Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Świat wyprodukuje 1,8 zettabajtów danych do roku 2011

31 postów w tym temacie

zorza

Cyfrowy świat powiększa się z niewiarygodną szybkością. Ludzie przechowują na dyskach twardych albumy zdjęć, dziesiątki filmów, firmy zaś przenoszą wszystkie dane papierowe na format cyfrowy. W ten sposób za 3 lata łączna ilość przechowywanych danych na świecie wyniesie 1,8 zettabajta.

Przeczytaj cały tekst "Świat wyprodukuje 1,8 zettabajtów danych do roku 2011" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, a za jakies 1000 lat pewnie takie wielkości to będa standardy w domach zwykłych ludzi. No może wcześniej niż 1000 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff te obliczenia zakołowały mną jak tarczą terabajtowego dysku :o Hmm....280 miliardów dysków to sporo .Biorąc pod uwagę powszechność gigabajtowych HDD to stawiam ,że będzie ich koło biliarda ;> Ale moment,moment.Jak ci naukowcy to wyliczyli ? Skąd wiedzą ile mam danych na dysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 11:17, Ecko09 napisał:

Jak wyżej, a za jakies 1000 lat pewnie takie wielkości to będa standardy w domach zwykłych
ludzi. No może wcześniej niż 1000 lat.

Ja obstawiam 25 lat. Jeszcze jakieś 6-7 lat temu standardowy dyskacz miał nie więcej jak 4-5 GB, a dzisiaj ?? Niedługo ludzie będą sobie 1 Terabajtowe dyski kupować. A technologia idzie do przodu postępie geometrycznym, czyli Im więcej tym Szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jackass prawdopodobnie na podstawie szacunkowych danych od producentow dyskow tak najlatwiej. Pewnie usredniaja zapelnienie dysku i mnoza razy ich liczbe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile będzie zdublowanych danych w tych 1,8 zettabajtach danych.

Nie wiem jak Wy, ale u mnie jest tak, że jak przesiadam się z mniejszego dysku na większy to w rezultacie po pewnym czasie orientuje się, że mam katalog np. Moje dokumenty w katalogu Moje Dokumenty a w nim również katalog Moje dokumenty. W końcu łatwiej jest przerzucić cały katalog niż przejrzeć go:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko ciekawostka, która zainteresuje każdego, kto lubi czytać o takich rzeczach. A z tempa przyrostu wielkości pojemności na całym świecie moze wynikać sporo rzeczy Cherry 69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej po prostu napisać 1,8*10^21? Z tymi przedrostkami to bez przesady, jak mamy mówić o wielkich liczbach to bierzmy przykład z naukowców, którzy ułatwiają to sobie za pomocą potęg, a i łatwiej to zobrazować niż tłumaczyć ile to eksabajtów, a później ile to terabajtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, 10 lat temu kto by pomyślał o terrabajtach a teraz?? ekstrabajty, zettabajty, co będzie dalej, może coolbajty, :D Liczba naprawdę robi wrażenie, chociaż na pierwszy rzut oka nie wiedziałem czego sie spodziewać, pierwszy raz widziałem określenia zettabajty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 11:17, Ecko09 napisał:

Jak wyżej, a za jakies 1000 lat pewnie takie wielkości to będa standardy w domach zwykłych
ludzi. No może wcześniej niż 1000 lat.


Jak nic się nie zmieni, to za 1000 lat dane bedziemy przenosic -w najlepszym przypadku- na dyskach kamiennych ;D a Ziemia nie bedzie już niebieska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować