Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 szybszy od Radeona HD 3870 X2 o 10 procent

78 postów w tym temacie

Dokładnie! Co to za wynik 10%?! Nowe powinny być przynajmniej o połowę szybsze od poprzednich. Skok wydajności powinien być taki jak w serii 6xxx względem FX 5xxx czy 8xxx do 7xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

punkt, ale dla ATI. dodając do 3870X2 pojedynczy 3850/70 w CFX ma się zestaw szybszy od 9800GX2 i w dodatku wciaż dużo tańszy. Nowy produkt nVdii stanie się, tak jak w przypadku Ultry, synonimem high-endowej wydaności okupionej ogromna cena oraz totalnego braku rozsadku. fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 00:51, destruck1 napisał:

Ani tej, ani tej, kupię sobie kartę VooDoo na allegro za 5,50 zł i będę się chwalić przed
kolegami/koleżankami:D


Tak! Kup Se VooDoo 5500! Szkoda, że 6000 nie możesz kupić ;) Wy macie 2 rdzenie, a ja mam 4 na jednej karcie! To byłby dopiero powód do przechwałek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 13:39, Nekromantik napisał:

Tak! Kup Se VooDoo 5500!

Jak ma chłodzenie pasywne, to może się skuszę na ten rarytas zwłaszcza, że niedługo kupuję nowego komp-a;)

Dnia 18.03.2008 o 13:39, Nekromantik napisał:

Wy macie 2 rdzenie, a ja
mam 4 na jednej karcie!
To byłby dopiero powód do przechwałek :P

Byle mieć, i sru, że pewnie większość gier by nie obsługiwała tych czterech rdzeni:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2008 o 14:38, destruck1 napisał:

Byle mieć, i sru, że pewnie większość gier by nie obsługiwała tych czterech rdzeni:-D


Żeby choć jedna gra w ogóle się uruchomiła... Chyba, że Se zrobisz sterowniki, oraz gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 08:33, scyzor napisał:

Znacznie lepiej kupić 2 x 3870X2. Wyjdzie niewiele drożej od nvidii, wydajność będzie
większa i to jest prawdziwy król wydajności z ceną poniżej 3 kawałków, a duet nvidii
to już pod 5 tysięcy by kosztował.


No racja. Ale 2 x 9800 GX2 to spokojnie złamałby płytę główną XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie przypomniało, że w maju chyba mają być podwyżki prądu. Same belki rzuca się graczom pod nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 18:09, porschak napisał:

No racja. Ale 2 x 9800 GX2 to spokojnie złamałby płytę główną XD

Mostek SLI by je podtrzymywał poziomo żeby się nie wygięły a reszta to przecież cztery śrubki po dwie na jedną kartę, i by jakoś dało radę, ale na wysyłkę zamontowane karty i tak by się nie nadawały:P
Edit+
@roctez
Gdybyś zobaczył, jakie mi rachunki za prąd przychodzą, to byś chyba zemdlał z wrażenia :D
A jak jeszcze zdrożeję to chyba pozostaje mi wmontować rower z cynamonem do pokoju ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać to wybrałbym Radeona, w końcu 200 euro ulicą nie chodzi a karty osiągają takie wyniki, że mi, posiadaczowi Radeona 9200SE, kręci się w głowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:56, destruck1 napisał:

> No racja. Ale 2 x 9800 GX2 to spokojnie złamałby płytę główną XD
Mostek SLI by je podtrzymywał poziomo żeby się nie wygięły a reszta to przecież cztery
śrubki po dwie na jedną kartę, i by jakoś dało radę, ale na wysyłkę zamontowane karty
i tak by się nie nadawały:P


Nie czytałeś poprzednich newsów o 9800 GX2? Masz tu link i czytaj...:
http://www.gram.pl/news_6wziJO4_GeForce_9800_GX2_polamie_plyty_glowne.ht ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest odpowiedź na posta dodanego przez porschak
Fakt faktem, ale ja ten news olewam, bo takie ryzyko już było w poprzednich egzemplarzach, tyle że o nim nie pisali:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pitolicie z tymi cenami. O 70% droższy? Radosław kosztuje 1500zł, a nowy GejFors 2000zł. Nie jest więc znowu tak koszmarnie drogi jak na nowy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O 10% to ten GF jest wydajniejszy, ale tylko w nielicznych tytułach, w większości jego wydajność jest większa o 25-40%, także nie wiem za bardzo jak ta średnia była liczona. Poza tym, najtańszy GF kosztuje dokładnie 1778 zł, a najtańszy Radek 1200 zł, różnica 48%, więc chyba nie umiecie liczyć. Trzeba wziąć również pod uwagę to, że GF to nowość i jego cena (jak każdej karty tuż po premierze) jest dużo wyższa, niż być powinna. Za 2-3 tygodnie (tak jak to było z Radeonem, GF 8800GT) najprawdopodobniej spadnie ona trochę i wtedy zakup tej karty będzie naprawdę opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować