Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trzyrdzeniowe Phenomy wyruszają z fabryk

25 postów w tym temacie

zorza

AMD rozpoczęło wysyłkę długo wyczekiwanych trzyrdzeniowych procesorów Phenom. Pierwszymi odbiorcami są wielkie firmy OEM-owe takie jak Dell i Hewlett-Packard, które umieszczą nowe układy w produkowanych przez siebie zestawach desktopowych.

Przeczytaj cały tekst "Trzyrdzeniowe Phenomy wyruszają z fabryk" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 10:59, OmenGda napisał:

nie kumam... skoro juz są 4, to po co zanizac do 3 ? :|

Dell opublikował już plany, według których użyje on trzyrdzeniowych chipów Phenom do biznesowych komputerów OptiPlex 740.
Podkreślenie moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 10:59, OmenGda napisał:

nie kumam... skoro juz są 4, to po co zanizac do 3 ? :|


Podejrzewam, że to jest oferta również do klientów, którz kompy@AMD już mają i są skłonni jakiś abgrejd zrobić. Jeżeli przelicznik możliwości/cena będzie korzystny, to będzie to świetną reklamą dla firmy, gdy wypuści kolejne 4rordzeniowce (trzeci kwartał/druga połowa br. - chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 10:59, OmenGda napisał:

nie kumam... skoro juz są 4, to po co zanizac do 3 ? :|

Z tego co czytałem AMD chce obniżyć koszty produkcji prawdopodobnie. Podczas produkcji proca nie zawsze każdy rdzeń dobrze zostanie zrobiony i żeby procek nie poszedł do kosza to zostanie przeprogramowany (czy jakoś tak) i będzie działał jako 3-rdzeniowiec. W ten sposób mniej procków zostanie wyrzuconych jako złych, a AMD nie będzie miało takich strat i ceny proca nie muszą być tak wygórowane. Jak coś niejasne to przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój przedpiszca ma rację - idzie o maksymalne wykorzystanie wszystkich wafli które schodzą z taśm produkcyjnych. Poza tym - procesory trój-rdzeniowe stanowią logiczne uzupełnienie luki między dwu- a cztero-rdzeniowymi i nie ma tu mowy o "zaniżaniu". AMD słusznie kombinuje, by mieć jak najszerszy wachlarz produktów na rynku. Osobiście sam zastanawiałbym się nad wymianą swojego A64 X2 na Phenoma z trzema rdzeniami, o ile oczywiście wydajność tego ostatniego byłaby na przyzwoitym poziomie. Zobaczymy, jak te procesory wypadną w testach, ale póki co - zapowiada się ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lookastdu

Nie wiem czy wiesz, ale koszt wyprodukowania procka liczy się... w centach! Pracuję w firmie o podobnym profilu. Wyprodukowanie całego modułu GSM kosztuje nas (podkreślam nas, czyli producenta) ok. $5... dla klienta idzie to za $4.500. My też mamy pełno scrapów (bo tak to się fachowo nazywa), ale to jest wliczone w koszt produkcji.

@deuser
Zależy jakie dwurdzeniowe procki masz na myśli. Jeżeli AMD to pewnie są szybsze, ale nie od procków Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie wypuszczają je z fabryk...

Teraz pora oczekiwać na pierwsze testy. Ciekaw jestem, czy oprócz "zadań biznesowych" sprawdzą się także w komputerach dla zwykłych osób, no i czy lepiej kupić trzyrdzeniowego, czy czterordzeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cztery rdzenie to porażka. Ze dwa lata temu dwa rdzenie były porażką. Trzy rdzenie też będą porażką. A za dwa-trzy lata standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie marzę o procesorze dwurdzeniowym, a co dopiero trzy-... :D
Tak mówiąc szczerze, to nie widzę sensu w tworzeniu takich procesorów. Skoro są już czterordzeniowce, po co wracać? Trzeba iść naprzód. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 15:14, maciek23456 napisał:

Ja i tak wole już kupić E8400 za 749 zł i pewnie te trzy rdzenie będom kosztować około
700zł

raczej około 500zł, bo za 600 są Phenomy X4
ps. nie "będom" tylko będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować