Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 szybszy od Radeona HD 3870 X2 o 10 procent

78 postów w tym temacie

Jak na razie to ta karta nie prezentuje się najciekawiej. Jednakże nVidia ma przejść na proces technologiczny 55nm pod koniec czerwca i ciekawe, jak wtedy zmieni się sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A elektrownie dodają do pudełka, cy trzeba kupić ją oddzielnie? Przy takiej różnicy w cenie i pobieranej mocy 10% to żadna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test mnie jakoś nie przekonał, a w szczególności niektóre komentarze.
W teście 3D Mark06 - XP różnice pomiędzy radeonem a geforcem są rzędu 300 pkt co jest ok 2% z średnio 15000 pkt uzyskanych z testu. (Jak ruszam myszką w czasie testów to mam podobne różnice ;), a komentarz do tego "When we move to Windows XP we can actually see the GX2 coming out ahead of the X2 at all resolutions."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee.. 10% ?
To na pewno nie jest najszybszy GeForce,
Ja tam czekam na testy modelu z blokiem wodnym ;-)
Do porównania :
Screen 1
GF na testach.
Screen 2
GF EVGA: karta chłodzona wodą (po lewej) oraz karta tradycyjna (po prawej)
no, tyle że na kartę chłodzoną cieczą będziemy musieli pewnie zapłacić o 200 dolarów więcej ;|

20080317192233

20080317192300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10%...co to jest..jak i tak człowiek potrzebuje do płynnego oglądania obrazu potrzeba max 25~30 FPS
Żenada... Lepiej niech programiści wezmą sięza optymalizowanie kodu softu/gier to aż takich mocy nie będzie potrzeba. Ja mam ATIx800GT i jakoś nic mi nie przycina...(może dlatego że gram w to co lubię a nie to co nubki kupują bo modne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać jednak na testy na egielda.com.pl - nie widziałem nigdzie bardziej wiarygodnych - liczą się testy z gameplaya na konkretnych ustawieniach a nie wbudowane demka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Alienware''ów i tak dadzą droższego i szybszego GeForce''a :) Chociaż niedawno była opcja z Radeon''em. Ja wyposażę się chyba w nowego Radosława, bo nowy Gejfors jest akurat cienki (mimo, że kanapkowy ;)) i droogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh ludzie...
Zaletą nowego Geforca jest STABILNOŚĆ, różnice w wydajności Radka x2 są ogromne, w jednej grze potrafi pogonić jak kula wystrzelona z snajperki w innej zaś zwalnia do prędkosci malucha jadącego pod górkę.

Ale i tak wybierając kupił bym Radeona HD3870 x2 + standardowego 3870
Nvidia jest ok ale obecnie bardziej przychylam się do propozycji AMD-ATI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że należy spojrzeć na co najmniej dwa takie testy, albo lepiej, więcej. Jeden test nie daje jeszcze ostatecznej oceny. Pamiętam premierę GF 9600GT. Jeden test mówił, ze karta jest między 3870 a 8800 GT, a inny, że tej drugiej dorównuje wydajnością. Te 10 % może jeszcze się podwoić, albo i nie, jednak na pewno należy poczekać na kolejne testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować