Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2010 o 16:03, tomicki napisał:

/.../


Nie chcę się wcinać Akne w temat, ale wydaje mi się, że jaka wybrałeś odbiór osobisty i podałeś numer telefonu komórkowego to dostaniesz SMS''a (?), że przesyłka jest. Na e-maila chyba też przychodzi. Pewny nie jestem, bo nie korzystałem nigdy z tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 17:28, Radekl2 napisał:

> /.../

Nie chcę się wcinać Akne w temat, ale wydaje mi się, że jaka wybrałeś odbiór osobisty
i podałeś numer telefonu komórkowego to dostaniesz SMS''a (?), że przesyłka jest. Na
e-maila chyba też przychodzi. Pewny nie jestem, bo nie korzystałem nigdy z tego systemu.



wiesz z tymi SMS-ami to różnie bywa, miałem sytuacje że nie dostałem żadnego sms-a a przesyłka czekała od 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Tak jak pisałem- nigdy nie korzystałem z odbioru osobistego to pojęcia o nim nie mam...
Nie pomogę Ci, ale jak masz po drodze to sprawdzić zawsze można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 19:00, Oloninho napisał:

Dostajesz SMSa z hasłem, które musisz podać podczas odbioru, tak więc nie ma możliwości,
aby SMS nie doszedł.


Oprocz SMSa przychodzi tez mail, w ktorym sa podane te informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 17:21, Dalvert napisał:

Preorder Two Worlds 2 - planowana wysyłka to 10.11.10 - gra dojdzie w piątek (premiera
w sklepach) czyli jaki sens ma preorder ? Kiedyś zamawiając u was można było liczyć na
wcześniejszą wysyłkę i zabawę dwa czy jeden dzień przed premierą. Czemu ten system zanikł?

Data wysyłki gry premierowej zależy od terminu dostawy gry do naszego magazynu - a ten termin zależy od wydawcy.
My wysyłamy premiery w dniu dostawy do naszego magazynu, nie czekamy z wysyłką (wyjątek: niektóre premiery Blizz, na które jest embargo na wcześniejszą wysyłkę).
Premiery wydawane przez CDP docierają do naszego magazynu we wtorek lub w środę. Datę wysyłki podajemy zwykle na czwartek (TWII ma na środę, w w czwartek jest święto), ale wysyłamy w dniu dostawy do naszego magazynu (mam fobię przed podawaniem daty wysyłki na środę/wtorek, bo wtedy zwykle z dostawą są jakieś problemy :)
Najlepiej jest w przypadku premier EA - zwykle docierają już w poniedziałek, więc grę otrzymujesz 3 dni przed premierą. Najgorzej z Cenegą - czasami musimy sami w czwartek od nich towar odebrać rano, żeby w czwartek wysłać do klientów.

Ponad 2 lata temu, kiedy gram.pl był własnością CDP, premiery CDP wysyłane były szybciej, bo odpadał jeden na dzień na transport z magazynu CDP do magazynu gram.pl - towar docierał z tłoczni w tym samym dniu do magazynu CDP i do magazynu gram.pl. Ale od kiedy jesteśmy osobną spółką, towar najpierw musi dotrzeć do magazynu CDP, a z niego do naszego magazynu.

"Pre-order" oznacza tylko zamówienie złożone przed premierą gry, w momencie, kiedy towaru nie ma w magazynie. To nie jest równoznaczne z dostawą przed premierą.

Bardzo byśmy chcieli dostarczać gry grubo przed premierą, ale sami ich nie wyprodukujemy :) Musimy grzecznie czekać na dostawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 15:47, tomicki napisał:

Czy jest szansa że FM 2011 pojawi się dziś w punkcie odbioru Sony (Galeria Mokotów Warszawa)?

Nie ma szans, bo do magazynu CDP wjechał wczoraj po 14:00, dziś o 9:00 wjechał do nas, do punktów odbioru zostanie dostarczony jutro - między 11:00 a 15:00 podziewaj się maila i SMS z informacją, że zamówienie jest gotowe do odbioru. Raczej nie leć wcześniej, bo mogą mieć jeszcze nierozpakowany towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 15:00, Radekl2 napisał:

Prawda :) A mi chodziło, o to czy dostanę grę tak jak inni, a nie tydzień później :)
Wszystko już wiem, dziękuję bardzo.


Sorki za dezinformację.
Doktor Evil, który uwielbia czytać ten wątek, na pewno niedługo poprawi tego buga :)
(Kamilku, o to biega: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=4905)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 17:31, tomicki napisał:

wiesz z tymi SMS-ami to różnie bywa, miałem sytuacje że nie dostałem żadnego sms-a a
przesyłka czekała od 2 dni.

Informacja o tym, że zamówienie jest gotowe do odbioru, przychodzi i mailem, i SMSem, ale oczywiście zdarzają się przypadki, że coś się wykrzaczy (baaardzo rzadko). Jeśli masz wątpliwości (wg Ciebie zamówienie już powinno być do odbioru, a nie dostałeś informacji), to skontaktuj się z naszym DOK albo punktem odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 16:03, tomicki napisał:

no to czekam, bo nie wiem czy wracając z roboty zahaczyć o ten punkt czy sobie na dziś
darować. (choć wolał bym mieć już ta gierkę)


Aha, zapomniałam: jeśli po 16:00 produkt u nas w sklepie (na karcie produktu) ma dalej status pre-order, to znaczy, że go w danym dniu nie wyślemy.
Jeśli ma status "dostępny, duża ilość" "albo "dostępny, mała ilość", to znaczy że już go wysyłamy w danym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 20:38, akne napisał:

Sorki za dezinformację.
Doktor Evil, który uwielbia czytać ten wątek, na pewno niedługo poprawi tego buga :)
(Kamilku, o to biega: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=4905)


Mam nadzieję, że czyta, bo jednak chcę dostać tą gierkę w wtorek :) A dokładnie gierki. Pisałem również do DOK i napisali, że to taki mały błąd, a grę i tak dostanę jak inni. Nie wiem w końcu czy musicie to poprawiać czy nie... Żeby się tylko nic nie zaplątało, bo potem czwartek święto i jak to będzie? :)
Liczę na dobry koniec tego niewielkiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 21:48, Radekl2 napisał:

Mam nadzieję, że czyta, bo jednak chcę dostać tą gierkę w wtorek :) A dokładnie gierki.
Pisałem również do DOK i napisali, że to taki mały błąd, a grę i tak dostanę jak inni.
Nie wiem w końcu czy musicie to poprawiać czy nie... Żeby się tylko nic nie zaplątało,
bo potem czwartek święto i jak to będzie? :)
Liczę na dobry koniec tego niewielkiego problemu.


Spoko, spoko. Po prostu nasz system wyświetla Ci pierwotną datę wysyłki zamówienia (taką, jaka była w momencie, kiedy składałeś zamówienie i miałeś w nim ACB). Data wysyłki się niezaktualizowała po usunięciu ACB., taki dziwny bug.
Ale Twoje zamówienie normalnie pójdzie do realizacji w momencie dostępności Black Opsa.
Czwartek święto, ale CoD BO wysyłamy w poniedziałek, we wtorek dostaniesz. O ile (#%^#$^#) nic się nie wysypie. LEM ma to dostarczyć rano w poniedziałek UPS, wysyłamy w tym samym dniu do klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 14:55, akne napisał:

No że będzie w 2011, wrzuć w Google ;)


Heh :) Tam to nic nowego :) Miałem nadzieję, że masz jakieś sekretne dojścia do informacji ;P (taki żarcik :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 08:38, Phobos_s napisał:

Heh :) Tam to nic nowego :) Miałem nadzieję, że masz jakieś sekretne dojścia do informacji
;P (taki żarcik :D)

Logika mi mówi, że październik 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMS i mail przychodzi dopiero wtedy gdy paczka dojdzie do punktu odbioru? I dlaczego w statusie zamówienie mam, że FM2011 został wysłany dopiero dzisiaj, skoro wysyłka miała być 04.05.2010?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 13:38, MetaL2 napisał:

SMS i mail przychodzi dopiero wtedy gdy paczka dojdzie do punktu odbioru? I dlaczego
w statusie zamówienie mam, że FM2011 został wysłany dopiero dzisiaj, skoro wysyłka miała
być 04.05.2010?

Zamówienie zmieni status na "gotowe do odbioru" i dostaniesz maila i SMS, kiedy punkt odbioru rozpakuje dostawę i oznaczy Twoje zamówienie jako gotowe do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dopytać o wysyłkę Kinecta. Czy o tym, do kogo zostanie wysłany w pierwszej kolejności, decyduje kolejność składania pre-orderów, czy może data wpłynięcia do Was należności? Czy losowanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać na kiedy jest zaplanowana wysyłka assassin''s creed brotherhood??Bo widziałem 2 tygodnie temu że wysyłacie 17 listopada a w innych serwisach jest napisane że 19??A teraz niema podanej i nie jestem pewien czy na weekend będę miał grę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 22:25, adam5 napisał:

Chciałbym się zapytać na kiedy jest zaplanowana wysyłka assassin''s creed brotherhood??Bo
widziałem 2 tygodnie temu że wysyłacie 17 listopada a w innych serwisach jest napisane
że 19??A teraz niema podanej i nie jestem pewien czy na weekend będę miał grę:).


Nie wiem czy w weekend Akne Ci odpowie, więc:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=4875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam pytanie odnośnie promocji urodzinowej gram.pl „Shaun White Snowboarding gratis do gier UbiSoft”

Mniej więcej dwa tygodnie temu (25.10.10) złożyłem zamówienie na Assassin''s Creed II (edycja premierowa). Jednak przy realizacji zorientowałem się, że nie załapałem się na swoją kopie. Dziś widzę, że promocja jest ciągle na głównej stronie sklepu. Moglibyście to zmienić ,żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.

btw; szykuje się może jakaś obniżka Modern Warfare 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować