Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2010 o 19:46, akne napisał:

> Chciałbym jeszcze dopytać o wysyłkę Kinecta.
Kolejność i forma płatności - pierwszeństwo dla opłaconych z góry.


Dzięki! Fajni jesteście :) Mam nadzieję, że nikt z MS bądź innych czarnych sił nie nawali i jutro będzie wysyłka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że CD Projekt nadal leci sobie w kulki ....

" Witam,

W dniu dzisiejszym zostaliśmy poinformowani przez firmę CD Projekt, że
premiera edycji kolekcjonerskiej gry Two Worlds II została przesunięta z
12
na 19 listopada. W zaistniałej sytuacji termin wysyłki Państwa
zamówień
został zmieniony na 18 listopada.

Pozdrawiamy,

Ekipa gram.pl "

no ile można opóźniać premierę? - tym bardziej że wersja podstawowa wyjdzie zgodnie z planem ...
dwa miesiące opóźnienia to za mało na wyprodukowanie kolekcjonerki? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 13:20, akne napisał:

Tak, dziś wysyłamy CoD: BO z dostawą do Was na jutro.


A odebrać osobiście w Warszawie (opłacone z góry) też będzie można jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 17:43, ts04 napisał:

A odebrać osobiście w Warszawie (opłacone z góry) też będzie można jutro?

Wszystkie zamówienia zostały pomyślnie skierowane do magazynu, jutro oczekuj smsa i maila, że zamówienie jest gotowe do odbioru.

Uwaga: nie lećcie do punktów odbioru "w ciemno". Kurierzy dostarczają towar do nich towar w różnych godzinach, zwykle między 10:00 a 15:00 - jeśli punkt odbioru jest czynny od 11:00, to nie ma sensu czekać na jego otwarcie od 10:50, bo towar na pewno jeszcze do nich nie dojechał - no bo jak, skoro są czynni od 11:00.
Sorki za taki komunikat, ale gorączka black-klopsowa jest duża, dziś nasz DOK odebrał kilkadziesiąt telefonów i tyleż maili, czy na pewno jutro gra dotrze.
Dostawa wjechała dziś o 10:00, magazyn i Dr Evil zrobili wszystko, żebyście dostali grę na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 17:00, lis_23 napisał:

no ile można opóźniać premierę? - tym bardziej że wersja podstawowa wyjdzie zgodnie z
planem ...
dwa miesiące opóźnienia to za mało na wyprodukowanie kolekcjonerki? ...


Powiem Ci tak: pracowałam w CDP, znam wydawanie gier od kuchni. Kto nie pracował przy wydawaniu gier, ten pewnie nie zrozumie, jaka to stresująca i nieprzewidywalna praca.
Obsuwy przy produkcji kolekcjonerek zdarzają się, bo im więcej elementów wchodzi w skład produktu, i im bardziej niestandardowych, tym większe szanse na obsuwę. Często pewne elementy zamawia się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a potem dowiadujesz się, że wykonawca nawalił, bo coś tam - dowiadujesz się parę dni przed wjazdem tego elementu do magazynu itp.

Ale w tym roku tylko dwie EK zaliczyły wtopę - EK Mass Effect 2 (dosyłaliśmy artbooki luzem) i to właśnie TW II.
Starsi górale pamiętają też wielką obsuwę z EK Wiedźmina z 2007 roku.
Czyli zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa, tylko 5-10% EK zalicza wtopę.

Wściekłam się oczywiście po tej informacji, bo na pewno stracimy zamówienia na EK, a ja zostanę z towarem, bo ludzie zrezygnują z zamówień.
Ale z drugiej strony wiem, że to ciężki chleb to wydawanie gier (dlatego pracuję w gram, a nie w CDP ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 16:57, Citkowsky napisał:

W jaki sposób mogę zrezygnować z zamówionego 2 miesiace temu preordera gry która wyjdzie
dopiero za ~10dni?
Chodzi o NFS: HP.

Wejdź w "moje zamówienia" i kliknij w numer zamówienia, kliknij w "Anuluj"
albo:
Nie potwierdzaj tego zamówienia, po 7-14 dniach samo się anuluje.

Ale jeśli już to zamówienie potwierdziłeś, to napisz do DOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 19:03, akne napisał:

> A odebrać osobiście w Warszawie (opłacone z góry) też będzie można jutro?
Wszystkie zamówienia zostały pomyślnie skierowane do magazynu, jutro oczekuj smsa i maila,
że zamówienie jest gotowe do odbioru.

Uwaga: nie lećcie do punktów odbioru "w ciemno". Kurierzy dostarczają towar do nich
towar w różnych godzinach, zwykle między 10:00 a 15:00 - jeśli punkt odbioru jest czynny
od 11:00, to nie ma sensu czekać na jego otwarcie od 10:50, bo towar na pewno jeszcze
do nich nie dojechał - no bo jak, skoro są czynni od 11:00.

Sorki za taki komunikat, ale gorączka black-klopsowa jest duża, dziś nasz DOK odebrał
kilkadziesiąt telefonów i tyleż maili, czy na pewno jutro gra dotrze.
Dostawa wjechała dziś o 10:00, magazyn i Dr Evil zrobili wszystko, żebyście dostali grę
na jutro.


Wyobrażam sobie jakie może to być męczące- szczególnie, że ja też potrafię tak męczyć :) Ale staram się spokojnie czekać, a nie robić zamieszania :) Najlepiej jak kurier oczywiście zamarzy sobie przyjazd jak mnie w domu nie będzie (odpukać- raz może się spóźni ;p) Dużo zamówień z Krakowa może jest to będę ostatni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 15:22, Oloninho napisał:

Dlaczego przy moim zamówieniu z Black Opsem na Xboxa zniknęła możliwość pobrania kodu
umożliwiającego avatar na XBL?

Kody na awatar były ważne do 30.09.2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest chociaż nadzieja że już więcej opóźnień nie będzie?
na grę czekam już od września / kasa odłożona od sierpnia / ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Nic nie potwierdzałem także ok.
Moja rezygnacja wynika tylko z faktu, iż kase na NFS HP przeznaczyłem na zakup kolejnych 2 starych, unikatowych części NFSa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn otworzyłem ten kod i wpisałem. Było tam napisane, że ten faktyczny kod, który należy wprowadzić do konsoli zostanie dany w dniu premiery. Ale pytam, dlaczego usunięto ten plik z mojego zamówienia? Nie zapisałem go, lecz otworzyłem. Jak teraz mam pobrać swój kod na avatar?

Edit: Aaa, chyba chodzi Ci o to, że kod dostali tylko Ci, którzy zamówili grę przed 30stym. To oczywiście ja jestem jednym z nich. Miałem możliwość ściągnięcia tego pliku, ale nie zrobiłem tego, gdyż wiedziałem, że muszę i tak do premiery czekać. Teraz wchodzę w zamówienia a tam ani śladu po pliku z kodem i instrukcją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 19:15, Radekl2 napisał:

Wyobrażam sobie jakie może to być męczące- szczególnie, że ja też potrafię tak męczyć
:) Ale staram się spokojnie czekać, a nie robić zamieszania :) Najlepiej jak kurier oczywiście
zamarzy sobie przyjazd jak mnie w domu nie będzie (odpukać- raz może się spóźni ;p) Dużo
zamówień z Krakowa może jest to będę ostatni :)


Ależ męczcie mnie, męczcie, to moja robota przecież :)
A do tego sama jestem klientką sklepów internetowych i wiem, jak bardzo liczy się szybka i wyczerpująca informacja.

Mam deżawi przy każdej dużej premierze - wtedy mam wrażenie, że dla Klientów nie liczy się szczęśliwa rodzina, fajna praca i pieniądze, tylko otrzymanie gry jak najszybciej ;) Najchętniej bym wysłała wszystkich tych klientów do lekarza rodzinnego (tak, jezdem bezlitosnym potworem, który oczekuje zrozumienia dla "ciężkości branży" i nie wciąż nie potrafi zrozumieć, że ktoś może żyć premierą gry, i musi ją dostać teraz i już), ale przecież wiem (i tu pojawia się dysonans - niby neguję, ale jednak akceptuję), że nałóg nie opiera się na rozsądku (kiedy mi zabraknie papierosów, to gotowam zabić wszystkich ;) Sorry za szczerość, ale wyprana dziś jestem przez stres, każda duża premiera mnie sporo nerwów kosztuje. I do tego jeszcze jestem uważana za świra, bo informuję z wyprzedzeniem milion osób w firmie, że "jest ważna dostawa i wysyłka i że stańcie na głowie, ale qrcze musimy to zrobić o czasie, bo profil klienta gram.pl jest taki, że odwróci się od nas, jeśli dostanie grę dzień później").
Ale "nic to, Baśka", liczy się cel i efekt - mogę zrobić z siebie debila w imię celów wyższych.

Kurierzy do mieszkań prywatnych dostarczają paczki zwykle albo z samego rana, albo po 16:00. Bo wiedzą, że ludzie pracują itp., więc walą na pewniaka w godzinach największego prawdopodobieństwa zastania człowieka w chacie.

Rada dla perfekcjonistów: Najlepiej podać adres wysyłki taki, że wiadomo, że ktoś będzie na miejscu przez cały dzień (pracujący: do firmy, młodzież ucząca się: do babci, do mamy, do cioci itp.). Albo oczywiście odbiór osobisty wybrać, większość miast w Polsce to nasze punkty odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 19:16, lis_23 napisał:

A czy jest chociaż nadzieja że już więcej opóźnień nie będzie?
na grę czekam już od września / kasa odłożona od sierpnia / ...

Moim zdaniem to jest tylko opóźnienie związane z niewyprodukowaniem na czas jakiegoś elementu/elementów kolekcjonerki TW II.
Skoro CDP mnie dziś poinformowało, że EK będzie tydzień później, to znaczy, że bardziej nie może się przesunąć.
Jeśli jutro do 12:00 napiszesz do naszego DOK, że wolisz edycję zwykłą, to wyślemy Ci zwykłą i zwrócimy różnicę (jeśli zrobiłeś przedpłatę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie są inni kurierzy :) Przyjeżdżają o 12 :) Nic, mieszkam w małej wiosce, raczej każdy wie, gdzie można mnie, albo kogoś innego z rodziny o danej porze znaleźć. Mam nadzieję, że jutro nie będzie inaczej i kurier pofatyguje się jakiegoś sąsiada zapytać :)
A co do ludzi którzy obrażają się na wszystko jak dostaną grę dzień później to na szczęście do nich nie należę :) Pewnie zapytałbym się dlaczego, ale chyba po odpowiedzi nie ciągnąłbym tematu- może jakbyście z miesiąc z czymś zwlekali to tak, ale dzień, dwa? Szkoda nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 19:27, Citkowsky napisał:

Moja rezygnacja wynika tylko z faktu, iż kase na NFS HP przeznaczyłem na zakup kolejnych
2 starych, unikatowych części NFSa;)

Nie tłumacz się :) Doskonale rozumiem hierarchię priorytetów (właśnie nie zamierzam odebrać pewnego zamówienia w merlinie, które czeka w punkcie odbioru od 5 dni - się rozmyśliłam, a co, mam prawo i będę wrednym chybotliwym klientem :) i nie wyślę im żadnego maila, bo to nie ma sensu, i tak reagują po kilku dniach; za to odbiorę spontaniczne zamówienie w empik.com, bo jest w cenach promocyjnych :)

Zamówienie typu "pre-order" do niczego nie zobowiązuje, wygaśnie samo po jakimś czasie, jeśli go nie potwierdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 20:23, Radekl2 napisał:

To u mnie są inni kurierzy :) Przyjeżdżają o 12 :) Nic, mieszkam w małej wiosce, raczej
każdy wie, gdzie można mnie, albo kogoś innego z rodziny o danej porze znaleźć. Mam nadzieję,
że jutro nie będzie inaczej i kurier pofatyguje się jakiegoś sąsiada zapytać :)


Bo są stali kurierzy od danych obszarów, i wiedzą, że mogą zostawić u sąsiada (jeden taki przypadek miałam w mojej historii zamówień w necie - zwykle biorę odbiór osobisty: merlin albo empik, ale w tamtym jedynym przypadku to było zamówienie z Allegro, wysyłka jakimś dziwnym kurierem mało popularnym, paczka była u sąsiadki, co ma dwójkę małych dzieci i siedzi home, nie obraziłam się na kuriera, sąsiadka uczciwa - jak to sąsiadka :)

Dnia 08.11.2010 o 20:23, Radekl2 napisał:

A co do ludzi którzy obrażają się na wszystko jak dostaną grę dzień później to na szczęście
do nich nie należę :) Pewnie zapytałbym się dlaczego, ale chyba po odpowiedzi nie ciągnąłbym
tematu- może jakbyście z miesiąc z czymś zwlekali to tak, ale dzień, dwa? Szkoda nerwów
:)


Kocham Cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować