Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kaski VR to mało - czas na VirtuSphere

24 postów w tym temacie

No sprzęcik super, powinni go dostosować do gry w CS''a oraz obniżyć koszty produkcji. Sukces murowany:) Kaski VR były dobre tylko że jeśli mnie pamięć nie myli wtedy nie stosowano podobnej techniki wyświetlania jak w LCD na przykład. Gdyby je zastosowano gracze nie czuliby tego potwornego bólu po grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, virtual reality rozwija się prawidłowo, virtusphere to będzie dopiero hardcore dla graczy :P

Spector - hełmy były może mało wygodne, za to obecne systemy 3d to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to by było coś wyobrażcie sobie jakby sie grało czymś takim w np. silent hilla albo resident evil pełne gacie murowane jak narazie to marzenia ale może za mojego życia pogram sobie jeszcze tym sprzetem np. w call of duty 40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ależ ta technologia idzie do przodu :)

Według mnie VirtuSphere to bardzo fajna rzecz, choć ja szczerze mówiąc nie potrafię sobie tego wyobrazić - wejść do kuli i prawie że normalnie funkcjonować, chodzić - dziwne nieco. Na pewno trzeba byłoby czasu na przyzwyczajenie się do tego. Cena jednak jest wręcz kosmiczna... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie "sensacje zdrowotne" po sesji w tym? Kiedyś nad morzem były te hełmy VR - po 10 minutach w kasku człowiek po zdjęciu dostawał oczopląsu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, zastanawiałem się kiedyś nad tym, że kask jest fajny ale za daleko nie można "dojść".
Pomyślałem, że możnaby "gracza" stawiać na bieżni elektrycznej dostosowującej prędkość do tego, co się dzieje w grze. Musiałaby też się obracać w płaszczyznie poziomej...
Bleh - kula lepsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak nic nie przebije kuli z ekranów OLED, okularów z półprzezroczystych lcd oraz rusztowania z siłowkinami, dzięki temu możesz biegać, skakać rzucać się i marszczyć freda a ruchy są wrzucane do gry ;)
Niestety to tylko mój pomysł bo chodź istnieją takie kule dla sportowców, nikt nie wpadł na to by je okraszyć masą elektroniki ;P
ale hala z ruchomymi ścianami + gogle i czujniki ruchu rox.. gramy sobie w takiej hali w CS-a :P
chociaż.. Projekt Magiczni wojownicy opolskich inżynierów to już w ogóle hardcore.. biegasz po mieście i napierdzielasz z kumplami z łuku/miecza/fireballa czy innego cholerstwa w wirtualnych przeciwników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można sobie zorganizować wirtualne wakacje a''la Total Recall, ale mieć należy te 15 koła funciaków.. szczerze, nie rusza mnie ta forma rekreacji i nie dlatego że nie mam pieniędzy na taki bajer, ale dlatego że wole tradycyjny sposób poruszania sie w grach i internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Humm....... Dziwne, że dopiero teraz dajecie jakieś info o tym, bo sam projekt ma bodajże kilka lat oraz pewnie został poznany przez autora newsa po oglądnięciu Discovery(bodajże Science, sam widziałem program o tej kuli ;3)?

Do samego pomysłu dodać wszędzie OLED''owe ekrany albo jakieś czujniki, które by robiły za nasze ruchy w grze(wyobrażacie to sobie? pełna swoboda! :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 14:46, Gol Galad napisał:

Humm....... Dziwne, że dopiero teraz dajecie jakieś info o tym, bo sam projekt ma bodajże
kilka lat oraz pewnie został poznany przez autora newsa po oglądnięciu Discovery(bodajże
Science, sam widziałem program o tej kuli ;3)?

Do samego pomysłu dodać wszędzie OLED''owe ekrany albo jakieś czujniki, które by robiły
za nasze ruchy w grze(wyobrażacie to sobie? pełna swoboda! :P).

Pozwolę sobie zacytować: Ten wynalazek jest na rynku już przez dłuższy czas, jednak raczej mało osób o nim słyszało.

Sam pierwszy raz to na oczy dzisiaj zobaczyłem na myextralife...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cos takiego to przyszlosc gier, ale zejdzie nam z 20 lat za nim to stanie sie tak powszechne jak zupy z torebki, czy zarowki zamiast pochodni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować