Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa Cywilizacja dla PeCetowców? Nigdy!

38 postów w tym temacie

pepsi

Gra Civilization Revolution nigdy nie pojawi się na komputerach osobistych. Taką właśnie deklarację złożył w jednym z ostatnich wywiadów Jason Bergman z 2K Games, tłumacząc jednocześnie, że tytuł ten po prostu nie nadaje się na PeCety.

Przeczytaj cały tekst "Nowa Cywilizacja dla PeCetowców? Nigdy!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... jakoś się specjalnie tym nie martwię. Po pierwsze od razu to było wiadomo. Po drugie strategie konsolowe są okrojone i upraszczane względem swoich odpowiedników na PeCetach, więc nic straconego. Czekam na tą właściwą kontynuację, Civilizacja to gra legenda, mam nadzieję że po skończeniu tego projektu wezmą się za "piąteczkę" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze to nie ta platforma, Civ Revolution to ma byc zacheta dla dzieciakow, ze istnieja ciekawsze gry niz typowa konsolowa sieka. Jak im sie spodoba to zamarza o PC i "doroslej Civ". My spokojnie czekamy na cz.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jak można grać w strategie na padzie? Nigdy nie grałem w tą grę i jak dla mnie to mogą jej wogóle nie robić na PeCety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Civilization to seria od której tak właściwie to zacząłem moją przygodę z komputerem :) Było przed nią kilka innych gier, ale to dzięki niej nie tylko zaczęła się zabawa, ale także poduczyłem się języka :) Szkoda, że nowa część nie pojawi się na PC, ale z drugiej strony, to dobrze, że siano mnie przekonał do kupna DS''a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy dobrze robią - w końcu powstanie Civilization w specjalnej wersji dla konsol.

Co prawda wcześniej też powstawały, ale nie były to wersje dla kilku konsol, tylko dla jednej. Revolution ma spore szanse na sukces, bo jak wiadomo na konsolach nie ma tak wiele strategii, ale może dzięki tej grze staną się one co raz bardziej popularniejsze. Pozostaje tylko czekać i sprawdzić, czy gra jest naprawdę Rewolucją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze, wydanie COMPLETE czwórki jest doskonałe i nie widze sensu robienia następcy na PC.. z resztą Civilizacje powstają co ładnych pare lat i to jest dobra tendencjha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by dopiero było, gdyby sie ukazała - same narzekania graczy na "skonsolowacenie" i spłycenie rozgrywki. IMHO tak powinno być - ten sam tytuł na PC i konsolach, tyle że na tych pierwszych bardziej wymagający i złożony (ech...Fallout 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzorowe posunięcie. Po cóż robić kolejnego, okrojonego potworka dla wielu platform jak można skupić się na jednym modelu ekonomicznym dostosowanym do konkretnego sterowania- w tym przypadku, padem? Wszak wszystkie Civki do czwórki włącznie powielały ten właśnie schemat stając się przykładem wzorowy wykończonego dzieła. Nie pozostaje mi więc nic inszego jak życzyć powodzenia i wyczekiwać premiery zarazem. Wszak wyjdzie na ps3, nie ma się co martwić brakiem pc w tle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się przy tym że v na konsole MUSI być okrojona względem pecetowej. Co więcej, może wykazywać dużo większy poziom złożoności, wszak wychodzi po premierze 4 więc doświadczenie niej wyniesione niejako sobie zawiera :) A że sterowana padem? Jak to już ktoś pisał na tym forum- teoria wyższości jednego sterowania nad drugim to bzdety, kwestia wprawy a wyrobiony inżynier bez trudu przeniesie schematy Civki na płaszczyznę pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Po co nam gra, od której czuć "padowy" interfejs? Poczekajmy na V, aby wszystcy PCtowcy byli zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 13:01, amellas napisał:

niej wyniesione niejako sobie zawiera :) A że sterowana padem? Jak to już ktoś pisał
na tym forum- teoria wyższości jednego sterowania nad drugim to bzdety, kwestia wprawy
a wyrobiony inżynier bez trudu przeniesie schematy Civki na płaszczyznę pada.

szczególnie dobrze tą "wprawę" widać przy fps-ach, gdzie na konsolach trzeba stosować autocelowanie (które w wersji pctowej jest oszustwem). Po prostu trzeba przyjąć do wiadomości że klawiatura/mysz oraz pad to różne kontrolery do różnych gier (pad się dobrze sprawdzi np w grach sportowych).
ps być może da się zrobić strategię sterowaną z pada, tyle że jak dotąd nikomu się to nie udało (ale tu jest turowa (a przynajmniej powinna być, bo wg zapowiedzi sprzed kilku miesięcy to będzie zupełnie inna gra, mająca niewiele wspólnego z komputerowymi "cywilizacjami"), co może zamaskować brak precyzji myszy oraz małą ilość guzików pada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować