Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Metro 2033: The Last Refuge - temat ogólny

173 postów w tym temacie

Przeczytałem książkę (średnio mi się podobała), obejrzałem gamplaye i na dzień dzisiejszy odechciało mi się kupować Metro 2033, może jak będzie w tańszej serii. Klimatu i ciekawej oprawy audio-wideo grze odmówić nie można, niestety wygląda na to, że reszta mocno kuleje, od zabijania co się pod lufę nawinie mam L4D, nie tego oczekiwałem od Metra 2033.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz zupełną rację, ja się pospieszyłem i kicha, gra średniawa a na dodatek znowu działa tylko wersja angielska, wysadzić ten pie...ny STEAM w powietrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 09:40, kasar1 napisał:

masz zupełną rację, ja się pospieszyłem i kicha, gra średniawa a na dodatek znowu działa
tylko wersja angielska, wysadzić ten pie...ny STEAM w powietrze :(


ah... wszyscy kochamy Steama :)
a co do gry uważam że jest naprawdę świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, co znajduje się / powinno znajdować się w tej okrągłej puszce, dołączonej do EK?
Znajdowało się to w torbie z maską i filtropochłaniaczem.

20100319213428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamysł wkręcenia się w klimat Metra 2033 poprzez wybór rosyjskiego voice-actingu i angielskich napisów przerósł możliwości mojej percepcji. Skupić się na czytaniu niestety nie dałem rady. Ech, jakby się człowiek rosyjskiego uczuł, to można by się obejść bez napisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem dość nieoczekiwanie książkę i niedługo zaczynam czytać.
BTW. Pytanie dla tych, którzy przeczytali książkę i grali w grę; gra jest tak w ogóle epilogiem, prequelem, czy toczy się w tym samym czasie co książka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 22:27, PJ_MW napisał:

czy toczy się w tym samym czasie co książka?


W tym samym czasie z tym samym bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 22:27, PJ_MW napisał:

epilogiem, prequelem, czy toczy się w tym samym czasie co książka?


Tak jak Fran napisal. Dodam jedynie, ze w zgola odmiennych okolicznosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytania. Czy ta gra rzeczywiście ma tak wysokie wymagania? Jak jest z optymalizacją?
Ktoś zna realną konfigurację odpalenia chociaż na minimalnych? Proszę nie podawać oficjalnych.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 10:56, DonSzabla napisał:

Panowie mam pytania. Czy ta gra rzeczywiście ma tak wysokie wymagania? Jak jest z optymalizacją?

Ktoś zna realną konfigurację odpalenia chociaż na minimalnych? Proszę nie podawać oficjalnych.

Z góry dzięki.


IMO musi działać płynnie, bo nikt nie skarży się nigdzie, że są problemy ze stabilnością, ani w CDA nie ma do niej Live konfiguratora i autor recenzji nic o niej nie wspomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 10:56, DonSzabla napisał:

Panowie mam pytania. Czy ta gra rzeczywiście ma tak wysokie wymagania? Jak jest z optymalizacją?

Ktoś zna realną konfigurację odpalenia chociaż na minimalnych? Proszę nie podawać oficjalnych.

Z góry dzięki.


Wysokie wymagania są fikcją. Gra ma dobrą optymalizację. Na moim Radeonie HD 4670 idzie na HIGH bez nalmniejszych przycięć. Ruszyło nawet na Very HIGH ale czasem haczyło. Dodam że grałem na rozdziałce 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie Metro 2033. Gra może nie wstrząsneła rynkiem gier FPS ale na pewno kilka ciekawych patentów sie w niej znalazło. Ogólnie bardzo fajna produkcja. Rozgrywka przyjemna, ciekawa fabuła, polecam!. Dla mnie gra 9/10.]

Pytanie do tych co ukończyli grę:
Czy zauważył ktoś w zakończeniu

Spoiler

ogromne podobieństwo do tego z Modern Warfare (jedynki) ?. Podobnie jak tam dostajemy broń i musimy zabić jednego przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te gry zdecydowanie się różnią :)
Ale gra warta polecenia :) Najtaniej kupić sobie steam keya z allegro za 80 zł niż pudełkową grę powyżej 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak trąbili że wymagania będą jakieś z kosmosu wzięte, a na średnim już kompie gram prawie na full opcjach.

I w sumie nie żałuje hajsu który na to wydałem, klimat tej gierki niszczy łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka panika bo do odpalenia gry na DirectX11 potrzeba kosmicznego sprzętu.
Widać że zdolność graczy do siania fermentu jest odwrotnie proporcjonalna do ich zdolności rozumowania (czy inteligencji).
Rodzi sie nadzieja, że po Cryostasis produkcje zza wschodniej granicy będą lepiej zoptymalizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że ta gra jest zbyt trudna? Na średnim poziomie (Normal), ciągle brakuje mi amunicji, którą jeśli już znajdujemy (zaledwie kilka sztuk...) zaraz musimy wykorzystać do zabicia kolejnej zgrai mutantów (które są nieźle zabugowane, imo). W rezultacie albo trzeba celować z rewolweru (bo do niego najczęściej znajduje amunicję) w banie by oszczędzać naboje lub ganiać się po piętrach by nie walczyć ze wszystkimi naraz i zabijać przeciwników nożem. Chociaż klimat w grze jest naprawdę fajny to czegoś jej brakuje. Nie podoba mi się system zapłaty za wszystko amunicją, która paradoksalnie jest naszym "być albo nie być" :/ No i gra za bardzo przypomina Stalkera, ale to nie dziwne, bo gra jest od THQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bibliotekarze.... jak przeszliscie biblioteke bo na jednego bibliotekarza trzeba chyba z 5-6 magazynkow albo i jeszcze wiecej ?A z amunicja sami wiecie ze jest krucho.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować