Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 szybszy od Radeona HD 3870 X2 o 10 procent

78 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2008 o 20:18, Dark SMG napisał:

Oh ludzie...
Zaletą nowego Geforca jest STABILNOŚĆ, różnice w wydajności Radka x2 są ogromne, w jednej
grze potrafi pogonić jak kula wystrzelona z snajperki w innej zaś zwalnia do prędkosci
malucha jadącego pod górkę.


Na pewno? Właśnie ostatnie wiadomości nie są takie dobre, podobno są problemy z działaniem wielu gier na tym GF, tak samo jak było przy 7950GX2. Obawiam się że mimo słabszej wydajności to Radeon wygra tą batalię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na razie cena jak dla mnie zaporowa ale planuje wymienić kompa a właściwie kupić drugiego w okolicach listopada a na pewno znalazłoby się miejsce dla takiego maleństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, taka przewaga jest dość duża.

Szkoda tylko, że między obiema kartami jest dość znaczna różnica cenowa. Produkty Nvidii z reguły były drogie, więc i tu można było się tego spodziewać. No ale cóż, jakość niestety kosztuje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak było napisane w tekście: ,,Ta przewaga maleje jednak w oczach, gdy ma się na uwadze różnicę cenową.", dorzućmy jeszcze do tego pobór mocy i inne wady opisywane w poprzednich newsach..... produkt nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawią mnie osoby które po przeczytaniu tego artykułu wykrzykują wniebogłosy że nVidia jest górą, że między wydajnością GX2 a X2 jest "przepaść". Ludzie, opamiętajcie się... Popatrzcie na różnicę w cenie - toż ten GeForce nawet, gdyby te 10% się podniosło do 20%, jest zupełnie ale to zupełnie nieopłacalny w porównaniu z 3870 X2.

Fakt faktem jednak - karta jest cichsza i chłodniejsza, oraz bierze mniej prądu niż X2, chociaż co do dwóch pierwszych cch, to chętnie zobaczyłbym wyniki kart innych firm, jak na przykład ASUS (który ostatnio poprawił jakość chłodziarek na swoich kartach). Akurat te rezultaty mnie dziwią i to mocno, mając na uwadze proces 65nm, stosowany przez nVidię.

Ostatecznie - ja bym tej karty nie nabył, bowiem moim zdaniem różnica w cenie nie uzasadnia różnicy w wydajności. Poczekajmy na lepsze sterowniki i zobaczmy, co będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, wyniki takich testów zawsze należy dzielić przez 2 (bo podawane są tylko wyniki w warunkach najbardziej optymalnych a nie przy średnim wykorzystaniu), zazwyczaj zakłada się w jakim momencie karta ma najwyższą wydajność i podaje się tylko ten wynik.

Dlatego ja nie darzyłem i w dalszym ciągu nie darzę najnowszej Nvidii gigantycznym poważaniem, za tą cenę? powinno być 2 razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 19:30, destruck1 napisał:

Eee.. 10% ?
To na pewno nie jest najszybszy GeForce,
Ja tam czekam na testy modelu z blokiem wodnym ;-)
Do porównania :
Screen 1
GF na testach.
Screen 2
GF EVGA: karta chłodzona wodą (po lewej) oraz karta tradycyjna (po prawej)
no, tyle że na kartę chłodzoną cieczą będziemy musieli pewnie zapłacić o 200 dolarów
więcej ;|

I co kupisz Se tą kartę z blokiem wodnym, czy standardowym chłodzeniem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 00:51, destruck1 napisał:

Ani tej, ani tej, kupię sobie kartę VooDoo na allegro za 5,50 zł i będę się chwalić przed
kolegami/koleżankami:D


Teraz to lepsze juz w CASIO montuja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej kupić 2 x 3870X2. Wyjdzie niewiele drożej od nvidii, wydajność będzie większa i to jest prawdziwy król wydajności z ceną poniżej 3 kawałków, a duet nvidii to już pod 5 tysięcy by kosztował. Jakby miał wywalić ponad 2 patyki to właśnie wolałbym już dopłacić do dwóch X2 od ATI niż na tego kloca. Ale jeszcze lepszym wyborem wydaje mi się 2 x 8800GT wyjdzie taniej od 3870X2 a go zleje wydajnością (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować