Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Service Pack 1 dla Visty gotowy

79 postów w tym temacie

Jester..." Ty to caly swiat? Mnie nie ineteresuje opinia jednego, dwoch, trzech... dziesieciu uzytkownikow. Tobie moze akurat dzialac i mozesz byc wielce zadowlony ale w takim razie ja sie spytam. Dlaczego na Ciebie jednego przypada 10 innych niezadowolonych? Ale oczywiscie to Ty masz racje."

Ja Ciebie pytam o konkret(pojęcie dopełniające pojęcie abstraktu), nie o to ilu użytkowników nie umie skonfigurować systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 21:52, Little Maggot napisał:

4. Service pack oznacza de facto Windows Vista 1.1 ;) a konkretniej windows 6.1 patrzac
na to w pewien sposób a więc Ubuntu bedace 7.10 doczekało się już wiekszej ilości "packów"
;). Idąc dalej Open Suse które doczekało się 10.3 etc. ;)


Mylisz troszkę rzeczy. Zobacz np. w jaki sposób jest uaktualniany Debian Stable (uaktualnienia w obrębie danej wersji programu). Ale masz też dystrybucje, gdzie nowa wersja programu, to nie tylko uaktualnienie, a nowa wersja programu. Jeżeli ktoś ma firmę, to wybiera STABILNĄ wersję i uaktualnienia do DANYCH WERSJI softu (sugerowane distra to SLES, RHL, Debian Stable itp.). Jak ktoś chce mieć dla kontrastu non-stop soft bleeding edge (np. dodać sobie repo Kernel of the Day) no problem! Użytkownik sam może zdecydować, czego mu potrzeba. W czym problem?

Możliwości dopasowania Linuksa do potrzeb użytkownika są ogromne. Coś, co działa dla mnie, może nie działać dla Ciebie. Ludzie używający otwartego oprogramowania to rozumieją. To dlatego jest tyle dystrybucji - używaj tej, która Ci pasuje. MS zakłada, że jego system zadowoli wszystkich. A potem wychodzą mu kwiatki typu Vista Basic, Vista Premium, Vista Ultimate, Vista Business. Może jeszcze jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... Enterprice ;p
Nawiązując to Windows te`z można dostosować takie komendy jak np. msconfig, control userpasswords2, regedit są do naszej dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uparliście się, że ta Vista jest taka zła, a 99% mówi tak, bo "kolega mi tak powiedział", albo "używałem w markecie". Ja używam na co dzień XP i Visty i sądzę, że Vista jest lepsza. Wygląda o wiele lepiej, a oprócz tego (w moim przypadku) ma więcej przydatnych sterowników do różnych urządzeń od poprzednika. I, mimo że działam na kompie naprawdę sporo, właściwie się nie zawiesza. Naprawdę nie wiem, skąd tyle niepochlebnych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry Service Pack nie jest zły. :P
Wiadomo coś o dacie premiery SP3 dla XP? Ponoć miał wyjść w podobnym terminie, co SP1 dla Visty (albo ja coś pomotałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 22:06, Ascarib napisał:

Windows to najpopularniejszy system, inne systemy:
Windows-Ponad 90%
MacIntel-3,59%
Mac OS-3,22%
1,91 Inne systemy(nie windows)
Nie mam dowodów? Proszę:
http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/4147,Windows_Vista_na_co_dziesiątym.asp x


Ale co Ty chcesz mi udowodnić?

Ilośc błędów na stronie Centrum XP?
Sprawdź na http://validator.w3.org/ : Validation Output: 359 Errors

90%, gdzie?! Na przykład użytkownicy tej strony, gram.pl, to w 100% użytkownicy Windowsów. Ja też mam Windows - stoi obok na kompie, co robi za konsolę do gier.

To wszystko nie zmienia faktu, że Windows Vista nie ułatwia pracy - we wcześniejszym poście wskazałem, że sam autor komentowanego tekstu to zauważył w dość ekwilibrystycznych słowach.

Zadaj sobie pytanie: korzystasz z systemu operacyjnego, czy przeglądarki internetowej, edytora tekstu, gier, odwtwarzaczy multimedialnych?

W ten sposób określisz jak dobry jest lub nie jest system, którego używasz. Dobry system nie będzie Ci przeszkadzać w codziennej pracy i zabawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 20:47, TobiAlex napisał:

Czytam te komentarze to mnie śmiech bierze a zarazem płacz. Śmiech ze względu na tępotę
użytkowników (swoja drogą, że 99% z Was to Ci sami, którzy w dobie Win98 narzekali na
na XP). A płacz? Cóż, jestem pewien, że 95% z Was nawet nie wydało grosza zarówno na
XP jak i Vistę. No bo po co prawda? Są piraty... Nie ma jak to być złodziejem i narzekać
jeszcze na to co się ukradło.


Zgadzam się w 100 %, większość osób narzekających na vistę nigdy jej na oczy nie widziało (nie mówiąc już o pracy na tym OSie) xD . Mówią że vista jest "głupia", bo INNI tak uważają =.= Paranoja.
A tak przy okazji, ja jakoś nie miewiam tyle problemów z tym systemem co jej pseudo-userzy (jak się wie jak się z Nią obchodzić, to praca przy komputerze staje się przyjemnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Viste 64x i musze powiedzeć, że ogólnie nie chodzi źle lecz jest w nej wiele wkurzających rzeczy.
1. Mam problem operą (taka przeglądarka:p) a mianowice potrafi się od czasu do czasu "zamyśleć".
2. Problemy z siecią bezprzewodową (Transfery mi skaczą i rozłącza sieć bez możliwości ponownego podłączenia).
Jeden plus Visty to to, że działa większość gier (ale i tak mniej niż na XP:p). Najpierw była moda na narzekanie na viste a teraz coraz więcej ludzi mówi, że siedziała długo na XP a potem na viście i dla nich XP jest be xd. Ja jednak wole XP mimo wszystkich "fajerwerków" w viście. Mówie tu oczywiście o viście świeżo zainstalowanej z podstawowymi programami i potrzebnymi sterami. A kompa mam niezłego bo c2d 2.4 GHZ, 4 GB ram i GF 8800GT.
Zresztą chyba przesiąde się na Windows serwer 2008 który jest DARMOWY, szybszy i wygląda jak vista ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ale co Ty chcesz mi udowodnić?

Ilośc błędów na stronie Centrum XP?
Sprawdź na http://validator.w3.org/ : Validation Output: 359 Errors

90%, gdzie?! Na przykład użytkownicy tej strony, gram.pl, to w 100% użytkownicy Windowsów. Ja też mam Windows - stoi obok na kompie, co robi za konsolę do gier.

To wszystko nie zmienia faktu, że Windows Vista nie ułatwia pracy - we wcześniejszym poście wskazałem, że sam autor komentowanego tekstu to zauważył w dość ekwilibrystycznych słowach.

Zadaj sobie pytanie: korzystasz z systemu operacyjnego, czy przeglądarki internetowej, edytora tekstu, gier, odwtwarzaczy multimedialnych?

W ten sposób określisz jak dobry jest lub nie jest system, którego używasz. Dobry system nie będzie Ci przeszkadzać w codziennej pracy i zabawie."

Przecież nie liczycie się z moją opinią ;p
1.) nie przeszkadza-ze wszystkiego korzystam, pisze str. HTML w notatniku, z mediacenter mP11 codziennie korzystam, w gry gram i się pytam na jakiej podstawie jest ta wasza antypatia do Visty.
2.) to nie wykresy centrumxp tylko http://marketshare.hitslink.com/ (na dole jest źródło)
3.)nie tobie ale dzieciom co się plują, że brak innych co to potwierdzają

Server 2008 jest darmowy(kosztuje od 1022,71 zł. do 8 000 zł. hmmm rzeczywiście darmo)? xD Dla pirata nic trudnego.Jeśli mówisz o BECIE czy trialu 60 dniowym, to z przyjemnością zaznaczę, że nie posiada on pełnych bibliotek DX co oznacza, że niektóre gry się nie włączą. Pomyliłeś się jedynie o 8 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 22:09, kotolew napisał:

> 4. Service pack oznacza de facto Windows Vista 1.1 ;) a konkretniej windows 6.1
patrzac
> na to w pewien sposób a więc Ubuntu bedace 7.10 doczekało się już wiekszej ilości
"packów"
> ;). Idąc dalej Open Suse które doczekało się 10.3 etc. ;)

Mylisz troszkę rzeczy. Zobacz np. w jaki sposób jest uaktualniany Debian Stable (uaktualnienia
w obrębie danej wersji programu). Ale masz też dystrybucje, gdzie nowa wersja programu,
to nie tylko uaktualnienie, a nowa wersja programu. Jeżeli ktoś ma firmę, to wybiera
STABILNĄ wersję i uaktualnienia do DANYCH WERSJI softu (sugerowane distra to SLES, RHL,
Debian Stable itp.). Jak ktoś chce mieć dla kontrastu non-stop soft bleeding edge (np.
dodać sobie repo Kernel of the Day) no problem! Użytkownik sam może zdecydować, czego
mu potrzeba. W czym problem?



Noooo ten sam efekt otrzymasz klikając "Wyłacz aktualizacje automatyczne" ;)

Dnia 18.03.2008 o 22:09, kotolew napisał:

Możliwości dopasowania Linuksa do potrzeb użytkownika są ogromne. Coś, co działa dla
mnie, może nie działać dla Ciebie. Ludzie używający otwartego oprogramowania to rozumieją.
To dlatego jest tyle dystrybucji - używaj tej, która Ci pasuje. MS zakłada, że jego system
zadowoli wszystkich. A potem wychodzą mu kwiatki typu Vista Basic, Vista Premium, Vista
Ultimate, Vista Business. Może jeszcze jakieś?


1. Ta i zajmuje to średnio około około miesiąca i na przykład dalej nie chodzi WiFi :D
2. Możesz mi wytłumaczyć jaka jest różnica między róznymi distro linuxa a różnymi wersjami Visty ?
Bo ja widze ten sam schemat wyboru systemu na miarę twoich potrzeb ;).

Chciałem tylko dodać krótki felioton a właściwie offtop z ważnym stwierdzeniem...

To jest tak mówicie że linuxy stają się coraz przystępniejsze że są cool ekstra i wygodniejsze od Windowsa, ale kiedy ktoś zaczyna wam wypominać rzeczy które źle działają są absurdami itd. wy rzucacie w twarz debianem albo jeszcze lepiej archem. O których można powiedzieć wszystko poza tym że są user friendly...

Koniec wypowiedzi na temat największe paradoksu nowoczesnej informatyki
A i kotolew
to nie w twoją stronę tylko ogólnie wszystkich walczących o waszą i naszą lepsza przyszłość open source :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 23:32, Ascarib napisał:

Server 2008 jest darmowy(kosztuje od 1022,71 zł. do 8 000 zł. hmmm rzeczywiście darmo)?
xD Dla pirata nic trudnego.Jeśli mówisz o BECIE czy trialu 60 dniowym, to z przyjemnością
zaznaczę, że nie posiada on pełnych bibliotek DX co oznacza, że niektóre gry się nie
włączą. Pomyliłeś się jedynie o 8 000 zł.

Oczywiście mówie o trialu ;p tyle, że trial może być max 240 dniowy więc spokojnie mi starcza bo i tak format robie co pół roku. Co do DX to niesłyszałem jeszcze o tym. Zainstalujemy, pogrzebiemy i się dowiemy:p. Wiem, że antywirusy nie działają (a przynajmniel lwia większość). BTW troszkę przesadzasz z piractwem bo komu chciałoby się piracić coś takiego skoro jest vista na wyciągnięcie ręki (łącza?):P. Poza tym nie ma jeszcze WS 2008 po polsku więc w polsce to nie przejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak patrzec godzine na monitor na ktorym sie instaluje SP1 z nowymi tematami do windowsa i kilkoma zbednymi "pomocnikami" do szpiegowania tego co robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jeżeli ktoś ma firmę, to wybiera
> > STABILNĄ wersję i uaktualnienia do DANYCH WERSJI softu (sugerowane distra to SLES,
> > RHEL, Debian Stable itp.).
>
> Noooo ten sam efekt otrzymasz klikając "Wyłacz aktualizacje automatyczne" ;)

Polecam: idź z tym do szefa. Bankowo da Ci podwyżkę: za poczucie humoru. :-)

> > 1. Ta i zajmuje to średnio około około miesiąca i na przykład dalej nie chodzi WiFi :D

To, że nie chodzi Ci WiFi to problem producenta sprzętu, Sorry, ale to nie MS Corp. pisze sterowniki dla Windowsa.

> > 2. Możesz mi wytłumaczyć jaka jest różnica między róznymi distro linuxa a różnymi wersjami Visty ? Bo ja widze ten sam schemat wyboru systemu na miarę twoich potrzeb ;).

Niezupełnie dobrze stawiasz pytanie, bo w obrębie jednej dystrybucji, niech to będzie przykładowo Ubuntu, jesteś w stanie sam zdecydować, czy jesteś zwykłym użytkownikiem, power userem, czy masz jeszcze bardziej zaawansowany poziom albo masz zupełnie inne potrzeby niż pani bozia sprzedała Ci z licencją. W wypadku Visty: kupujesz nową licencję. W wypadku Ubuntu dosysasz soft, zmienasz jądro, poprawiasz konfigurację (zgodnie ze swoim poziomem) albo zupełnie tego nie robisz - aktualizacja, jak dobrze wiesz, zrobi się automagicznie.

> To jest tak mówicie że linuxy stają się coraz przystępniejsze że są cool ekstra i wygodniejsze od
> Windowsa, ale kiedy ktoś zaczyna wam wypominać rzeczy które źle działają są absurdami itd.
> wy rzucacie w twarz debianem albo jeszcze lepiej archem. O których można powiedzieć
> wszystko poza tym że są user friendly...

Powiedz mi czego potrzebujesz, ja spróbuję ocenić Twoje umiejętności i wybiorę właściwe dla Ciebie distro, ok? Poza tym, nikt Ci nie każe korzystać z Linuksa. Używaj Windowsów - Bóg z Tobą.

Rzeczywiście jest okres kiedy każdy świeżo zachłyśnięty Linuksem człowiek, staje się neofitą. Niektórym to zostaje na całe życie. :-)

Little Maggot, ja w cale nie walczę o "waszą" i "naszą" przyszłość i tego typu bzdury. Ja walczę o siebie.

Jak sprzęt mi nie działa - molestuję producenta, albo lepiej: nie kupuję, więcej jego sprzętu i odradzę go swoim znajomym. Jak kupuję grę i chciałbym ją uruchomić na Linuksie - molestuję producenta. I nie jestem jedyny. A czemu o tym mówię? Bo tak można. A sporo osób nie wie, że tak można.

Przykład z mojego życia: jeden z banków kilka lat temu jak molestowałem ich, że przelewy nie działają na czym innym niż IE@Win32, mówił mi: spadaj pan na drzewo. Po dwóch latach cały elaborat dostałem z tym jak mam skonfigurować to, czy tamto i gdzie mogą być przyczyny. Wątpię, że jedyny się z tamtym problemem użerałem.

Chodzi o to, że masz wybór. Jeżeli którś z Windowsów Ci odpowiada i lubisz produkty MS Corp. ok., ale nie zmuszaj mnie do korzystania z nich. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie, że produkty M$ są przereklamowane ale są na tyle proste w obsłudze, że nie warto się przeciętnemu Kowalskiemu bawić z Linuxami. Wygoda wygrywa. To samo mamy z produktami Maca. Więcej osób kupuje takie ipody i iphony bo są proste w obsłudze no i w dodatku szpan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 22:27, Apekiller101 napisał:

> Czytam te komentarze to mnie śmiech bierze a zarazem płacz. Śmiech ze względu na
tępotę
> użytkowników (swoja drogą, że 99% z Was to Ci sami, którzy w dobie Win98 narzekali
na
> na XP). A płacz? Cóż, jestem pewien, że 95% z Was nawet nie wydało grosza zarówno
na
> XP jak i Vistę. No bo po co prawda? Są piraty... Nie ma jak to być złodziejem i
narzekać
> jeszcze na to co się ukradło.

Zgadzam się w 100 %, większość osób narzekających na vistę nigdy jej na oczy nie widziało
(nie mówiąc już o pracy na tym OSie) xD . Mówią że vista jest "głupia", bo INNI tak
uważają =.= Paranoja.
A tak przy okazji, ja jakoś nie miewiam tyle problemów z tym systemem co jej pseudo-userzy
(jak się wie jak się z Nią obchodzić, to praca przy komputerze staje się przyjemnością
:)


Dokładnie mam Viste HP i działa mi bez zarzutu, zero problemów, wystarczy wiedziec jak sie z nia obchodzic (tj. zabezpieczyc antywirem)
Ja sie nie dziwie ze ludzie wieszaja psy na Windowsach jak mają zje**** piraty, które mają problemy albo działają bez antywirusa i firewalla, instalują wszystko co popadnie robiąc syf na kompie w koncu tego nie kontrolując (znam takie osoby). Wszystko to zamula kompa, powoduje jego niestabilnosc itp. Trzeba pamietac ze wiekszosc zagrozen z internetu jest tworzona pod windowsy (bo po co robic wirusy, na systemy które zajmuja mały procent rynku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 00:03, Fanagir napisał:

Oczywiście mówie o trialu ;p tyle, że trial może być max 240 dniowy więc spokojnie mi
starcza bo i tak format robie co pół roku.


Kiedyś, po raz kolejny zresztą, udostępniłem swoje dane MS Corp. - przy okazji Win 2k3 (trial, 180 dni). Coś dłubałem przy mobo i wydłubałem baterię. Daty w biosie się skazowały. Poprawiłem. Winda mi podziękowała. :-) Używałem tego u siebie 2 tygodnie - nie chciało mi się męczyć z ponowną instalacją, a obchodzenie problemu łamałoby licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla formalności dodam, że mam Vistę Home Premium 64bit i chodzi mi lepiej niż XP Pro (miałem poprzednio) :D
W życiu bym się nie chciał cofnąć do poprzednich OS ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować