś podoba się to co robisz. Następne felietony już wkrótce. Mam nadzieje, że przypadną
do gustu nieco większej grupie użytkowników z taką precyzja przedstawionych w tym materiale
;P.


Pamiętaj, że wiele osób niekoniecznie komentuje teksty, zaś czytać może wszystkie... :) Nie wiem, czy nie jestem po prostu wybredny, ale jak dotąd chyba wszystkie felietony tutaj mi się podobały. Na pytanie, czy jednak rzeczywiście
takie nie jestem, sami sobie odpowiedzcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę że rację mają ci którzy piszą, mówią itp., że średnia wieku użytkowników netu i gier będzie rosła - rośnie razem z nami wszystkimi. Teraz mam PCeta , PS2 i stałe łącze, kiedyś miałem ATARI 800 - to dopiero wymiatało - i też było git. No i rację ma Lucek przed Amigą były też Schneidery , Commodory , i kilka innych których nazw nie pamiętam, a jeszcze nie ten wiek żeby zapominac. Pozdrawiam
Ps. Gry w które grałem na wspomnianym ATARI na czarno - zielono - białym monitorze są teraz na komórkę - w kolorze!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować