Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2010 o 21:29, akne napisał:

Dziś z Piotrkiem z DOK pojechaliśmy po Civkę, żebyście ją mieli u siebie jutro. DOK nie
był dostępny przez kilka godzin, paliwo nam się skończyło po drodze, wkopaliśmy się w
jakieś korki etc., ale Civkę dostaniecie jutro.


Dzięki za odpowiedź mimo późnej z deka pory. Co do osób wrażliwych taką nie jestem, ale wiem że branża gier ma swoje wzloty i upadki i że niestety bywało różnie z preorderami szczególnie wersji kolekcjonerskich. Nie mniej jednak fakt, że jutro wg twych wyjaśnień będę trzymać w łapkach własną kopie wielce mnie cieszy oraz życzę wam jako dystrybutorowi unikania w jak największym stopniu tzw jako to stwierdziłaś fuckupów ;) rezygnować z waszych usług nie zamierzam i oby tak dalej trzymać poziom. nic dodać, nic ując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 21:47, SnowS napisał:

Dzięki za odpowiedź mimo późnej z deka pory. Co do osób wrażliwych taką nie jestem, ale
wiem że branża gier ma swoje wzloty i upadki i że niestety bywało różnie z preorderami
szczególnie wersji kolekcjonerskich.


Oj, już nie wypominaj tego Wiedźmina EK sprzed 3 lat :)
O ile pamiętam, to artbooki nie przyszły na czas, klienci dostali rekompensatę pieniężną sporą, a do tego wysyłka EK przedłużyła się o 1-2 dni (bo towar wjechał późno) - ale wtedy mieliśmy "analogowy" magazyn, a teraz mamy superhiperultranowoczesny magazyn, który jest w stanie spakować i wysłać kilkanaście tysięcy paczek w tym samym dniu.

Tak jak pisałam proces produkcyjny gier jest dość skomplikowany. Wystarczy, że nawali jedno ogniwo, a wszystko się wali.
Ostatnio w styczniu podobna sytuacja była z artbookami do edycji kolekcjonerskiej Mass Effect 2 - nawalił kooperant EA, ale udało się dosłać artbooki z kilkudniowym opóźnieniem. Grę wszyscy dostali terminowo.

Dnia 23.09.2010 o 21:47, SnowS napisał:

Nie mniej jednak fakt, że jutro wg twych wyjaśnień
będę trzymać w łapkach własną kopie wielce mnie cieszy oraz życzę wam jako dystrybutorowi
unikania w jak największym stopniu tzw jako to stwierdziłaś fuckupów ;) rezygnować z
waszych usług nie zamierzam i oby tak dalej trzymać poziom. nic dodać, nic ując.


Jeszcze nie mogę Ci zagwarantować na 100%, że będziesz miał jutro Civkę w łapach, bo może nawalić UPS = jeden z kurierów, kóry ma Twój rejon pod sobą, który padnie, zachoruje, będzie mieć wypadek*, nie będzie zastępstwa itp.
My dziś zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, żebyś się cieszył grą jutro.

*kiedy jechaliśmy z Civką dziś do magazynu, przez pół Warszawy, po drodze widzieliśmy karambol sześciu aut.
gdybym nam się to przydarzyło, to cała dostawa poszłaby w drebiezgi.
nie da się przewiedzieć wszystkich nieprzewidzianych sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:42, discopete napisał:

Dzięki za zainteresowanie. Tak zależy mi na angielskiej. Fajnie byłoby przed instalacją
gry samemu zdecydować czy chce się wersję AN czy PL kinową.


No to według moich niepotwierdzonych informacji, za które nie daję głowy, bo to tylko plotki, będziesz mógł słyszeć angielskie głosy z napisami polskimi na 100% (nie wiem, czy będzie można wyłączyć polskie napisy). Ale menu gry itp. raczej tylko po polsku. Czyli raczej zakup dla osoby anglojęzycznej odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 22:01, akne napisał:

O ile pamiętam, to artbooki nie przyszły na czas, klienci dostali rekompensatę pieniężną
sporą,


No i to jaką. 100 złotych, czyli wyszło na to, że ci ( w tym ja ), którzy zamówili EK do Wieśka, kupili Wiedźmina po cenie zwyczajnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aniu, czy będzie u Ciebie dostępna Tomb Rider Ultimate Edition z Premium Games od Cenędzy? :)
Jakoś nigdy na gramie nie widziałem a od nich za bardzo nie chce mi się zamawiać :)
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 08:54, Phobos_s napisał:

Aniu, czy będzie u Ciebie dostępna Tomb Rider Ultimate Edition z Premium Games od Cenędzy?
:)
Jakoś nigdy na gramie nie widziałem a od nich za bardzo nie chce mi się zamawiać :)
Dzięki :)

Tego już nie ma i nie będzie, nakład wyczerpał się na początku 2010 (w w lutym ukryłam produkt w sklepie) i raczej Cenega nie zamierza tego doprodukowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 10:28, akne napisał:

Tego już nie ma i nie będzie, nakład wyczerpał się na początku 2010 (w w lutym ukryłam
produkt w sklepie) i raczej Cenega nie zamierza tego doprodukowywać.


Ok. Dzięki bardzo za info :)
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że zapytam jeśli by takie pytanie już padło, ale zamówiłem hawxa 2 i zmieineła się data premiery na listopad, nie wiesz czy to możę początek listopada czy koniec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aniu, podtrzymujesz to, co napisałaś mi wcześniej (lubię gdy kobiety padają z przemęczenia, także znowu nudzę i zamęczam :D), że FIFĘ 11 będę mógł odebrać 29.09.? Bo w statusie zamówienia jest, że wysyłka będzie dopiero 30.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 15:14, vinnere napisał:

przepraszam, że zapytam jeśli by takie pytanie już padło, ale zamówiłem hawxa 2 i zmieineła
się data premiery na listopad, nie wiesz czy to możę początek listopada czy koniec ?

Wysłałam zapytanie do UbiSoft w środę, dostałam odpowiedź, że nie mogą mi podać dokładnej daty premiery, ustawiłam "listopad 2010", bo takie plotki chodzą po sieci, ale naprawdę nie wiadomo, kiedy ta gra się ukaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 15:39, yashimara napisał:

Nie dotarł jeszcze do mnie bidon z przedpremierowej edycji halo reach. Kiedy mam go oczekiwać?

Łukasz z Kubą wysyłają po kilkanaście paczek dziennie z bidonami i torbami od wtorku, spodziewaj się przesyłki najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 19:15, Wrukos napisał:

Aniu, podtrzymujesz to, co napisałaś mi wcześniej (lubię gdy kobiety padają z przemęczenia,
także znowu nudzę i zamęczam :D), że FIFĘ 11 będę mógł odebrać 29.09.?
Bo w statusie zamówienia jest, że wysyłka będzie dopiero 30.09.

Tak jak Ci chyba już pisałam, datę wysyłki określamy zwykle na dzień przed premierą gry, aby był bufor na ewentualne opóźnienia. Dostawa z EA z fifą wjedzie w poniedziałek (40% prawdopodobieństwo) lub we wtorek (50% prawdopodobieństwo), ale może też dotrzeć w środę (10% prawdopodobieństwo). Do tego doliczam jeden dzień na ewentualne awarie w magazynie i w ten sposób bezpieczna data wysyłki to czwartek.

Jutro na 90% będę wiedzieć, czy planowo opuściła magazyn EA, a na 100% będę to wiedzieć, kiedy wjedzie do nas :)
Kiedyś zmieniłam datę wysyłki z czwartku na wtorek i z dostawą wynikły problemy, potem zmieniłam z wtorku na środę, ale też coś się wykrzaczyło, a potem znowu na czwartek, więc jestem przesądna i od tej pory nie zmieniam daty zanim towar nie wjedzie :) Żebyście potem nie narzekali, że data się cztery razy zmieniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:17, Damian091 napisał:

Czy będzie dostępna Arcania: Gothic 4 - Edycja Kolekcjonerska


Zamówiłam tego relatywnie dużo, ale już w zamówieniach jest pokrycie na cały tzw. "nadział". Więcej na pewno nie dostanę, to ekskluzywna edycja, nie wyprodukują tego w tysiącach egzemplarzy.
Poczekaj do premiery, na pewno ktoś zrezygnuje i w okolicach 14-16.10.2010 będzie ponownie dostępna, ale pewnie niewielka ilość. W razie czego napisz do mnie, to zrobię Ci rezerwację, w razie gdyby coś się zwolniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy dostępny będzie znów PS Move (chodzi mi o sam kontroler, nie starter pack)?

2. Czy jeśli zamawiam preorder przy odbiorze jednym z salonów (z którymi wspólpracujecie) to mam szansę dostać grę w dniu premiery a może nawet kilka dni wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamawiałem w sklepie gram.pl grę The Guild 2 Antologia z odbiorem w salonie sferis. Pierwszy raz gdy złożyłem zapówienie to mi je anulowało, bo niby nie potwierdziłem zamówienia, choć to zrobiłem, żaden problem. Złożyłem ponownie zamówienie, no i wszystko elegancko, minęło trochę czasu, a ja nie dostałem żadnego powiadomienia na e-mail ani SMS''a nt. odbioru gierki. Przypomniało mi się dzisiaj o tym i zajrzałem w "Moje zamówienia", a tutaj "przesyłka nie odebrana (zwrot)" i to dość dawno. No ale nie miałem jak odebrać, skoro nie dostałem żadnego powiadomienia. ;) No i takie pytanko, czym mogło być to spowodowane ?

No i takie pytanie. Przy preoderach halo reach dodawaliście limitowane bidony ? Czy może jeszcze jakieś resztki ? Bym chętnie odkupił, by mi pasowałą do limitowanej edycji Reach, którą mam zamiar zakupić niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:09, akne napisał:

> Nie dotarł jeszcze do mnie bidon z przedpremierowej edycji halo reach. Kiedy mam
go oczekiwać?
Łukasz z Kubą wysyłają po kilkanaście paczek dziennie z bidonami i torbami od wtorku,
spodziewaj się przesyłki najpóźniej w przyszłym tygodniu.


Dziękuje serdecznie za szybką odpowiedź. To się nazywa porządny sklep!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2010 o 20:16, akne napisał:

Jutro na 90% będę wiedzieć, czy planowo opuściła magazyn EA, a na 100% będę to wiedzieć,
kiedy wjedzie do nas :)

I co i co i co? Wiadomo coś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować