Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dostałem ostatnio od was otwartą paczkę. Zamawiałem przez kuriera i zakup był powyżej 150 zł. Wszystko co zamówiłem było ok. Dostałem dodatkowo jeszcze gazetkę gameranking. Czy oprócz tego mogliście bonusowo przysłać jakiś gadżet ? Pytam się dla pewności bo zdziwiłem się gdy dostałem otwartą paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 12:55, azur65 napisał:

Chciałem dzisiaj zamówić CS: Source, ale nie mogłem ponieważ "wszystkie produkty zostały
wyprzedane", chociaż było napisane że "towar dostępny". Z czego to wynika?

Sprawdzę w systemie jutro.

Piotrbov: j.w.
Będziemy rozszerzać ofertę sprzętu i akcesoriów dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:25, Grizzly. napisał:

Dostałem ostatnio od was otwartą paczkę. Zamawiałem przez kuriera i zakup był powyżej
150 zł. Wszystko co zamówiłem było ok. Dostałem dodatkowo jeszcze gazetkę gameranking.
Czy oprócz tego mogliście bonusowo przysłać jakiś gadżet ? Pytam się dla pewności bo
zdziwiłem się gdy dostałem otwartą paczkę.


Zasada jest taka, że należy sprawdzić przy kurierze, czy wszystko jest ok. To jest podstawą do ewentualnej reklamacji.
Nie wiem, dlaczego dostałeś otwartą paczkę, ale dobrze, że zawartość była ok - czyli "po drodze" coś mogło się stać z paczką, nie wiem, trudno mi stwierdzić, co.

To dobry pomysł z tym dodawaniem gadżetów "poza programem" (mam na myśli np. rozpieszczanie stałych klientów :-), zobaczę, co się da zrobić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2008 o 19:37, akne napisał:

To dobry pomysł z tym dodawaniem gadżetów "poza programem" (mam na myśli np. rozpieszczanie
stałych klientów :-), zobaczę, co się da zrobić :-)


Nom, ale oprócz gamerankingu mogło być coś jeszcze w paczce powyżej 150 zł ? Bo jak nie, to znaczy że nic mi nie znikło. Moglibyście dodawać gramowe koszulki :P albo inne gadzety. Ale tak szczerze mówiąc to kiedyś sklep gram.pl był fajniejszy. Za koszulki było można w całości zapłacić wPLN. I było ich więcej, teraz jest tylko taka resztka. Ja jeszcze pamiętam promocje typu "gra za złotówkę". Teraz już nie ma takich promocjii jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:31, akne napisał:

Piotrbov: j.w.
Będziemy rozszerzać ofertę sprzętu i akcesoriów dla graczy.


No ja przeczuwam, że będziecie rozszerzali, lecz kiedy jest planowany nowy zrzut tego Joysticka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj akne,

1. Czy sklep gram.pl doda do oferty sprzedaży gry w wersjach angielskich. Mam tu na myśli gry jakich nie ma w innych sklepach. Przykład to gra (nie ukrywam, że jestem bardzo tym tytułem zainteresowany) Brothers in Arms: Hell''s Highway, gra na komputer PC. Dowiedziałem się, że gra tak jak wcześniejsze dwie części będzie wydana w Polsce przez Cenege. Będzie to wersja polska pełna (napisy i dialogi) a nie jak wcześniej dwie wersje angielska i polska. Ja nie chcę takiej gry i nie wiem po co do gry dodawać jeszcze dialogi jak są napisy a gra nie jest dla dzieci co muszą wszystko rozumieć co w danej chwili dzieje się na ekranie.

Grę można zamowić w zagranicznym sklepie internetowym ale mam złe doświadczenie z takimi sklepami. W jednym z takich sklepów za grę zapłaciłem a gry do dziś nie dostałem. Była to gra Armed Assault a wszystko działo się przed rokiem. Ten nie dobry sklep to www.game.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witaj akne,
>
> 1. Czy sklep gram.pl doda do oferty sprzedaży gry w wersjach angielskich. Mam tu na myśli
> gry jakich nie ma w innych sklepach. Przykład to gra (nie ukrywam, że jestem bardzo tym
> tytułem zainteresowany) Brothers in Arms: Hell''s Highway, gra na komputer PC. Dowiedziałem
> się, że gra tak jak wcześniejsze dwie części będzie wydana w Polsce przez Cenege. Będzie
> to wersja polska pełna (napisy i dialogi) a nie jak wcześniej dwie wersje angielska i
> polska. Ja nie chcę takiej gry i nie wiem po co do gry dodawać jeszcze dialogi jak są
> napisy a gra nie jest dla dzieci co muszą wszystko rozumieć co w danej chwili dzieje
> się na ekranie.

Jeśli da się zakupić grę u jakiegoś dostawcy w ENG wersji językowej za cenę akceptowalną na rynku polskim ... (...), to można taki produkt wprowadzić do sklepu. (...)
Gier są tysiące, każda ma swojego amatora, ale pamiętaj, że sklep rządzi się swoimi prawami. (...)
Ale do premiery sporo czasu, poczekaj, może będzie wersja hybrydowa.

> Grę można zamowić w zagranicznym sklepie internetowym ale mam złe doświadczenie z takimi
> sklepami. W jednym z takich sklepów za grę zapłaciłem a gry do dziś nie dostałem. Była
> to gra Armed Assault a wszystko działo się przed rokiem. Ten nie dobry sklep to www.game.co.uk

Czytaj uważnie warunki sprzedaży i dostaw wszystkich sklepów, wysyłaj pytania przed zakupem, jeśli czegoś nie jesteś pewien. Jeśli nie masz feedbacku ze sklepu (informacja o wpłynięciu płatności, kompletowaniu zamówienia, wysyłce w drodze), gra nie dociera pomimo uregulowania płatności za nią, to wysyłaj zapytanie odnośnie statusu zamówienia. Może to wina firmy kurierskiej, że nie dostałeś przesyłki, ale jeśli dostałeś porządny feedback z nr przesyłki, to możesz ją śledzić via net (jeśli firma logistyczna oferuje taką usługę).
Nie ma "niedobrych" sklepów - są tylko błędy w systemie sklepu albo błędy w czynniku ludzkim IMHO. W stosunku i do jednych i do drugich trzeba być wyrozumiałym, bo "nobody''s perfect", systemy też, trochę cierpliwości, wysłać zapytanie, etc. (...)
Sorki za pisanie o oczywistych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:46, Piotrbov napisał:

> Piotrbov: j.w.
> Będziemy rozszerzać ofertę sprzętu i akcesoriów dla graczy.

No ja przeczuwam, że będziecie rozszerzali, lecz kiedy jest planowany nowy zrzut tego
Joysticka?


Prawdopodobnie towar jest niedostępny u dostawcy - w innym przypadku przy tego typu produkcie (wiele towarów z grupy "Sprzęt") byłaby informacja, że towar dostępny w ciągu "x - y dni".
Ale sprawdzenie tego wymaga trochę czasu, a poza tym mamy tydzień "przed-długoweekendowy", tak czy inaczej dostawy dotrą najwcześniej za tydzień mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:35, Grizzly. napisał:

Nom, ale oprócz gamerankingu mogło być coś jeszcze w paczce powyżej 150 zł ? Bo jak nie,

Jeśli zamówiłeś określone towary, a w paczce były wszystkie (włącznie z gadżetami wynikającymi z promocji - typu do "n" gier z serii "x" gratis podkładka), to jest ok.

Dnia 28.04.2008 o 20:35, Grizzly. napisał:

to znaczy że nic mi nie znikło. Moglibyście dodawać gramowe koszulki :P albo inne gadzety.

Tak jak napisałam rozważymy taki bonus przy zamówieniach o relatywnie dużej wartości.
Co do gadżetów, to różne rzeczy się różnym klientom podobają, głupio by było wszystkim dodawać coś hurtowo, o niewielkiej wartości - wtedy taki bonus traci sens, skoro wszyscy dostają gratis to samo, i większości się gratis nie podoba z jakichś tam względów. Ilu klientów, tyle gustów ;-)
Tak ogólnie piszę, hipotetycznie.

Dnia 28.04.2008 o 20:35, Grizzly. napisał:

Ale tak szczerze mówiąc to kiedyś sklep gram.pl był fajniejszy. Za koszulki było można
w całości zapłacić wPLN. I było ich więcej, teraz jest tylko taka resztka. Ja jeszcze
pamiętam promocje typu "gra za złotówkę". Teraz już nie ma takich promocjii jak kiedyś.


Co do wPLN, to szykują się zmiany. Ale abstrahując od nich, szukaj promocji innego typu w sklepie gram.pl.
Np. promocji "słuchawki gratis!" za 5 gier z nowego rzutu Kolekcji Klasyki - info na stronie głównej sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2008 o 20:11, akne napisał:

Jeśli zamówiłeś określone towary, a w paczce były wszystkie (włącznie z gadżetami wynikającymi
z promocji - typu do "n" gier z serii "x" gratis podkładka), to jest ok.


ee.. ja nie dostałem żadnej podkładki. Dodatkowo miałem gameranking.

Dnia 29.04.2008 o 20:11, akne napisał:

Tak jak napisałam rozważymy taki bonus przy zamówieniach o relatywnie dużej wartości.


hehe.. a jaka musi być wartość zakupu ? Fajne było by wprowadzenie karty stałego klienta :)

Dnia 29.04.2008 o 20:11, akne napisał:

Co do gadżetów, to różne rzeczy się różnym klientom podobają, głupio by było wszystkim
dodawać coś hurtowo, o niewielkiej wartości - wtedy taki bonus traci sens, skoro wszyscy
dostają gratis to samo, i większości się gratis nie podoba z jakichś tam względów. Ilu
klientów, tyle gustów ;-)
Tak ogólnie piszę, hipotetycznie.


Tak to prawde, łatwo było to zauważyć po konkursach na gram.pl w których gramowicze dostali prezenty które już mieli i zaczęło się wybrzydzanie i narzekanie. Ludzie czasem nie potrafią uszanować prezentu.

Dnia 29.04.2008 o 20:11, akne napisał:

Co do wPLN, to szykują się zmiany. Ale abstrahując od nich, szukaj promocji innego typu
w sklepie gram.pl.
Np. promocji "słuchawki gratis!" za 5 gier z nowego rzutu Kolekcji Klasyki - info na
stronie głównej sklepu.


Nom, oby więcej takich promocji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj akne

1. Może nie będzie tak zle z wydaniem gry Brothers in Arms: Hell''s Highway w Polsce. Pisałem, że grę wyda Cenega na podstawie informacji z przed trzech tygodni ale aktualny stan na dziś jest taki, że gra znikła z planu wydawniczego Cenegi :)

2. Przeczytałem dokładnie warunki dostawy w sklepie www.game.co.uk i niestety nie można było zamówić gry kurierem - do Polski nie (tak aby przesyłka miała numer). Została nadana zwykłym listem. Co ciekawe wszystkie informacje o spakowaniu i przygotowaniu paczki do wysyłki jak i potwierdzenie nadania na tamtejszej poczcie i na koniec milej wiadomości, że paczka jest w drodze przychodziły z dnia na dzień na mój adres e-mail. Jak jest teraz nie wiem i nie interesuje mnie to już. Rok temu było tak jak opisałem to. Może wydać się to też dziwne dlatego, że to zamówienie było moim trzecim zamówieniem, dwa wcześniejsze przyszły tak jak powinny przyjść - zwykły list w dużej kopercie. Zaczynam myśleć też, że są i nie uczciwi pracownicy (Poczty Polskiej). Wcześniej wybrałem inny sklep www.amazon.co.uk gry nieco tańsze hmmm... ale i tu są problemy. Sklep do Europy Wschodniej nie wysyła.

A może ty akne znasz jakieś adresy sklepów gdzie można pewnie zamawiać gry? Proszę jeśli znasz podaj mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 22:14, Grizzly. napisał:


> Jeśli zamówiłeś określone towary, a w paczce były wszystkie (włącznie z gadżetami
wynikającymi
> z promocji - typu do "n" gier z serii "x" gratis podkładka), to jest ok.

ee.. ja nie dostałem żadnej podkładki. Dodatkowo miałem gameranking.


"Gameranking" dorzucamy do wysyłek gratis.
Dodatkowy gadżet dostajesz (smycz, podkładka itp.), jeśli skorzystałeś z jakiejś promocji.
Np. teraz przy zakupie 5 gier z nowego rzutu "Kolekcji Klasyki" możesz dostać gratis słuchawki.

Dnia 29.04.2008 o 22:14, Grizzly. napisał:

> Tak jak napisałam rozważymy taki bonus przy zamówieniach o relatywnie dużej wartości.


hehe.. a jaka musi być wartość zakupu ? Fajne było by wprowadzenie karty stałego klienta
:)


Weźmiemy pod uwagę Twoje sugestie.

Dnia 29.04.2008 o 22:14, Grizzly. napisał:

Ludzie czasem nie potrafią uszanować prezentu.


Racja ;-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 22:20, pitors89 napisał:

Co jest z Experience 112?? Zamówiłem ponad tydzień temu i nie ma dalej... Zbliża się
weekend majowy a ja nie zagram sobie. Przykre... :/


Przepraszamy za opóźnienie w dostawie. Ten towar trafi do naszego magazynu na początku przyszłego tygodnia, więc spodziewaj się przesyłki pod koniec tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 19:45, Piotrbov napisał:

No dobra, trochę się z tym zgadzam. Mam coś jeszcze na oku, jakiś tani Joystick (Speed-Link
Joystick Wasp2), lecz na razie nie jest dostępny. Kiedy można się spodziewać dostawy?

Już nie figuruje jako "niedostępny", możemy go sprowadzić na zamówienie.
http://www.gram.pl/sk7_9Qrq5_Speed_Link_Joystick_Wasp2.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 12:55, azur65 napisał:

Chciałem dzisiaj zamówić CS: Source, ale nie mogłem ponieważ "wszystkie produkty zostały
wyprzedane", chociaż było napisane że "towar dostępny". Z czego to wynika?


To wynika z tego, że równocześnie z Tobą ktoś zamawiał w tej chwili ten produkt i "wyprzedził" Cię, zarezerwował sobie ostatnią sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 19:47, Joorg napisał:

Sagi Icewind Dale z seri extraklasyki już chyba nigdzie nie dostanę...? Czy planowane
jest coś żeby wydać tę grę w nowej extraklasyce?


CD Projekt stara się o wznowienie Sagi IWD w ramach nowej serii eXtra Klasyka GOLD.
Nakład poprzedniego wydania został wyczerpany i wygasły prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować