Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Metro 2033: The Last Refuge - temat ogólny

173 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2013 o 19:55, benjiro napisał:

> > Da się ją jeszcze gdzieś zakupić w wersji pudełkowej?
> Pierwsze z rzędu: allegro, wirtus.
>
Możesz polecić ten sklep na W? ;-)
Zajrzałem i widzę, że ogólnie fajne ceny mają.

Polecam. Raz tylko mi się wysyłka opóźniła o kilka dni bo brakowało jednej gry to w ramach rekompensaty dorzucili Feara 2 z Platynowej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się książka do gry? Jest mi w stanie ktoś odpowiedzieć?

<edit> Albo na odwrót. Jak ma się gra do książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zarys podobny, nie ma np. akcji z gościem od atomówek, tylko się gdzieś tam z Młynarzem biega, parę rzeczy pominiętych, np. piszczenie w rurach, ot taka strzelanka post apo na kanwie książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o akcje dwóch tytułów. Ta z książki jest tą samą, zupełnie inną czy może prequelem/sequelem? Zastanawiam się, bo mam książkę i mam okazję wypróbować grę. Nie wiem po prostu co najpierw ukończyć, żeby zachować spójność fabularną, jeśli jakakolwiek w ogóle istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 22:11, zerohunter napisał:

Ta sama, polecam książkę w pierwszej kolejności.


Dzięki. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Czas zabrać się za czytanie, a może skończę do wydania kolejnego Metra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 15:49, Sigu napisał:

Jak ma się książka do gry? Jest mi w stanie ktoś odpowiedzieć?

<edit> Albo na odwrót. Jak ma się gra do książki?

Gra jest swego rodzajem przejściem między książkami i jako tako je łączy. Dowiadujemy się jak skończyły się niektóre wątki nie będe pisał jakie przeczytaj dwie pierwsze książki a zobaczysz naprawdę całkiem im ta historia wyszła polecam gre jak i książki gdy przeczytałem jedną to nie mogłem przestać no i już posiadam całą kolekcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 20:23, Sigu napisał:

Dzięki. Czyli w jakiej kolejności czytać i grać?
2033
2033 - gra
2034
Last Light?

Książka albo gra Metro 2033 bez rużnicy bo gra jest na podstawie książki więc jedynie sobie możesz porównać jak co zostało przedstawione, potem trudno powiedzieć zależy od ciebie jeżele książka a potem gra ja tak czytałem ale właśnie miałem dużo pytań i ciekawość mnie źerała co z Artem, co było potem itp. a gra dużo rzeczy wyjaśniła :) To już od ciebie zależy jeżeli chcesz wydarzeniami to Metro 2033 potem gra, Metro 2033 Last Light i 2034. A potem zaczni Pitera czytać obowiązkowo i następne części naprawdę nie poźałujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie najpierw książka, ponieważ fabuła w grze jest trochę zagmatwana i nie do końca ukazuje sens książki. Jednak lekki zawód został, kiedy tak świetną historię potraktowano dość luźno w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje: czy ze względu na politykę właściciela praw autorskich (kto je teraz ma "na Polskę"?) gra ma szansę ukazać się na płytce np.: w CDA (może już gdzieś była)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować