Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 szybszy od Radeona HD 3870 X2 o 10 procent

78 postów w tym temacie

zorza

Debiutujący jutro na rynku high-endowy produkt Nvidii będzie zgodnie ze wszelkimi zapowiedziami najszybszym układem na rynku. GeForce 9800 GX2 jest w testach średnio o 10 procent bardziej wydajny od dotychczasowego króla wydajności.

Przeczytaj cały tekst "GeForce 9800 GX2 szybszy od Radeona HD 3870 X2 o 10 procent" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WEZIE SE KUPCIE 2 KARTY I CROSA ZROBCIE A NIE . NAPRAWDE TAKIE WYSCIGI KTORA LEPSZA TYLKO CZASAMI ZPOMINAJA CZEGOS DOłąCZYC DO KARTY I PECH DLANICH WYSCIK JEST WAZNY WAZNIEJSZY NIZ SAM UZYDKOWNIK.BEZ JAK POCO CUOWAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej samej cenie kupi się dwa Radeony 3870X2 który by i tak mnie zużywały by prądu niż 9800GX2 i mielibyśmy kilkakrotnie lepszą wydajnoość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co jest najśmieszniejsze? Z tego testu wynika, że w stresie Radeon 3870 X2 zżera o dobre 100 W więcej niż nowy GF Oo
EDIT
No trochę przesadziłem, bo zżera o 'tylko' 50W więcej, ale to i tak raczej niespodzianka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytaliście dzisiejszy artykuł o tym, że nVidia dopiero wprowadzi na rynek układy wyprodukowane w technologii 55 nm - z której to technologii ATI już korzysta, Więc kiedy nVidia wypuści układy 55nm będzie mieli znowu nowego króla, więc póki co nie ma co się cieszyć z 9800GX2, bo nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DieAnotherDay
Bardzo nie kulturalne zachowanie z twojej strony, klasyczny przykład trolla. Nawet w Internecie istnieje zbiór zasad zachowania i każdy kulturalny człowiek powinien ich przestrzegać. Żeby ułatwić ci życie powiem tylko, że nazywa się to "Netykieta".


Hmm, płacić ok. 800 zł więcej dla 10% różnicy? Porażka nVidii. Cały czas próbują nam wmówić jakie ich karty są wspaniałe, może mają rację, ale cena robi jednak swoje i w naszym kraju jest to zwykle czynnik decydujący. Do niedawana miałem zamiar zbudować kompa na Q6600 i GF8800GTX, ale podziękuje. Wole kupić Phenoma i HD3870x2. Przynajmniej w przyszłości będę miał możliwość dokupienia 2 radka do pary.

Taka ciekawa sprawa. Nie wiem ile nowy GF pobiera energii, ale chyba dużo skoro wersja jedno "warstwowa" potrzebuje dwóch kabli zasilających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze wolałem GeForce... ale tym razem muszę stwierdzić że Radek wypada lepiej jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność.

Nie mam pojęcia co NV chce osiągnąć... skoro karta jest o 10% lepsza to i cena powinna być o średnio 10% wyższa... nie chciałbym tu nikogo obrażać ale chyba tylko skończony krety kupiłby tą kartę... ale poczekamy co będzie jak NV wyda jakiś porządny sterownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt nie ma wątpliwości, że oba najszybsze modele to będą zapewne wydania "kolekcjonerskie". Czyli w minimalnym nakładzie. Prawdopodobnie też obie firmy, albo przynajmniej ATI dokłada do ceny swojej karty, więc będzie je bardzo trudno kupić (podobnie jak wersje XTX wcześniejszych serii).
Byłbym bardzo zaskoczony gdyby ATI tak bardzo zoptymalizowało koszty produkcji, żeby wypuścić masową sprzedaż 3870 X2. Raczej będzie problem z dostępnością, co wskazywałoby na sprzedaż dumpingową i w najbliższym czasie minimalne zyski ATI (lub ich brak) na kartach graficznych z górnej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda co w temacie to jest to ogromny sukces ATI. Ba to porażka nVidii - bierzemy 3870x2 + 3870 i za podobny kesz mamy szybszy układ ;) a pareset złotych za 10% jest ceną przesadnie nieracjonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować